سه شنبه  13  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مطرح کرد؛

راه‌اندازی پویش ملی احسان سلامت/ تولید روزانه ۳میلیون ماسک ۳ لایه و ۲۰۰ هزار ماسک N95 توسط ستاد اجرایی فرمان امام

سه شنبه 05 فروردین 1399 ساعت 17:03
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی پویش ملی احسان سلامت به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تأمین اقلام بهداشتی و ضدکرونایی و توزیع در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگاری آنا، پویش ملی احسان سلامت به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تأمین اقلام بهداشتی و ضدکرونایی و توزیع در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام و با مشارکت وزارت بهداشت راه‌اندازی شد.

صبح امروز با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و قاسم جان‌بابایی معاون درمانی وزیر بهداشت در ساختمان برکت‌ ستاد اجرایی پویش ملی احسان سلامت در محل سامانه ۴۰۳۰ رسماً آغاز به کار کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام پس از بازدید از سامانه پاسخگویی ۴۰۳۰ گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، سامانه ۴۰۳۰ را با همکاری وزارت بهداشت به‌منظور ارائه مشاوره پزشکی و درمانی به مردم راه‌اندازی کردیم و در حال حاضر ۲ هزار پزشک و پزشک‌یار به‌طور شبانه‌روزی به سئوالات و دغدغه‌های مردم پاسخ می‌دهند و روزانه بیش از ۲۵۰ هزار تماس با این مرکز گرفته می‌شود.

وی افزود: با مشارکت وزارت بهداشت طرح ملی غربالگری نیز ازطریق این سامانه انجام و در بسیاری از موارد تیم‌های پزشکی ستاد اجرایی با بیماران تماس می‌گیرند و بطور مرتب آنها را تحت نظر دارند.

مخبر افزود: یکی دیگر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام اختصاص ۳ میلیارد تومان بودجه برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی شامل ماسک، محلول و ژل ضدعفونی در مناطق محروم سراسر کشور بود که در روزهای اخیر این بسته‌ها توسط نیروهای جهادی ستاد اجرایی در مناطق کم‌برخوردار توزیع شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به راه‌اندازی پویش ملی احسان سلامت گفت: به منظور جلب مشارکت‌های مردمی در زمینه تأمین اقلام بهداشتی برای مردم مناطق محروم و افراد پرخطر و بیماران کرونایی، ازطریق بستر سامانه ۴۰۳۰ ، این پویش را راه‌اندازی کردیم و مبلغ یک میلیارد تومان هم برای شروع کار اختصاص دادیم و قرارمان هم این است که به هر میزانی که مردم در این پویش مشارکت کنند ستاد اجرایی فرمان امام هم همانقدر در این زمینه بودجه اختصاص دهد.

وی با اشاره به اقدامات این ستاد در خصوص تولید اقلام ضدکرونایی گفت: این خبر خوب را به مردم شریف ایران می‌دهم که از هفته آینده با دستگاه‌های جدیدی که تهیه و نصب کرده‌ایم، روزانه ۳میلیون ماسک سه لایه و ۲۰۰ هزار ماسک N95 تولید و تحویل وزارت بهداشت دهیم.

مخبر افزود: در حال حاضر در کارخانجات ستاد اجرایی فرمان امام روزانه ۴۰۰ هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی، ۳۰۰هزار ماسک، ۴هزار لباس ایزوله پزشکان، ۵۰ دستگاه اکسیژن‌ساز و بای پپ و هفته‌ای ۲۰هزار کیت تشخیص کرونا تولید می‌شود که همه این اقلام جهت توزیع بین مردم و مراکز درمانی ، تحویل وزارت بهداشت می‌شود و به امید خدا تا پایان فروردین کشور را در زمینه تأمین این اقلام بی‌نیاز و خودکفا می‌کنیم.

قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه مقابله با کرونا گفت: در روزهای ابتدایی شیوع این ویروس، تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ما شاهد حجم زیادی از مراجعانی بودند که اغلب آنها صرفاً سؤال و دغدغه داشتند اما پس از راه اندازی سامانه ۴۰۳۰ توسط ستاد اجرایی و جلب اعتماد مردم، آمار مراجعان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اکنون به یک پنجم کاهش یافته است.

وی افزود: سامانه ۴۰۳۰ نه تنها به سؤالات مردم و دغدغه‌های آنها پاسخ می‌دهد بلکه افراد پس از شرکت در تست ابتلا به کرونا، درصورت نیاز به مراکز درمانی معرفی می‌شوند و یا مشاوره لازم درخصوص قرنطینه شدن خانگی به آنان ارائه می‌شود و پزشکان این مرکز با آنها تماس می‌گیرند و به‌طور مرتب پیگیر وضعیت درمانی آنها هستند.

معاون وزیر بهداشت افزود: پویش جدید احسان سلامت کار بسیار بزرگی است چرا که برخی افراد پرخطر و مناطق محروم دسترسی کافی به مواد بهداشتی و ضدعفونی ندارند و از این طریق می‌توان خلاء موجود را برطرف کرد.

انتهای پیام/ 4105

http://ana.ir/i/479682
آمریکا از دستیابی ایران به خطوط تولید کیت ایرانی تشخیص کرونا عصبانی است

آمریکا از دستیابی ایران به خطوط تولید کیت ایرانی تشخیص کرونا عصبانی است

آشنایی با انواع ماسک‌ها/  کدام ماسک در برابر ویروس کرونا مقاوم است؟

آشنایی با انواع ماسک‌ها/ کدام ماسک در برابر ویروس کرونا مقاوم است؟

تولید روزانه ۲.۵ میلیون ماسک و ۲۰ هزار کیت در هفته

تولید روزانه ۲.۵ میلیون ماسک و ۲۰ هزار کیت در هفته

ارسال ۹۰ هزار بسته لوازم بهداشتی مقابله با کرونا به مناطق محروم

ارسال ۹۰ هزار بسته لوازم بهداشتی مقابله با کرونا به مناطق محروم

همکاری ۳۵۰ نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با سامانه ۴۰۳۰

همکاری ۳۵۰ نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با سامانه ۴۰۳۰

به زودی ۵۰ میلیون ماسک تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم

به زودی ۵۰ میلیون ماسک تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم