پنجشنبه  21  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سردار اشتری:

باب شهادت در نیروی انتظامی باز است

يكشنبه 27 بهمن 1398 ساعت 20:15
فرمانده نیروی انتظامی گفت: باب شهادت در نیروی انتظامی باز است و دفاع در این نهاد ولایی و انقلابی ادامه دارد و نیروی انتظامی از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و انقلاب تا پای جان صیانت می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری روز یک‌شنبه در هفتمین محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت ناجا با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت‌های نیروی انتظامی، خاطر نشان کرد: نیروهای پلیس از صفر مرزی تا جای جای شهرها و روستاها مشغول خدمت رسانی هستند و به آن افتخار می کنند؛ نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم است و ان شاء الله بتوانیم خادمانی خوب برای مردم باشیم و توفیق خدمتگزاری را قدر بدانیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه تحقق پلیس در تراز جمهوری اسلامی از اولویت‌های نیروی انتظامی است، خطاب به پیشکسوتان عرصه نظم و امنیت عنوان کرد: از دانش و تجربیات شما عزیزان در راستای تحقق این مهم استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به نقش و جایگاه نیروی انتظامی در بیانیه گام دوم انقلاب، خاطر نشان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، نقش و جایگاهمان را بر مبنای تدابیر و منویات رهبری اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.

سردار اشتری با اشاره به رضایت مندی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از عملکرد سبزپوشان ناجا، افزود: این رضایت مندی چونان مدال افتخاری بر سینه نیروهای پلیس است؛ ان شاء الله قدردان این توفیق باشیم و بتوانیم بیش از پیش در راستای کسب رضایت مندی معظم له گام برداریم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برگزاری هفتمین محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت ناجا، اظهار کرد: همه ساله چنین محفل‌هایی را در راستای تجدید دیدارها و بهره مندی از تجربیات پیشکسوتان برگزار می‌کنیم، ان شاء الله برگزاری چنین مراسم‌هایی باعث مودت بیشتر این عزیزان شود.

پیشکسوتان سرمایه‌های گران‌قدر ناجا

سردار اشتری با بیان اینکه پیشکسوتان را سرمایه های گران‌قدر می‌دانیم، تأکید کرد: همواره از تجربه گران بهای پیشکسوتان استقبال می‌کنیم و این تجربیات را ذخیره بزرگ و گران سنگ می‌دانیم.

وی با بیان اینکه هر چند رویکرد جوان گرایی به‌عنوان یک اصل در نیروی انتظامی دنبال و پیاده سازی می‌کنیم، افزود: در کنار توجه به این اصل معتقدیم که باید از تجربه پیشکسوتان عزیز بهره مند شویم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در تشریح دیگر اهداف برگزاری این محفل دوستانه، بیان کرد: تجلیل از زحمات و ایثارگری همسران پیشکسوتان نیز از اهداف چنین برنامه‌هایی است چرا که معتقدیم بدون ایثارگری همسران این عزیزان، به موفقیت نمی‌رسیدیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید  سپهبد"حاج قاسم سلیمانی"، عنوان کرد: نام این شهید بزرگوار لرزه بر اندام ابرقدرت‌ها و استکبار جهانی می‌انداخت اما شهید سلیمانی با چنین هیبت و قدرتی، سرباز و مطیع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بود.

سردار اشتری با تشریح ویژگی‌های اخلاقی سردار سلیمانی، ادامه داد: ولایت مداری و اخلاص دو ویژگی بارز حاج قاسم بود و به‌واسطه این دو ویژگی محبوب قلب‌ها شد؛ امید است که بتوانیم راه و رسم همه شهدا را ادامه دهیم.

خون شهید سلیمانی راه قدس را باز می‌کند

سرلشکر پاسدار یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا نیز در این مراسم با بیان اینکه نیروی انتظامی؛ محبوب، مقتدر و عزیز است، گفت: همان‌گونه که خون رزمندگان دوران دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهید "سلیمانی" نیز راه قدس را باز می‌کند.

وی اظهار کرد: صمیمانه از اینکه برای حضور در این مجلس نورانی، باصلابت و دوست داشتنی از بنده دعوت به‌عمل آمد، قدردانی می‌کنم و خدا را به پاس حضو در جمع قهرمانان نیروی انتظامی و خانواده‌هایشان سپاسگزارم.

وی افزود: به‌عنوان یک کهنه پاسدار، صمیمانه از فداکاری‌های نیروهای پلیس که شبانه روز از مرزها تا شهرها و جاده‌ها برای امنیت و آرامش ما تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنم؛ انصافاً نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یک نیروی محبوب، مقتدر و عزیز است و امیدوارم خداوند متعال، حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از شما عزیزان راضی باشد که البته باید یادآور شوم رهبری در جلسات مختلف به این اظهار رضایت اشاره داشته‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نیروهای پلیس، خانواده‌هایشان، پیشکسوتان و ...، ادامه داد: نیروهای پلیس  در راستای تأمین نظم و امنیت تا پای جان پیش می‌روند و مؤید این ادعا تقدیم ۱۳ هزار شهید، بیش از ۲۵ هزار جانباز و ۲ هزار آزاده است.

