شنبه  10  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا خبر داد؛

کشف 160 میلیون دستکش و 14 میلیون ماسک در طرح مبارزه با احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی

سه شنبه 19 فروردین 1399 ساعت 10:44
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۱۴ میلیون ماسک و ۱۶۰ میلیون انواع دستکش از ابتدای طرح مبارزه با احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار محمدرضا مقیمی با بیان اینکه طرح مبارزه با احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی در کشور تشدید یافته است، گفت: قرارگاه مبارزه با احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی از ۴ اسفند ماه با هدف مبارزه با احتکار کالا‌ها، تشکیل شده است.

او تصریح کرد: ابلاغیه مبارزه با احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی به سرار کشور ارسال شده است و استان‌ها بلافاصله تیم‌های عملیاتی را تشکیل و در همان ابتدا کار، مراکز احتکار کننده شناسایی و طبق قانون با آن برخورد شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ادامه داد: از ابتدا آغاز طرح مبارزه با احتکار تاکنون، روزانه طرح‌های عملیاتی صورت گرفته است و در عملیات‌های انجام شده بالغ بر ۱۴ میلیون انواع ماسک، ۱۶۰ میلیون انواع دستکش کشف و ضبط شده است.

مقیمی اضافه کرد: از ابتدای آغاز طرح مبارزه با احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی ۳۳ هزارو ۹۰۶ انبار و اماکنی که ممکن بود کالا در آن انبار شود را بررسی و بازدید شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر انبار‌ها، داروخانه‌ها و مکان‌هایی که امکان استفاده و نگهداری از کالا‌های بهداشتی شود نیز رصد می‌شوند، افزود: از ابتدا آغاز این طرح تا کنون حدود ۳ هزارو ۲۷۰ اماکن نیز به دلیل احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی با کمک پلیس پلمپ شده است. همچنین ۲ هزارو ۹۲۸ تیم مشترک با حوزه‌های مربوطه از جمله تعزیرات، حوزه‌های قضایی، واحد‌های صنفی و اماکن تشکیل شده و به بازدید انبار‌های مربوطه پرداخته‌اند.

مقیمی بیان کرد: در عملیات‌های صورت گرفته ۱۵۸ خودرو توقیف و ۱ هزارو ۱۱۵ پرونده قضایی تشکیل شده؛ که در حوزه‌های مختلف در حال رسیدگی است. همچنین ۱ هزارو ۲۳۳ نفر متهم نیز در این مدت دستگیر شده اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: سرنوشت اقلامی که کشف و ضبط شده نیز طبق قانون تحویل دانشگاه علوم پزشکی می‌شود چراکه در پایان سال ۹۸ وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد کالا‌های کشف شده باید تحویل وزارت بهداشت و درمان شود. به همین جهت از تاریخ ۲۰ اسفند ۹۸ تمام کالا‌های کشف شده به وزارت بهداشت و درمان محول شده است.

وی افزود: در برخی استان‌ها که نیاز به این اقلام داشته اند کالا‌های کشفی با هماهنگی استانداران و حوزه‌های قضایی بین مردم توزیع شده است.

مقیمی ادامه داد: طرح مبارزه با احتکار کالا‌های بهداشتی و پزشکی که با شیوع ویروس کرونا آغاز شده و با محتکران همواره برخورد شده بود تا پایان این ویروس نیز ادامه دارد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: عموم مردم می‌توانند در صورت مشاهده احتکار با ۱۱۰ تماس بگیرند و گزارش دهند؛ همچنین افراد اگر می‌خواهند اطلاعاتی در حوزه امنیت اقتصاد، انبار‌های کلان و یا موضاعات خاص به پلیس دهند، می‌توانند مستقیما به حوزه‌های پلیس امنیت اقتصادی در نیروی انتظامی که در سراسر کشور هستند مراجعه کنند.

انتهای پیام/4076

http://ana.ir/i/481490
۱۱۰۰ تن لیموترش احتکار شده در بازار توزیع شد/ فروش لیمو‌های احتکار شده با یک سوم قیمت

۱۱۰۰ تن لیموترش احتکار شده در بازار توزیع شد/ فروش لیمو‌های احتکار شده با یک سوم قیمت

بیش از 16 میلیون قلم انواع تجهیزات بهداشتی کشف شد

بیش از 16 میلیون قلم انواع تجهیزات بهداشتی کشف شد

157 محتکر اقلام بهداشتی دستگیر شدند/ کشف 10 تن ماده ضدعفونی کننده در کشور

157 محتکر اقلام بهداشتی دستگیر شدند/ کشف 10 تن ماده ضدعفونی کننده در کشور

کشف بیش از ۱۶ میلیون انواع تجهیزات پزشکی

کشف بیش از ۱۶ میلیون انواع تجهیزات پزشکی