چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد:

تجهیز خودروهای گشتی پلیس به سامانه پلاک‌خوان

شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 13:32
رئیس پلیس آگاهی ناجا از تجهیز خودروهای گشتی پلیس به سامانه پلاک‌خوان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محسن حسن‌خانی گفت: یکی از اولویت‌های مهم پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت، به‌کارگیری دوربین‌های پلاک‌خوان به منظور کشف خودروهای مسروقه است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه‌های پلاک‌خوان از سال ۸۵ در پنج استان کشور ادامه داد: در سال 91، نسل جدید این دوربین‌ها با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی شد و به تعدادی از استان‌ها اختصاص یافت.

رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه به افزایش 100 درصدی واگذاری دوربین‌های پلاک‌خوان به پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: این دوربین‌ها در مناسبت‌های مختلف همچون اربعین، تعطیلات نوروز و ... عملکرد مطلوبی داشته و پلیس قصد دارد در آینده‌ای نزدیک با افزایش تعداد دوربین‌ها، نسبت به رصد سارقان در هر نقطه کشور اقدام کند.

حسن‌خانی نقش دوربین‌های پلاک‌خوان را در افزایش سرعت عمل کارآگاهان پلیس آگاهی و ارتقای سطح کشفیات تأثیرگذار دانست و گفت: پليس آگاهی در سالیان اخیر موفقیت‌های چشمگیری در راستای کشف علمی جرایم و به‌کارگیری تجهیزات نوین به دست آورده و با افزایش و تجهیز خودروهای گشتی به سامانه پلاک‌خوان، شناسایی و استرداد سریع اموال مردم را در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه سرقت خودرو در برخی از موارد، سبب سرعت بخشیدن به سایر جرایم از جمله سرقت‌های مغازه، منزل، آدم‌ربایی، قتل و ... می‌شود، تصریح کرد: پلیس آگاهی ناجا در راستای ناامن کردن محیط برای سارقان در نظر دارد عرصه را بر سارقان خودرو تنگ کند؛ به نحوی که در هر نقطه‌ای که قصد تردد داشته باشند، تحت رصد دوربین‌های پلاک‌خوان قرار گرفته و بلافاصله با آنان برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام/4076/پ

http://ana.ir/i/396608
کیفرخواست متهمان پرونده قتل شیرمحمدعلی صادر شد

کیفرخواست متهمان پرونده قتل شیرمحمدعلی صادر شد

مشکل امنیتی در مناطق سیل‌زده وجود ندارد

مشکل امنیتی در مناطق سیل‌زده وجود ندارد

مسدود کردن 3 هزار سیم‌‌کارت بی‌نام و نشان

مسدود کردن 3 هزار سیم‌‌کارت بی‌نام و نشان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا منصوب شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا منصوب شد

کاهش 20 درصدی جرائم خشن در نیمه اول تعطیلات نوروز

کاهش 20 درصدی جرائم خشن در نیمه اول تعطیلات نوروز

اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا با اولویت مواد محترقه

اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا با اولویت مواد محترقه

افزایش ۱۹ درصدی وقوع سرقت در کشور نسبت به سال گذشته

افزایش ۱۹ درصدی وقوع سرقت در کشور نسبت به سال گذشته

18/03/1398 06:35:18 ب.ظ
همههنر و همه داشته های ناجا و همه قدرت ایجاد تحول و همه قدرت فکر در حوزه راهنمایی و رانندگی و همه آنچهمی توانید عمل کنید، جریمه کردن است . بنابارین اگر ادعا داردی که توان مدیریت دارید، قدرت اصلاح دارید، قدرت ابداع و نوآوری دارید، قدرت رفع مشکل و عدم تفکرهای غلط از یک نسل به نسل دیگر دارید، به جای جریمه کردن و خرید تجهیزات الکترونیکی پلاک خوان و دوربین های مراقبتی و ... خوب است در حوزه فکر راهکاریی را عملیاتی کنید که مردم مجبور به دوبله و پارک ممنوع و ... نداشته باشند. البته برخورد قاطعانه با متخلفین حادثه ساز و کشندن نظم عمومی به بحران در جای خود ضروری است. برای مثال اعطای مجوز به مشاغلی خاص در نقاطی از شهر که باعث ترافیک غیر عمدی میشود مثل بستنی 10000ریالی در میدان با چهارراه مواصلاتی، نصب تابلوی ورود موتور سیکلت روی تنها پل ارتباطی که هیچ راه دیگری برای عبور ندارد، نصب تابلوی سرعت بیش از 50 کیلومتر برای جریمه کردن و خواندن پلاک با دوربین و.... اینها هنر معاونت راهنمایی ناجا است.