دوشنبه  01  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فرمانده نیروی انتظامی:

مشکل مسکن پرسنل ناجا تا سه سال آینده حل می‌شود

يكشنبه 03 شهریور 1398 ساعت 10:30
فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: باید تلاش کنیم که از امسال تا سه سال آینده مشکل مسکن کارکنان رفع شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، حسین اشتری در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا ضمن تشکر از حضور مسئولان و فرماندهان در این گردهمایی، گفت: هدف ما از این گردهمایی این بود که فرماندهان به بیان نقطه نظرات خود بپردازند و اگر پیشنهاد، راهکار و یا انتقادی دارند آن را ارائه کنند، بنابراین لازم است اگر فردی پیشنهادی دارد که می‌تواند کشتی بزرگ ناجا را راحت‌تر پیش ببرد آن را بیان کند در غیر این صورت باید پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه بارها رهبر معظم انقلاب رضایت خود را از نیروی انتظامی مطرح کرده‌اند، تأکید کرد: فرماندهان باید برای بیان نقطه نظرات، راهکارها و پیشنهادات خود در این مجموعه اهتمام ویژه داشته باشند، ما نیز تلاش می‌کنیم که بهترین آنها را برای پیشبرد اهداف به کار گیریم.

فرمانده ناجا در ادامه این گردهمایی به موضوع برقراری و تداوم امنیت در جامعه پرداخت و گفت: امنیت مرزها، شهرها، جاده‌ها، مراکز مهم و حساس از جمله اولویت‌های نیروی انتظامی است، بنابراین لازم است که در این راستا مراقبت‌های لازم صورت گیرد؛ خدا را شاکریم که در سال جاری بیش از 40 درصد تعداد شهدا کاهش یافته و 33 درصد تعداد مجروح‌ها نسبت به قبل کمتر بوده است.

اشتری با تأکید بر اینکه موضوعات امنیتی باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد، تصریح کرد: دشمن به دنبال ضربه‌زدن به نظام است. اگر هم تاکنون کاری انجام نداده، نشان دهنده پشیمانی دشمن نیست بلکه نتوانسته در نظام رخنه کند.

وی در خصوص مقابله با سرقت نیز عنوان کرد: باید بحث قرارگاه مقابله با سرقت را جدی گرفت. خصوصاً استان‌هایی که بالاترین درصد سرقت را به خود اختصاص داده‌اند بایستی در این رابطه قوی و جدی ورود پیدا کرده و از ظرفیت استانداران نیز استفاده کنند، بنابراین لازم است سهم دستگاه‌ها در مأموریت‌ها مشخص شود.

فرمانده ناجا در رابطه با کاهش تصادفات، گفت: باید تمام سعی خود را برای کاهش تصادفات به کار گیریم و در این راستا از تمامی ظرفیت‌های استان‌ها نیز استفاده کنیم؛ در این رابطه با وزیر راه جلسه‌ای برگزار کردیم که انصافاً مسئولان مربوطه با ما همکاری کردند و برای رفع نقاط حادثه خیز و کمتر شدن میزان تصادفات قول مساعد دادند.

اشتری به طرح‌های ناظر اشاره کرد و گفت: اجرای طرح ناظر از اولویت‌های نیروی انتظامی است این طرح، اکنون در خصوص کشف حجاب در خودروها در حال اجراست که البته نباید در این سطح باقی بماند، لازم است آن را در دیگر زمینه‌ها نیز گسترش دهیم.

وی با تأکید بر اینکه امنیت اخلاقی، برخورد با ناهنجاری‌ها و ... باید از اولویت‌های فرماندهان باشد، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای فراموش شده است، ما در این رابطه تکلیف شرعی و وظیفه قانونی داریم و باید با بدحجابی برخورد جدی صورت بگیرد؛ در بحث طرح‌های ناظر جلسات متعددی برگزار شده و نباید در این رابطه اشکالی وجود داشته باشد چراکه اجرای آن در بین افراد متدین امید و دلگرمی ایجاد کرده است.  

فرمانده نیروی انتظامی همچنین به موضوع خودروهای مسافرکش (اسنپ و ... ) اشاره کرد و گفت: این قبیل شرکت‌ها و مجموعه‌ها باید به درستی مدیریت شوند و در این رابطه باید یک برنامه‌ریزی جدی صورت بگیرد.

اشتری به اولویت‌های سال 98 نیروی انتظامی اشاره و تصریح کرد: این اولویت‌ها همچنان در ناجا پا برجاست که رسیدن به پلیس تراز جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از این اولویت‌های مهم است و باید مدنظر تمام فرماندهان قرار بگیرد؛ از طرفی موضوع خیرین امنیت‌ساز نیز که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

وی در خصوص مشمولان غایب، گفت: باید با یک برنامه‌ریزی جدی و اصولی کاری کنیم که مشمولان غایب به خدمت سربازی بیایند، بنابراین لازم است این امر به‌عنوان یک اولویت مهم  توسط فرماندهان دنبال شود.