سرلشکر صفوی با طرح این سؤال که آیا زندگی، اخلاق، اندیشه و تفکر ما اسلامی است؟ ادامه داد: اگر می‌خواهیم زندگی، اخلاق، رفتار، اندیشه و تفکرمان، اسلامی باشد؛ بایستی حضرت فاطمه الزهرا (س)، انبیاء و اولیاء الهی را الگو قرار دهیم.

وی با تشریح ویژگی‌های شخصیتی حضرت فاطمه الزهرا(س)، مطرح کرد: خدا باوری، خداناظری و خداحاضری، تسلیم محض رضای الهی بودن، دائم الذکری و به یاد خدا بودن، شجاعت و ... از ویژگی‌های بارز این بانوی دو عالم بود؛ حضرت زهرا(سلام الله علیها) از هیچ قدرتی جز خداوند هراس نداشتند.

سرلشکر پاسدار رحیم صفوی اضافه کرد: رزمندگانی چون "حاج قاسم سلیمانی" نیز از هیچ قدرتی جز خدا ترس نداشتند؛ این شهید از قدرت‌هایی چون آمریکا، صهیونیست‌ها و ... نمی‌هراسید و همان‌گونه که خون رزمندگان دوران دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهید "سلیمانی" نیز راه قدس را باز می‌کند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا در پایان اظهار امیدواری کرد: ان شاء الله همه ما سرباز شایسته‌ای برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و خادمی با لیاقت برای مردم باشیم.

در این مراسم از برخی از خانواده‌های شهدا تجلیل به‌عمل آمد؛ همچنین طی حکمی سردار "محمد شرفی" از سوی فرمانده نیروی انتظامی به‌عنوان رئیس شورای عالی گسترش معارف و ارزش‌های ماندگار انتظامی و دفاع مقدس منصوب شد.

در این مراسم سرلشکر پاسدار "یحیی رحیم صفوی"؛ دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی)، سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده نیروی انتظامی، سردار " محمدعلی نوری نژاد"؛ معاون هماهنگ کننده ناجا، سردار "محمد شرفی"؛ جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، سردار "احمد نوریان"؛ معاون اجتماعی ناجا، سردار " محمدرضا مقیمی"؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، سردار "قاسم رضایی"؛ فرمانده مرزبانی ناجا و جمعی از مسئولان لشکری حضور داشتند.

تجلیل از برترین‌های حوزه ترویج فرهنگ  دفاع مقدس

همچنین در این مراسم از سردار "احمد نوریان"؛ سخنگو و معاون اجتماعی ناجا، سردار "احمد دولتخواه"؛ معاون فاوا ناجا و سردار "محمد زارعی"؛ معاون نیروی انسانی ناجا به‌عنوان معاونان نمونه در حوزه ترویج  فرهنگ دفاع مقدس تجلیل شد و سردار "قاسم رضایی"؛ فرمانده مرزبانی ناجا و سردار "محسن فتحی زاده" به‌عنوان دست اندرکاران برتر راهیان نور معرفی شدند.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/472419
چرخه توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی باید اصلاح شود/ اجازه موج‌سواری به فرصت‌طلبان نمی‌دهیم

چرخه توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی باید اصلاح شود/ اجازه موج‌سواری به فرصت‌طلبان نمی‌دهیم

ناجا در کنار وزارت بهداشت برای کمک به مردم ایستاده است

ناجا در کنار وزارت بهداشت برای کمک به مردم ایستاده است

مردم ثابت کردند مقابل ابرقدرت‌ها و زورگویان ایستادگی می‌کنند

مردم ثابت کردند مقابل ابرقدرت‌ها و زورگویان ایستادگی می‌کنند

عزت، آبرو و قدرت ما به خاطر شهداست/ جبهه مقاومت امروز  به شهدای ما تأسی می‌کند

عزت، آبرو و قدرت ما به خاطر شهداست/ جبهه مقاومت امروز  به شهدای ما تأسی می‌کند

سامانه‌های هوشمند رصد و پایش تصویری پلیس راهور راه‌اندازی شد/ شخصاً فرآیند هوشمندسازی پلیس را دنبال می‌کنم

سامانه‌های هوشمند رصد و پایش تصویری پلیس راهور راه‌اندازی شد/ شخصاً فرآیند هوشمندسازی پلیس را دنبال می‌کنم

موفقیت پلیس آگاهی در گرو به‌کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد

موفقیت پلیس آگاهی در گرو به‌کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد