پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران:

عمر مفید اتوبوس‌های درون شهری 8 است/ عمده اتوبوس‌های تهران بیشتر از 8 سال سن دارند

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 10:14
رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی با کمبود واگن مترو و اتوبوس مواجه هستیم، گفت: استفاده از فاینانس می تواند اولین راه حل برای این مشکل باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از تهران سما، محمد علیخانی با اشاره به اینکه عمر مفید و استاندارد هر اتوبوس 8 سال است، اظهار کرد: با بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم بیشتر اتوبوس‌های تهران بالای 8 سال عمر دارند. در بحث اتوبوسرانی از برنامه پنج‌ساله نیز عقب هستیم، اتوبوس‌هایی نیز به دلیل فرسودگی از رده خارج شده و با اتوبوس‌های نو جایگزین نشده است.

وی با بیان اینکه در بخش مترو با کمبود واگن و در اتوبوسرانی با کمبود اتوبوس مواجه هستیم، تصریح کرد: بخش حمل و نقل عمومی از اولویت‌های شورا و شهرداری است و به جد پیگیر تقویت ناوگان اتوبوسرانی و مترو هستیم.

علیخانی افزود: منابع مالی شهرداری محدود است، برهمین اساس باید منابع مالی پایداری را در بخش حمل و نقل عمومی تعریف کنیم که در حال حاضر مواردی در دست بررسی داریم تا درآمدهای جدیدی را در این حوزه تعریف کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل ترافیک شورای شهر خاطرنشان کرد:کاری که به سرعت می‌توانیم انجام بدهیم استفاده از فاینانس است که درصورت دریافت فایناس 2.5 میلیاردی می‌توانیم مشکلات حوزه حمل و نقل و ترافیک را تا حدودی برطرف کنیم.

http://ana.ir/i/211898