يكشنبه  24  شهریور  1398
يكشنبه , 24 خرداد 1394 ساعت 12:23

معاون منابع انسانی قوه قضائیه:

آزمون استخدامی قضات مرداد ماه برگزار می‌شود

معاون منابع انسانی قوه قضائیه از برگزاری آزمون استخدامی قضات در مرداد ماه خبر داد و گفت: جذب قضات از دو طریق اختصاصی و عمومی انجام خواهد گرفت که جذب عمومی در آبان ماه و جذب خصوصی در طول سال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی آنا، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا امینی، معاون منابع انسانی قوه قضائیه با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی قضات در مرداد ماه سال جاری اظهار کرد:‌ جذب قضات از دو طریق اختصاصی و عمومی انجام خواهد گرفت که جذب عمومی در آبان ماه و جذب خصوصی در طول سال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

وی در رابطه با امکان شکایت از قضات توسط مردم تصریح کرد: شکایت از قضات در قانون وجود دارد و در این زمینه به تخلفات رسیدگی شده و با افراد متخلف برخورد می‌شود و نظارت بر رفتار قضات که مجری آن معاونت ارزشیابی دادسرای انتظامی بوده و بر حسب آنچه در قانون آمده رفتار قضات اگر همراه با تخلف باشد از طریق دادسرای انتظامی قضات پیگیری و رسیدگی می‌شود.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه بیان کرد: براساس پیش بینی قانون، قضات بازنشسته می‌توانند فعالیت خود را در دستگاه قضا ادامه دهند و دستگاه قضا نیز از تجربیات قضات بازنشسته در کارهای خود استفاده می‌کند.

http://ana.ir/i/23173
دولت بودجه لازم برای استخدام افراد در قوه قضائیه را تأمین کند

دولت بودجه لازم برای استخدام افراد در قوه قضائیه را تأمین کند