پنجشنبه  30  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سردار مؤمنی در جمع خبرنگاران:

سالانه ۲۰ تن هروئین در کشور کشف می‌شود/ اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر

دوشنبه 03 تیر 1398 ساعت 12:28
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: به دنبال اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر هستیم و پیشنهاداتی نیز در این زمینه داده شده است که تا پایان سال ۹۸ قانون اصلاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، اسکندر مؤمنی صبح امروز در حاشیه همایشی که به منظور فرارسیدن روز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران به نمایندگی از همه دنیا در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد اما کمک‌های قابل توجهی در این زمینه به کشور ما صورت نمی‌گیرد و امروز ما به تنهایی مبارزه جهانی را آغاز کرده‌ایم.

وی ادامه داد: سالانه بیش از ۲۰ تن هروئین در کشور کشف می‌شود اما کشفیات در کشورهای مقصد حدود دو تن است و ما با تمام توان در حال مبارزه هستیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره قانون مبارزه با مواد مخدر گفت: به دنبال اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر هستیم و پیشنهاداتی نیز در این زمینه داده شده است و تا پایان سال ۹۸ قانون اصلاح خواهد شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران پیام خود را به جهانیان رسانده و موضع کشور ما در بحث مبارزه با مواد مخدر این است که کشورهای دیگر نباید با ایجاد تحریم‌ها مانعی را در امر مبارزه ایجاد کنند؛ موضوع مواد مخدر در کشور ما با دیگر کشورها متفاوت است و در کشور ما حمل مواد مخدر به همراه شرارت و خشونت و ناامنی علیه مردم است لذا ما با اقدامات مقابله‌ای علاوه بر جلوگیری از ورود مواد مخدر امنیت را نیز تأمین می‌کنیم.

مؤمنی تصریح کرد: در حوزه مواد مخدر توجه به موضوع پیشگیری نیز مهم و تأثیرگذار است و ماده مخدر گل امروز بین جوانان رایج شده، البته آهنگ رشد آن متوقف شده است و ما توجه ویژ‌ه‌ای به مسئله پیشگیری داریم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: قاچاقچیان شیوه‌های مختلفی را برای ورود مواد مخدر به کشور دارند اما مرزبانان ما با تلاش خود و البته آموزش‌هایی که دیده‌اند با آنها برخورد می‌کنند.

مؤمنی خاطرنشان کرد: تجربیات کشور ما در اختیار سایر کشورها نیز قرار می‌گیرد و به این دلیل که کشور ما پرچمدار امر مبارزه با مواد مخدر است لذا دیگر کشورها نیز درخواست‌هایی برای انتقال تجربیات به کشورشان دارند.

وی با بیان اینکه تولید مواد مخدر در افغانستان ۵۰ برابر شده است، گفت: کشورهای دیگر باید به تعهدات خود در امر مبارزه با مواد مخدر عمل کنند.

انتهای پیام/۴۱۱۰/4076/

http://ana.ir/i/400308
کشف 11 هزار تن مواد مخدر و انهدام 50 هزار باند بعد از انقلاب

کشف 11 هزار تن مواد مخدر و انهدام 50 هزار باند بعد از انقلاب

ظریف: ایران سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صرف مبارزه با قاچاق مواد مخدر می‌کند

ظریف: ایران سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صرف مبارزه با قاچاق مواد مخدر می‌کند

کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر و انهدام 2 هزار باند خطرناک در سال ۲۰۱۸

کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر و انهدام 2 هزار باند خطرناک در سال ۲۰۱۸

هزینه فرد معتاد برای جامعه و خانواده‌ها بالاست

هزینه فرد معتاد برای جامعه و خانواده‌ها بالاست