سه شنبه  08  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی در خراسان جنوبی توسط ستاد اجرایی فرمان امام

سه شنبه 08 مرداد 1398 ساعت 14:04
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی این ستاد در استان خراسان جنوبی و ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی تا دو سال آینده در این استان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، آیین امضای تفاهم‌نامه بین استانداری خراسان جنوبی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با محوریت ایجاد ۱۲هزار شغل جدید در بیرجند برگزار شد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی در طرح‌های اشتغال‌زا، ایجاد ۱۲ هزار شغل و تبدیل استان خراسان جنوبی به هاب منطقه‌ای شتر از تولید تا زنجیره محصولات را در قالب تفاهم‌نامه با استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه با فعالیت در ۶ هزار روستا، ۴۰۰ هزار فرصت شغلی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸۱ هزار شغل ایجاد شد و در سال جاری ۱۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد که پس از گذشت ۴ ماه از برنامه جلوتر هستیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: امروز با امضای تفاهم‌نامه و قبول دیگر تعهدات، سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان خراسان جنوبی به ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و تعداد مشاغل ایجادشده تا دو سال آینده به ۳۰ هزار شغل خواهد رسید.

وی مهمترین تصمیم در این سفر را تبدیل خراسان جنوبی به هاب منطقه‌ای شتر از تولید تا زنجیره محصولات در قالب تفاهم‌نامه با استانداری عنوان کرد و گفت: محصولات شتر با دیگر حیوانات قابل قیاس نیست بنابراین این تفاهم‌نامه موضوع مهمی است که در ابعاد مختلف در استان تاثیرگذار خواهد بود.

مخبر ادامه داد: در این جلسه علاوه بر امضای تفاهم‌نامه، تعهداتی را به‌صورت مشارکتی با استانداری و دیگر دستگاه‌ها از جمله ساخت ۳۲ کلاس درس، ۱۴ واحد بهداشتی و درمانی، حل مشکل آبرسانی ۲۳ روستا، حل مشکل آبرسانی سیار، احیای قنوات، اجرای پروژه‌های اقتصادی متوسط، ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی و کمک به راه‌اندازی آنتن‌های صدا و سیما پذیرفته‌ایم.

انتهای پیام/4076/

http://ana.ir/i/407846
وظیفه اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است

وظیفه اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است

ایجاد 35 هزار فرصت شغلی برای سیل‌زدگان

ایجاد 35 هزار فرصت شغلی برای سیل‌زدگان

سرمایه‌های کشور در اختیار جوانان نخبه قرار گیرد

سرمایه‌های کشور در اختیار جوانان نخبه قرار گیرد

ایجاد 80 هزار شغل در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام‌(ره)

ایجاد 80 هزار شغل در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام‌(ره)