سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

برگزاری اولین رویداد سیاستگذاری و استارتاپی کارآفرینی اجتماعی در کشور

شنبه 11 آبان 1398 ساعت 14:35
اولین رویداد سیاست‌گذاری و استارتاپی کارآفرینی اجتماعی در کشور توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در قالب رویداد جمع‌سپاری حل مسائل عمومی پیچ خط مشی برگزار می‌شود.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، اولین رویداد سیاست‌گذاری و استارتاپی کارآفرینی اجتماعی در کشور توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در قالب رویداد جمع‌سپاری حل مسائل عمومی پیچ خط مشی برگزار می‌شود.

این رویداد با همکاری دانشگاه سیستان و بلوچستان و پارک علم و فناوری استان با محوریت توسعه زیست‌بوم کارآفرینی اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در شهر زاهدان از 29 آبان تا یکم آذرماه امسال برگزار می‌گردد.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، در خصوص اهداف برگزاری این رویداد اظهار کرد: ایجاد سازوکارهای جلب مشارکت بنیادین عموم مردم و نخبگان در حوزه‌های اجتماعی، برقراری ارتباط نهادینه میان خط مشی پژوهان و خط مشی گذاران حوزه‌های اجتماعی، ارائه خط مشی‌های اجتماعی خارج از بوروکراسی، ارتقای حس تعلق مردم به خط مشی‌های پیشنهادی، جلب مشارکت گروه‌های مختلف و به حاشیه رفته در خط مشی‌گذاری، اجتناب از خطای نوع سوم، شناسایی و حمایت از فعالان و دغدغه‌مندان حوزه کارآفرینی اجتماعی، ترویج فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در حوزه‌های اجتماعی، شناسایی و غربالگری ایده‌های جدید در حوزه های اجتماعی، توان‌بخشی به جوانان تحصیل کرده در تبدیل ایده به عمل در راستای کارآفرینی اجتماعی از اهداف برگزاری این رویداد است.

مهدی عبدالحمید عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و مسئول رویداد پیچ خط مشی هم محورهای این رویداد را در دو بخش خرد و کلان قابل دسته بندی دانست:

1- بخش خرد با هدف شناسایی و جذب ایده جهت راه اندازی استارتاپ های اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان در حوزه ماموریت و اولویت های بنیاد احسان در نظر گرفته شده است؛ این ایده ها، عمدتا نیازمند حمایت مالی است و خارج از بنیاد احسان هم قابلیت اجرایی شدن دارد.

2- بخش دوم، ضمن اتخاذ رویکرد کلان، مسائل سیاست‌گذارانه را مطرح می‌کند و به دنبال شناسایی و جذب راهکارهای سیاستی شرکت کنندگان می باشد. این نوع راهکارها، نوعا علاوه بر نیار به حمایت مالی، نیازمند حمایت های قانونی، ساختاری و معنوی بنیاد احسان نیز می باشد. چیستی مدل مطلوب پیشنهادی برای جمع‌سپاری و تامین مالی خرد و کلان، چگونگی تخصیص تسهیلات به کسب و کارهای اجتماعی، راهکار مطلوب انتقال اثرگذاری و قدرت¬های نهادهای عمومی از منابع مالی به فناوری¬های نرم، چگونگی ساماندهی و توزیع کارآمد و مؤثر کمک‌های مردمی و چندین مسئله دیگر از جنس همین مسائل کلان که علاقمندان با مراجعه به سایت اینترنتی به آدرس www.policypitch.ir می توانند از آنها آگاه شوند.

وی اظهار کرد: شرکت در این رویداد برای همه افراد در همه اقشار سنی و با هر مدرک تحصیلی که در حوزه های اجتماعی دارای ایده و طرح می¬باشند، امکان‌پذیر است.

گفتنی است برای این رویداد، تاکنون دو پیش رویداد در سازمان مدیریت صنعتی استان سیستان و بلوچستان و دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شده است و پیش رویداد سوم، دوازدهم آبان ماه در محل پارک علم و فناوری استان سیستان و یلوچستان از ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/4076/

http://ana.ir/i/443070
ایجاد ۴۰ هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان

ایجاد ۴۰ هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان

پرداخت ۱۴۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان

پرداخت ۱۴۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان

مهارت تصمیم‌گیری جزء کلیدی مدیریت کسب‌وکار است

مهارت تصمیم‌گیری جزء کلیدی مدیریت کسب‌وکار است

نقش پذیری در مهارت آموزی دانشجویان اثرات فراوانی دارد

نقش پذیری در مهارت آموزی دانشجویان اثرات فراوانی دارد

تخصیص اعتبار 12500 میلیارد ریالی برای  ارتقاء ناوگان حمل ونقل عمومی تهران

تخصیص اعتبار 12500 میلیارد ریالی برای ارتقاء ناوگان حمل ونقل عمومی تهران