سه شنبه  12  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل محیط‌زیست مازندران:

۵ محیط‌بان مازندران براثر حمله شکارچیان غیرمجاز مصدوم شدند

جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 10:45
مدیرکل محیط‌زیست استان مازندران گفت: چهار محیط‌بان شهرستان بهشهر و یک محیط‌بان در شهرستان سوادکوه در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز مصدوم شدند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حسینعلی ابراهیمی با اشاره به مصدوم شدن چهار محیط‌بان شهرستان بهشهر در درگیری با متخلفین شکار افزود: شکارچیان در محدوده بندرگز در خلیج گرگان با حمله به محیط‌بانان، آنان را مصدوم و متواری شدند.

وی افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان بهشهر مستقر در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله با یک دستگاه قایق موتوری در حال پایش و جمع‌کردن لاشه‌های پرندگان تلف‌شده در تالاب میانکاله بوده که با دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان با یک دستگاه قایق موتوری در تالاب، بلافاصله به محل موردنظر در خلیج گرگان اعزام شدند.

وی ادامه داد: شکارچیان که ۲ نفر بودند با دیدن محیط‌بانان، اسلحه و پرندگان شکار شده را در داخل آب انداخته و بلافاصله در تماس تلفنی از اسکله بندرگز درخواست کمک کرده که ۲ قایق با ۴ سرنشین به کمک شکارچیان متخلف آمده و با برخورد به قایق محیط‌بانان، آن را به گل نشانده و با پارو به سمت محیط‌بانان حمله‌ور شده و متأسفانه هر ۴ محیط‌بان را مصدوم و از صحنه جرم، متواری شدند.

ابراهیمی گفت: پس از اعلام درگیری، محیط‌بانان پاسگاه قلعه پایان به محل موردنظر اعزام و محیط‌بانان مصدوم را به بیمارستان شهرستان گلوگاه منتقل شدند و چهار محیط‌بان شامل نقی عمو زاد معاون اداره محیط‌زیست شهرستان بهشهر از ناحیه دست، محیط‌بانان مهدی دادار، از ناحیه هردو دست، حسین علیزاده و علیرضا بهرامی نیز از ناحیه، سر، دست، پا و کمر مصدوم شدند و در حال مداوا هستند.

وی بابیان اینکه متخلفین نیز شناسایی و پیگیری قضائی جهت دستگیری آنان ادامه دارد، گفت: روز گذشته نیز یکی از محیط‌بانان شهرستان سوادکوه، در درگیری با شکارچیان متخلف مصدوم شد.

انتهای پیام/4145

http://ana.ir/i/471871
تاریخچه و نقشه جامع شهر بهشهر در ویکی آنا

تاریخچه و نقشه جامع شهر بهشهر در ویکی آنا

آخرین وضعیت جسمانی محیط بانان مجروح/ حال یکی از محیط‌بانان وخیم است

آخرین وضعیت جسمانی محیط بانان مجروح/ حال یکی از محیط‌بانان وخیم است

قطار باری  جان یک پلنگ را گرفت

قطار باری جان یک پلنگ را گرفت

ضرورت تعامل ناجا و یگان حفاظت محیط زیست برای تامین امنیت زیست‌محیطی

ضرورت تعامل ناجا و یگان حفاظت محیط زیست برای تامین امنیت زیست‌محیطی

مجلس  رسیدگی به لایحه حمایت از محیط بانان را سریع‌تر انجام دهد

مجلس رسیدگی به لایحه حمایت از محیط بانان را سریع‌تر انجام دهد