چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل هلال احمر استان قزوین اعلام کرد:

جزئیات تست قند خون مشکوک از دانش آموزان

پنجشنبه 19 مهر 1397 ساعت 14:44
مدیرکل هلال احمر استان قزوین جزئیات تست قند خون مشکوک از دانش‌آموزان مدرسه در تاکستان را تشریح کرد و گفت: فرد تست گیرنده هیچ‌ ارتباط و عضویتی در هلال احمر نداشته و هم اکنون نیز بازداشت است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، براساس اخبار رسیده روز گذشته فردی ناشناس به مدرسه دخترانه سماء در تاکستان استان قزوین مراجعه و خود را مربی هلال احمر استان معرفی کرده  و  به دلایل نامعلومی از دانش‌آموزان این مدرسه تست قند خون گرفته بود.

حسن عاصفی مدیرکل هلال احمر استان قزوین در گفتگو با خبرنگار آنا جزئیات این ماجرا را تشریح و اظهار کرد: یکی از محصلان دبیرستانی تاکستان با مراجعه به مدرسه دخترانه خود را مربی هلال احمر معرفی کرده اما هیچ ارتباط کاری و عضویتی در جمعیت هلال احمر نداشته است البته به دلیل آشنایی قبلی با مدیر مدرسه بدون نامه‌نگاری و بدون کارت شناسایی معتبر نسبت به تست قند خون دانش‌آموزان اقدام کرده بود.

وی ادامه داد: ظاهراً این فرد با داشتن  13 سوزن تست قند خون 63 نفر از دانش‌آموزان را  مورد آزمایش قرار داده است که برای چند نفر از دانش‌آموزان به صورت مشترک از یک سرنگ استفاده شده و دانش‌آموزان این مسئله را به خانواده‌های خود اطلاع داده‌اند.

این مقام مسئول در هلال احمر قزوین یادآور شد: خوشبختانه نیروی انتظامی این فرد را دستگیر و بازداشت کرده و مدیر مدرسه نیز از سوی وزارت آموزش و پرورش برکنار شده است.

عاصفی در پاسخ به اینکه آیا از دانش‌آموزان  آزمایش HIV، هپاتیت B و C گرفته شده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این مسئله ورود کرده و همه دانش‌آموزان و فرد تست‌گیرنده را  مورد آزمایش قرار دادند که همگی سالم بوده‌اند.

مدیرکل هلال احمر استان قزوین به مردم یادآوری کرد: هلال احمر معمولاً در برنامه‌های نماز جمعه و برنامه‌های اردویی اقدام به تست قند خون می‌کند و هرگز به صورت شخصی به منازل مردم مراجعه نمی‌کند همچنین در مراسم مختلف نیز چادر و نیروهای هلال احمر همراه کد مشخص در محل حضور دارند و به منزل شهروندان مراجعه نمی‌کنند و تنها به منظور آموزش مراجعه می‌کنند که در موارد نیز کارت شناسایی و معرفی نامه معتبر دارند.

به گزارش آنا، روز گذشته شخصی با هویت «س. جلیلوند» با مراجعه به مدرسه دخترانه‌ سماء خود را  مربی هلال احمر معرفی کرده از مدیر مدرسه خواسته تا از همه دانش‌آموزان و پرسنل تست قند خون بگیرد، بر همین اساس تعدادی از دانش‌آموزان این مسئله را به خانواده‌های خود اطلاع داده بودند و اولیای آنها با تجمع در برابر شبکه بهداشت و درمان تاکستان خواستار پاسخگویی مسئولان و فرماندار می‌شوند که خوشبختانه این فرد با تلاش مراجع انتظامی و قضائی دستگیر شد.

انتهای پیام/4044/4083/پ

http://ana.ir/i/317314
رهایی از ترس و درد سوزن‌های تست قند خون + عکس

رهایی از ترس و درد سوزن‌های تست قند خون + عکس

تست غربالگری قند خون در مراکز درمانی تامین اجتماعی

تست غربالگری قند خون در مراکز درمانی تامین اجتماعی

پاسخ وزارت بهداشت به یک شایعه/ ایدز با تست قند خون منتقل نمی‌شود

پاسخ وزارت بهداشت به یک شایعه/ ایدز با تست قند خون منتقل نمی‌شود