فرمانده ناجا به راه‌اندازی دفاتر مشاوره در کلانتری‌ها اشاره کرد و گفت: لازم است، دفاتر مشاوره تا پایان سال در تمامی کلانتری‌ها راه‌اندازی شود. در این راستا باید از ظرفیت‌های مردمی و پلیس افتخاری نیز استفاده کنیم؛ براساس گزارش‌های ارسالی با راه‌اندازی این مراکز 70 درصد از پرونده‌ها در مراکز مشاوره منجر به صلح شده است.

اشتری همچنین درباره برخورد با جرائم در فضای مجازی، تصریح کرد: این موضوع از جمله اولویت‌های نیروی انتظامی است، لذا در این راستا اقدامات خوبی انجام شده اما باید کارهای بیشتری نسبت به قبل صورت بگیرد.

وی به مراسم محرم و اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و گفت: طبق روال گذشته باید برای برگزاری باشکوه مراسم اباعبدالله الحسین(ع) با تکایا و هیئت‌های مذهبی هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد و به آنها برای توسعه و رونق این مراسم کمک کنیم، لازم است از حضور کاروان‌های غیرمتعارف در مراکز استان‌ها خصوصاً تهران جلوگیری شود.

فرمانده ناجا به ارتقاء معنویت کارکنان تأکید کرد و ادامه داد: این امر که از تأکیدات رهبر معظم انقلاب نیز است باید مورد توجه ویژه فرماندهان قرار گیرد و در راستای ارتقاء معنوی کارکنان بیش از گذشته تلاش شود.

اشتری با بیان اینکه باید برای رسیدن به پلیس تراز جمهوری اسلامی و جامعه اسلامی بیش از گذشته تلاش کنیم، گفت: کارکنان ما باید دارای روحیه خدمتگزاری و مردمی باشند بنابراین لازم است که رفع مشکلات و نیازهای کارکنان بیش از گذشته مدنظر قرار بگیرد؛ باید اقتدار و عزت خود را حفظ کنیم، مأمور ناجا وظیفه خود را در قبال مسئولیت‌هایی که بر عهده او قرار می‌دهند، انجام می‌دهد پس باید مورد حمایت نیز قرار بگیرد اما اگر تخلفی هم انجام داد بایستی با آن برخورد شود.

وی همتاپروری، شایسته سالاری و جوان‌گرایی را یکی از رویکردهای نیروی انتظامی برشمرد و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب خواهان روحیه جهادی همراه با اخلاص هستند، بنابراین لازم است روحیه جهادی، انقلابی و معنوی کارکنان ارتقاء یابد و این امر در اولویت باشد.

فرمانده نیروی انتظامی به موضوع پلیس هوشمند اشاره کرد و ادامه داد: هوشمندسازی پلیس بایستی در اولویت باشد مجموعه ناجا نسبت به سایر دستگاه‌ها جلوتر است اما این امر باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد؛ نیروی انتظامی باید در کشور اول باشد و در منطقه رقابت کند در واقع باید در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

اشتری با تأکید بر اینکه هوشمندسازی بسیاری از مشکلات را رفع می کند، تصریح کرد: در این راستا اقدامات خوبی سرعت گرفته اما باید ادامه یابد، لازم است که خلاقیت و نوآوری خود را نیز به کار بگیریم؛ حفظ وضع موجود به معنای عقب نشینی در کارهاست بنابراین لازم است که برای پیشبرد اهداف، شتاب و سرعت را بیش از گذشته به کار بگیریم.

وی در خصوص نهضت تأمین مسکن کارکنان، گفت: این امر از دیگر اولویت‌های مهم ناجاست باید تلاش کنیم که از امسال تا سه سال آینده مشکل مسکن کارکنان رفع شود.

فرمانده ناجا به دستورالعمل پلیس پیشگیری در خصوص تحول درکلانتری‌ها اشاره و عنوان کرد: این دستورالعمل کامل و جامع است بنابراین به درستی عملیاتی شود نحوه برخورد کارکنان ناجا با مردم نیز بایستی مورد توجه قرار بگیرد، نظم و انضباط یکی از اولویت های سازمان است.

اشتری در ادامه با تأکید بر اینکه در خصوص اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد بایستی سریعاً عکس‌العمل نشان دهیم، گفت: علاوه بر برخورد سریع در رابطه با مشکلات پیش آمده نباید اجازه دهیم که حقی ضایع و یا به اقتدار پلیس خدشه وارد شود.

