سه شنبه  28  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سردار اشتری:

زائرین در بازگشت کمی حوصله کنند/ بازگشت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار زائر به میهن

جمعه 26 مهر 1398 ساعت 17:54
فرمانده ناجا گفت: خواسته ما از مردم این است که در بازگشت از زیارت عتبات کمی حوصله به خرج دهند زیرا زیرساخت‌های مرزی ظرفیت این تعداد عظیم زائران را ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه در جمع خبرنگاران با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی و آرزوی قبولی عزاداری عزاداران حسینی با بیان این که همکاران ما در نیروی انتظامی شبانه‌روز در حال خدمت به مردم هستند، اظهار کرد: خواسته ما از مردم این است که در بازگشت از زیارت عتبات کمی حوصله به خرج دهند زیرا زیرساخت‌های مرزی ظرفیت این تعداد عظیم زائران را ندارد و ممکن است کمی با مشکل مواجه شوند گرچه همه در تلاشند تا به نوعی روند کار را تسهیل دهند.

وی افزود: خوشبختانه، روند تردد زائران روان است و هیچ‌گونه مشکل خاصی در این زمینه نداشته‌ایم و از چهار روز گذشته موج بازگشت شدت بیشتری گرفته است؛ به‌طوری که تاکنون از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر زائر ایرانی در حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به میهن بازگشته‌اند و یک‌میلیون نفر از هم‌وطنان ما در حال حاضر در کشور عراق حضور دارند.

فرمانده ناجا ادامه داد: از اول ماه صفر تاکنون ۷۵۰ هزار نفر از مرز شلمچه به عتبات عالیات مشرف شده‌اند که از این تعداد تاکنون ۴۵۰ هزار نفر به کشور بازگشته‌اند.

اشتری با بیان این که همواره تلاش ما این است تا سریع‌ترین خدمات را به مردم ارائه دهیم تا کمترین مشکلات را داشته باشند، اضافه کرد: در حال حاضر تنها خواسته ما از مردم این است که برای بازگشت به شهرهای خود عجله نکنند؛ چرا که ممکن است خستگی برای آن‌ها حوادث ناگواری را در رانندگی رقم بزند.

وی با بیان این که خوشبختانه تاکنون هیچ مشکل خاص امنیتی تا این لحظه نداشته‌ایم، اضافه کرد: همکاران ما در نیروی انتظامی تا ورود آخرین زائر به کشور در خدمت مردم خواهند بود و تا عادی شدن شرایط به حالت قبل از اربعین در مرزها و در پایانه‌ها آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان تشکر ویژه‌ای از مردم عراق و مسئولان این کشور و همچنین از مردم استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه که هرکدام به نوعی مشکلاتی از جمله زلزله و سیل را پشت سر گذاشته‌اند، داشت و گفت: از همه مسئولان نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج و تک‌تک کارکنان نیروی انتظامی که به مدت یک ماه در راستای تأمین امنیت و تسهیل تردد زائران تلاش کرده‌اند تقدیر و تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/431293
اقدامات اولیه برای مقابله با بدحجابی در مجتمع‌های تجاری صورت گرفته است 

اقدامات اولیه برای مقابله با بدحجابی در مجتمع‌های تجاری صورت گرفته است 

جمعيت ورود زائران به کشور در مقایسه با خروج آنها 5 برابر شده است

جمعيت ورود زائران به کشور در مقایسه با خروج آنها 5 برابر شده است

میلیون‌ها نفر را با  هوشمندسازی، همکار پلیس خواهیم کرد

میلیون‌ها نفر را با هوشمندسازی، همکار پلیس خواهیم کرد

صبحگاه مشترک ناجا

صبحگاه مشترک ناجا

نیروی انتظامی برای کسانی که قانون‌گریزی می‌کنند با سرپنجه قویتری برخورد خواهد کرد

نیروی انتظامی برای کسانی که قانون‌گریزی می‌کنند با سرپنجه قویتری برخورد خواهد کرد