جمعه  26  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور در گفتگو با آنا خبر داد:

برپایی بیمارستان صحرایی در مرز مهران/ اشتیاق پزشکان ایرانی برای خدمت به زوار اربعین

يكشنبه 15 مهر 1397 ساعت 03:45
رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور از برپایی بیمارستان صحرایی در مرزهای غربی کشور برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

محمد رئیس‌زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص تمهیدات سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مرزها و در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا اظهار کرد: مراسم اربعین حسینی بزرگترین پیاده‌روی و اجتماع جهان محسوب می‌شود و از طرفی چون مردم ایران نیز همه ساله در این مراسم باشکوه شرکت می‌کنند، لذا سازمان بسیج جامعه پزشکی تمهیدات بهداشتی و درمانی خاصی را به‌ویژه در مرزهای خسروی و مهران درنظر گرفته است. 

وی ادامه داد: برای مراسم امسال با وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور همکاری ویژه‌ای برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی داریم و نیروهای ما به مدت دو هفته در مرزها مستقر خواهند بود. در مرز مهران بیمارستان صحرایی با کلینیک‌های فیزیوتراپی، دندان‌پزشکی، آزمایشگاه‌های مختلف برپا می‌کنیم و امیدواریم با تمهیداتی که درنظر گرفته‌ایم بتوانیم خدمات درمانی بهتری را نسبت به سال گذشته به زائران ارائه کنیم. در بیمارستان صحرایی در مرز مهران  500 نفر از نیروهای امدادی حضور خواهند داشت و با برنامه‌ریزی که داشته‌ایم، بنا داریم به 600 هزار نفر از هموطنانمان خدمت رسانی کنیم.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور اظهار کرد: ارائه خدمات ما به زائران نسبت به سال گذشته به میزان 30 درصد افزایش خواهد داشت. با تدابیر سازمان بسیج جامعه پزشکی بنا داریم تا نیروهای خود را به نجف و کربلا نیز اعزام کنیم تا هموطنان در صورت نیاز در مسیر پیاده‌روی در کشور عراق به نیروهای امدادی ما مراجعه کنند.

رئیس‌زاده در پایان با اشاره به اعزام پزشکان تخصصی به کشور عراق برای خدمات‌‌رسانی به مردم ادامه داد: درحال حاضر جمعیت زیادی از پزشکان کشور متقاضی سفر به مرزها و کشور عراق برای خدمت‌رسانی به زائران هستند و در صورت افزایش ظرفیت بسیج جامعه پزشکی، افراد بیشتری را اعزام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/315798
امضای تفاهم‌نامه با مسئولان عراقی برای سهولت تردد زوار اربعین

امضای تفاهم‌نامه با مسئولان عراقی برای سهولت تردد زوار اربعین

صدور ویزای رایگان اربعین برای بیش از 40 هزار نفر

صدور ویزای رایگان اربعین برای بیش از 40 هزار نفر

پخش فیلم «تشنه لب» در اربعین حسینی

پخش فیلم «تشنه لب» در اربعین حسینی

مرزهای اربعین حسینی؛ مقصد نخستین سفر استانی معاون جدید وزارت کشور

مرزهای اربعین حسینی؛ مقصد نخستین سفر استانی معاون جدید وزارت کشور