جمعه  15  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی مطرح کرد؛

اقلیتی قارون‌صفت به دنبال نمایش ثروت هستند/ روایتی از ویلاهای ۷۰۰ میلیارد تومانی

سه شنبه 01 مرداد 1398 ساعت 11:31
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه اقلیتی قارون‌صفت در کشور به دنبال نمایش ثروت هستند، گفت: قارون‌صفتان سوار بر خودروهای چند میلیاردی رژه می‌روند که باید با آنها برخورد شود.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاهی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید کمیته امداد امام خمینی اظهار کرد: کمیته امداد از آثار جاویدان امام خمینی (ره) است که در این چندین سال اقدامات گسترده فرهنگی و امدادی مخصوصاً در زمان بلایای طبیعی مانند سیل انجام داده و اعضای این کمیته به وضعیت بیچارگان رسیدگی کرده است که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: خدمات این کمیته شامل حال دانش‌آموزان، دانشجویان و زوجین جوانی که کم‌بضاعت هستند شده است و خدمات کمیته امداد آن‌قدر زیاد است که نمی‌توان همه آن‌ها را برشمرد. در زلزله بم این کمیته خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه کرد به‌طوری‌که مورد تقدیر رهبر انقلاب نیز قرار گرفت.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: کمک به درماندگان یک اصل اساسی در اسلام است. در قرآن هرکجا که اسم نماز آمده بعد از آن بحث انفاق و زکات آمده است. طبق گفته امام سجاد (ع) در رابطه با خدمات پنهانی، اگر کسی مخفیانه کمکی بکند و صدقه‌ای بدهد آتش غضب خداوند را خاموش می‌کند و همان‌طوری که آب آتش را خاموش می‌کند این کمک غضب خدا را خاموش کرده و از طرفی موجب خیروبرکت برای فرد موردنظر خواهد شد.

گلپایگانی تصریح کرد: در قرآن آمده است که افراد اگر می‌خواهند رزق و روزی‌شان زیاد شود صدقه دهند و صدقه دادن موجب خشم شیطان می‌شود. قبل از اینکه این صدقه دست افراد نیازمند برسد، رزق و روزی افراد خواهد رسید.

وی با اشاره به داستان قارون که در قرآن نیز آمده است تصریح کرد: قارون از اقوام حضرت موسی (ع) بوده است و این فرد آن‌قدر پول و ثروت داشت که اگر خزانه آن را می‌خواستند حمل کنند باید با ۲۰ مرد قوی‌هیکل این اقدام را انجام می‌دادند. وی خزانه‌دار فرعون بود و وقتی فرعون نابود شد تمام ثروت به دست قارون رسید تا اینکه خداوند دستور داد تا زکات از مردم گرفته شود لذا حضرت موسی از ایشان زکات را طلب کرد.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب افزود: قارون زیر بار دادن زکات نرفت و توطئه‌ای را علیه حضرت موسی برنامه‌ریزی کرد و قصد داشت زنی را نزد ایشان ببرند و نسبت ناروا به پیامبر خدا بدهد. روزی حضرت موسی در حال سخنرانی بود که این زن بلند شد و اتهام ناروا را به حضرت موسی زد؛ اما بعد از مدتی این زن بیان کرد که افراد به من رشوه دادند تا این مطالب را بیان کنم. حضرت موسی (ع) به سجده افتاد و خداوند خطاب به او گفت که زمین در اختیار شماست و به اذن خداوند قارون با تمام ثروتش دفن شد.

وی با بیان اینکه ثروت انباشته بدون حساب‌وکتاب مشکل دارد، افزود: در یکی از شهرهای نزدیک تهران شهرکی وجود دارد که در آن ویلاهایی هستند که حداقل ۲۰۰ میلیارد و حداکثر ۷۰۰ میلیارد تومان قیمت آن است. الآن نیز قارون‌های زمانه در ایران وجود دارند. مستأجرانی هم هستند که در یک اتاق زندگی می‌کنند و اقلیتی قارون‌صفت سوار بر ماشین‌های چندمیلیاردی رژه می‌روند؛ باید با این موارد برخورد شود، چراکه این افراد به دنبال نمایش ثروت خود هستند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: امروز کشورهای قارونی داریم و آمریکا از آن دست کشورهاست. این کشورها با چپاول و غارت منابع کشورهای جهان سوم پیشرفت کرده و با ساختن کاخ‌های آن‌چنانی به مردم سایر کشورها فخر می‌فروشند.

گلپایگانی اظهار کرد: امروز ثروتمندان وظیفه دارند به یاری بی‌بضاعتان بیایند. امیدواریم انتخاب آقای بختیاری به ریاست کمیته امداد امام خمینی با سوابق درخشان و تدینی که ایشان دارند بیشتر از گذشته از بیچارگان حمایت شود؛ آقای فتاح نیز در این مدت همواره پای کار بودند.

وی گفت: خدا را شاکریم که رهبری داریم که زندگی‌اش مانند افراد معمولی جامعه است.

انتهای پیام/۴۱۱۰/پ

http://ana.ir/i/406396
زمینخواران به دامداران هم رحم نکردند

زمینخواران به دامداران هم رحم نکردند

سرلشکر باقری انتصاب «مرتضی بختیاری» و «پرویز فتاح» را تبریک گفت

سرلشکر باقری انتصاب «مرتضی بختیاری» و «پرویز فتاح» را تبریک گفت

رئیس جدید کمیته امداد اقدامات مؤثر آقای فتاح را ادامه دهد

رئیس جدید کمیته امداد اقدامات مؤثر آقای فتاح را ادامه دهد

احداث ۸۰۰ واحد مسکونی با اولویت خانوارهای ایتام در خراسان‌جنوبی

احداث ۸۰۰ واحد مسکونی با اولویت خانوارهای ایتام در خراسان‌جنوبی

02/05/1398 06:41:12 ق.ظ
نمونه اش علی عباسپور تهرانی فرده که دخترش دو تابعیتیه و با پولهای دانشجوهای بدبخت علوم تحقیقات داره تو آمریکا خوش میگذرونه. چون شرط تابعیت آمریکا داشتن حداقل یک میلیون دلار پول نقد و سوگند وفاداری به پرچم و قانون اساسی آمریکاست که در زمان تصدی عباسپور بر ریاست علوم تحقیقات و همچنین سمتهای متعددی که داشت این پول براش فراهم شد.
01/05/1398 12:25:46 ب.ظ
راه حل ایستادگی ، مقاومت و درخواست مردم در گام دوم انقلاب و کشور : می بایستی تمامی آقازاده ها،اقوام و خانوداه های منافق خیانتکار فاسد،اختلاسگر و رانت خوار ظالم در حق ملت ، مردم ،انقلاب و نظام در طول این ۳ دهه بعد از جنگ تحمیلی از سوی صدام جنایتکار در صورت حضور در مسند قدرت ،پایین آورده شده، عادلانه ، علنی و بدون هیچ گونه تبعیض ،بی عدالتی، ملاحظه و مصلحت اندیشی کلیشه ای محاکمه شوند. تا اعتماد مردم ترمیم گردیده ، پشتوانه و حمایت مردمی نظام احیا شده و ارزش ها و باورهای دینی-سیاسی-اجتماعی نظام را ارزش ها و باورهای خود بدانند.