شنبه  30  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

کشف بیش از یک تن و 183کیلو موادافیونی در سیستان و بلوچستان

پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 11:56
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از انهدام باند مسلحانه قاچاق و کشف بیش از یک تن و 183کیلو انواع مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات خبر کشف بیش از یک تن و 183کیلو موادافیونی در سیستان و بلوچستان، گفت: مأموران پليس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هايی از قاچاق محموله سنگين موادمخدر توسط اعضای یک باند از مناطق مرزی به شهرستان‌های ایرانشهر و خاش دست يافتند.

وی ادامه داد: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس با کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته تیمی از اعضای این باند مسلح را که با 2 دستگاه پژو 405 در حال جابه جایی محموله سنگین موادمخدر در محور ایرانشهر-بمپور بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با بیان این‌که مأموران پلیس پس از طی مسافتی به راننده خودروها دستور ایست دادند ولی در مقابل سرنشینان خودروها به سمت مأموران انتظامی تیراندازی کردند که با آتش پرحجم پلیس مواجه شدند، گفت: در این عملیات، با اقدام ضربتی جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر، 2 سوداگر مرگ به هلاکت رسیده و یک قاچاقچی نیز دستگیر و 2 دستگاه خودرو نیز متوقف شد.

قنبری خاطرنشان کرد: در بازرسی از خودروهای توقیفی، 593کیلو و 925 گرم تریاک به همراه 2 قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در ادامه این عملیات، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خاش با تیم دیگری از اعضای این باند که قصد جابه جایی موادافیونی به خارج از استان را داشتند، درگیر شدند. 

وی افزود: در این عملیات مسلحانه نیز علاوه بر دستگیری 2 قاچاقچی، از خودروی آنها 504 کیلو  و 500 گرم تریاک، 64 کیلو و 464گرم حشیش و 21 کیلو و 100گرم انواع دیگر مواد افیونی به همراه یک قبضه سلاح کلت کمری، مقادیری مهمات و 25 عدد کارت سوخت کشف شد.

قنبری با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلحانه از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت های پلیس 110 اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.

انتهای پیام/4105/

http://ana.ir/i/411709
کشف 39 کیلوگرم تریاک از قاچاقچی حرفه‌ای/ زن هروئین‌فروش در منطقه خاک سفید تهران دستگیر شد

کشف 39 کیلوگرم تریاک از قاچاقچی حرفه‌ای/ زن هروئین‌فروش در منطقه خاک سفید تهران دستگیر شد

آزادي 3 گروگان از چنگ قاچاقچیان انسان در زاهدان

آزادي 3 گروگان از چنگ قاچاقچیان انسان در زاهدان

انهدام 5 باند قاچاق و کشف 7.5 تن مواد افیونی در جنوب شرق کشور

انهدام 5 باند قاچاق و کشف 7.5 تن مواد افیونی در جنوب شرق کشور

کشف 2 هزار و 600 تن برنج احتکارشده در زاهدان

کشف 2 هزار و 600 تن برنج احتکارشده در زاهدان