يكشنبه  26  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سعیدی:

لغزش در نیروی انتظامی قابل گذشت نیست

پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 ساعت 15:33
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا با بیان اینکه نیروی انتظامی مسئول امنیت و ارشاد مردم است، گفت: لغزش در نیروی انتظامی هرگز قابل گذشت نخواهد بود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، حجت‌الاسلام علی سعیدی در جمع کارکنان انتظامی و دریابانی هرمزگان گفت: نیروی انتظامی مسئول امنیت کشور است و در همه عرصه‌ها ایفای نقش دارد و شبانه‌روز از امنیت کشور، جان و مال و ناموس مردم حراست می‌کند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه چنین نیرویی باید یک نیروی مکتبی و معنوی باشد تا بتواند در برابر فشارهای مأموریتی که دارای حساسیت بالایی است، مقاومت کند، افزود: وظیفه عقیدتی سیاسی، فرهنگ‌سازی، تقویت معنویت و بنیه دینی کارکنان است که الحمدلله شاهد تحولات خوبی در این زمینه هستیم و گام‌های بلندی نیز برداشته شده است.

وی تصریح کرد: در نگرش دینی مسئولیت‌ها بر اساس شایستگی‌هاست و هیچ کسی نمی تواند مسئولیت بر عهده بگیرد مگر اینکه شایستگی‌های لازم را داشته باشد.

سعیدی با تأکید بر اینکه هرمقدار که مسئولیت‌ها بیشتر شد میزان شایستگی‌ها نیز باید فشرده‌تر، سنگین‌تر و سخت‌تر باشد، عنوان کرد: فرماندهی در نیروی انتظامی و نیروهای مسلح که از جاهای حساس و مهم است تابع همین شایستگی‌ها است؛ کسی که پستی بر عهده می‌گیرد دقیقاً باید لحظه به لحظه از خود مراقبت کند و دیگران هم باید از او مراقبت کنند زیرا هم اختیاراتش بیشتر است و هم امکاناتی که در اختیار دارد بیشتر می‌شود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: علت اینکه آدم‌ها وقتی به مسئولیت می‌رسند دچار لغزش می‌شوند ضعف بنیه آنهاست یعنی سازه او متناسب این مسئولیت نیست؛ وقتی یک آدم معمولی است آدم خوبی است، ولی وقتی اختیاراتش بیشتر و مسئولیت گرفت بعضاً نمی‌تواند خود را کنترل کند.

وی گفت: همه دستگاه‌ها باید کار خود را در زمینه امر به معروف و نهی از منکر به‌درستی انجام دهند اما به درستی تعریف نشده که اگر نیروی انتظامی بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند نیاز به چه الزامات و ابزارهایی دارد.

سعیدی با اشاره به اینکه لغزنده‌ترین و حساس‌ترین مأموریت‌ها در اختیار نیروی انتظامی است، عنوان کرد: سایر قوای ما مانند ارتش پادگانی هستند و سپاه نیز استقرارش با نیروی انتظامی فرق می‌کند، ولی نیرویی که هر روز سروکارش با ناملایمات است یک توان و ایمان قوی می‌خواهد که انسانیت خود را کنترل کند و در برابر ناملایمات بایستد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه نیروی انتظامی مسئول امنیت و ارشاد مردم است، ادامه داد: لغزش در نیروی انتظامی قابل گذشت نیست چون مسئول است و جایگاه حساسی در سطح جامعه دارد؛ درحال حاضر شرایط نیروی انتظامی تغییر کرده و تحولات خوبی به وجود آمده و این امر در عرصه فرماندهی و مدیریت بیشتر دیده می‌شود که مایه شوق و مباهات است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه روحانیون و رؤسای عقیدتی سیاسی الگو هستند و باید آینه تمام نمای رهبر معظم انقلاب در بین نیروهای مسلح باشند، خاطرنشان کرد: نقطه ثقل مکتبی بودن در نیروهای مسلح، بصیرت نافذ و معنویت است که وظیفه سازمان عقیدتی سیاسی در راستای این دو رکن اصلی است.

انتهای پیام/4110/

http://ana.ir/i/378248
شهادت مأمور پلیس گرمی در درگیری مسلحانه با حفاران غیرمجاز

شهادت مأمور پلیس گرمی در درگیری مسلحانه با حفاران غیرمجاز

انهدام باند سارقان خودرو با 100 فقره سرقت

انهدام باند سارقان خودرو با 100 فقره سرقت

بیش از 8 تن تریاک در کشور کشف شد

بیش از 8 تن تریاک در کشور کشف شد

تظاهرات روز کارگر در فرانسه به خشونت کشیده شد

تظاهرات روز کارگر در فرانسه به خشونت کشیده شد

دستگیری 16 سارق و خرده‌فروش طی 24 ساعت در تهران

دستگیری 16 سارق و خرده‌فروش طی 24 ساعت در تهران

17 محور کشور مسدود است

17 محور کشور مسدود است

165 سارق و مجرم حرفه‌ای در تهران دستگیر شدند

165 سارق و مجرم حرفه‌ای در تهران دستگیر شدند

قربانیان فضای مجازی اطلاعات فنی این فضا را ندارند

قربانیان فضای مجازی اطلاعات فنی این فضا را ندارند