وی درباره اقدامات خوبی که اخیراً در نیروی انتظامی انجام شده، گفت: مصوب شدن طرح جامع مرزبانی، موفقیت ناجا در مسابقات بین‌المللی روسیه 2019 و اعزام 15 هزار خانواده ناجا به مشهد مقدس، ارتقاء رتبه نیروی انتظامی در مسابقات قرآن کریم و ...  از جمله اقداماتی است که در این مجموعه انجام شده و مورد رضایت نیز است.

فرمانده ناجا تأکید کرد: باید همه برای شنیدن و عملیاتی کردن تدابیر و فرمایشات رهبر معظم انقلاب گوش به فرمان باشیم و در عمل نشان دهیم که سرباز ایشان هستیم.

اشتری ادامه داد: ضمن اینکه به آینده امیدوار هستیم باید بدانیم که آینده سختی هم پیش رو داریم؛ دشمن همچنان برای ضربه زدن آماده است، ما نیز باید برای جهاد در تمامی عرصه ها آماده باشیم.

وی عنوان کرد: اجرای منویات فرمانده معظم کل قوا، خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد؛ بنابراین ما نیز باید تمامی سعی خود را برای خدمت به مردم به کار گیریم، هیچ‌گاه نباید از خدمت کردن خسته شویم و باید خدمت به مردم با نیت الهی باشد چرا که موفقیت و آینده ای روشن در ناجا را برای ما به دنبال خواهد داشت.

فرمانده ناجا عنوان کرد: با پلیس تراز جمهوری اسلامی ایران که مدنظر رهبر معظم انقلاب است، فاصله زیادی نداریم. باید رهنمودهای ایشان در تمامی امور و برای آینده روشن نیروی انتظامی مدنظر و در رأس قرار بگیرد؛ با یاری و لطف خداوند و با رهنمودهای حکیمانه رهبری  کاری کنیم که تا سال 1400 در کشور و منطقه اول باشیم.

انتهای پیام/4110/

http://ana.ir/i/412087
از اول محرم تا امروز هیچ مشکل امنیتی و انتظامی در کشور وجود نداشته است

از اول محرم تا امروز هیچ مشکل امنیتی و انتظامی در کشور وجود نداشته است

برخی از واحدهای مسکونی بنیاد تعاون ناجا افتتاح شد

برخی از واحدهای مسکونی بنیاد تعاون ناجا افتتاح شد

تحویل 1245 واحد مسکونی به پرسنل ناجا/ مشکل مسکن کارکنان نیروی انتظامی تا 3 سال آینده حل می‌شود

تحویل 1245 واحد مسکونی به پرسنل ناجا/ مشکل مسکن کارکنان نیروی انتظامی تا 3 سال آینده حل می‌شود

فضای مجازی آن‌طور که شایسته است کنترل و مدیریت نمی‌شود/ رصد مداوم فضای مجازی توسط فتا

فضای مجازی آن‌طور که شایسته است کنترل و مدیریت نمی‌شود/ رصد مداوم فضای مجازی توسط فتا

فعالیت بیش از ۳۰ هزار پلیس برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

فعالیت بیش از ۳۰ هزار پلیس برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

اختتامیه مسابقات گشت جاده ای بین المللی ناجا

اختتامیه مسابقات گشت جاده ای بین المللی ناجا

جمهوری اسلامی ایران در مسابقات گشت جاده‌ای به مقام نخست رسید/ شعار این مسابقات مقاومت در برابر زورگویان بود

جمهوری اسلامی ایران در مسابقات گشت جاده‌ای به مقام نخست رسید/ شعار این مسابقات مقاومت در برابر زورگویان بود

پلیس جمهوری اسلامی ایران جزء نیروهای برتر نظامی در منطقه محسوب می‌شود/ نیروی انتظامی از حیث اخلاقی در مسیر رشد قرار گرفته است

پلیس جمهوری اسلامی ایران جزء نیروهای برتر نظامی در منطقه محسوب می‌شود/ نیروی انتظامی از حیث اخلاقی در مسیر رشد قرار گرفته است

قدردانی سازمان محیط زیست از حمایت‌های ناجا

قدردانی سازمان محیط زیست از حمایت‌های ناجا

دشمنان با استفاده از فضای مجازی به‌دنبال ترویج فساد هستند/ راه‌اندازی اینترنت ملی موجب کاهش جرائم در این فضا می‌شود

دشمنان با استفاده از فضای مجازی به‌دنبال ترویج فساد هستند/ راه‌اندازی اینترنت ملی موجب کاهش جرائم در این فضا می‌شود

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی