سه شنبه  28  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

40 هزار زائر اربعین از 9 فرودگاه کشور عازم عتبات شدند

دوشنبه 22 مهر 1398 ساعت 12:02
فرمانده پليس فرودگاه‌های كشور از آمادگی این پلیس برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در 9 فرودگاه کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از  سایت پلیس، سردار حسن مهری اظهار کرد: از 14 مهرماه سال جاری تا به امروز بیش از 40 هزار زائر اربعین حسینی از 9 فرودگاه بین‌المللی کشور از جمله فرودگاه حضرت امام خمینی(ره)، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد، کرمانشاه، کرمان، ایلام و کیش به قصد زیارت عتبات عالیات از کشور خارج شده‌اند.

وی ادامه داد: فرودگاه‌های اهواز و آبادان نيز به عنوان پایانه مقصد پذيرای زائراني هستند که قصد خروج از کشور از طريق مرزهاي زميني را دارند.

فرمانده پليس فرودگاه‌هاي کشور افزود: با برگزاري جلسات و تمهيدات پيش‌بيني شده با ارگان‌هاي دست‌اندر‌کار در اعزام زائران اربعين به لطف خداوند اين عمليات گسترده و حساس به بهترين شکل در حال برگزاري است.

وی با تاکيد براينکه تمامي اقدامات لازم براي تامين امنيت زائران در فرودگاه‌هاي کشور پيش‌بيني و انجام گرفته است، بیان کرد: پيش از اجراي ماموريت اربعين جلسات توجيهي و آموزشي متعددي براي کارکنان برگزار و وظايف هربخش يا شخص به دقت مشخص شده تا هيچ گونه خلاء امنيتي در حوزه ماموريتي وجود نداشته باشد

اين مقام انتظامي خاطرنشان کرد: پليس فرودگاه با راه اندازي قرارگاه اربعین و دريافت تدابير سلسله مراتب فرماندهي و همکاري با ديگر نهادهای فرودگاهي، تمام توان عملياتي خود را در خدمت‌رساني هرچه بيشتر به زوار اربعين حسيني(ع) به کار گرفته است.

سردار مهری در توصیه پیشگیرانه خود به مسافران و زوار اربعین حسینی(ع) گفت: با توجه به خیل عظیم مشتاقان زیارت اربعین حسینی مسافران طوری برنامه ریزی کنند که به موقع جهت تشریفات پروازی در فرودگاه حاضر شده و همچنین از قبول هرگونه امانت از دیگران خودداری کنند.

انتهای پیام/4076/

http://ana.ir/i/430048
فرشته‌های اربعینی + تصاویر

فرشته‌های اربعینی + تصاویر

نکات بهداشتی در سفر اربعین

نکات بهداشتی در سفر اربعین

ناهماهنگی‌های ایران و عراق؛ چالشی فرا روی زائران اربعین / بحران مدیریت در دو سوی مرزها مشهود است

ناهماهنگی‌های ایران و عراق؛ چالشی فرا روی زائران اربعین / بحران مدیریت در دو سوی مرزها مشهود است

پیاده روی زائران اربعین حسینی

پیاده روی زائران اربعین حسینی