پنجشنبه  08  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس سازمان بهزيستی كشور:

یک میلیون و 450 معلول تحت حمایت بهزیستی هستند

شنبه 22 تیر 1398 ساعت 12:20
رئیس سازمان بهزيستی كشور گفت: یک میلیون و 450 معلول تحت حمایت بهزیستی هستند و هر سه ماه یک‌بار مبلغی بین 300 تا 500 هزار تومان به حساب آنها واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، وحید قبادی دانا صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد اظهار کرد: در آستانه سی‌و‌نهمین سالگرد تشکیل سازمان بهزیستی کشور هستیم و این روز را گرامی می‌داریم و امروز سازمان بهزیستی وظایف متفاوتی دارد که ساماندهی کودکان کار، رسیدگی به وضعیت معتادان متجاهر و نگهداری این افراد در مراکز سم‌زدایی و ساماندهی زباله‌گردها از جمله آنهاست.

وی با اشاره به اینکه بانک ذخایر شناسایی اختلالات ژنتیک برای مردم راه‌اندازی خواهد شد، ادامه داد: این طرح به‌طور کامل در سراسر کشور اجرا خواهد شد و تمام مراحل ایجاد این سامانه توسط دانشمندان ایرانی صورت گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بهزیستی نیز مانند سایر ارگان‌ها در گام دوم انقلاب بر اساس رهنمودهای رهبری عمل می‌کند اظهار کرد: افراد و خانواده‌های بسیاری هستند که تحت نظر سازمان بهزیستی قرار دارند. برای مثال در حال حاضر یک میلیون و ۴۵۰ نفر افراد از معلولان تحت حمایت سازمان هستند و یک میلیون و 80 خانوار نیز از بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند.

قبادی دانا تصریح کرد: در گذشته ۱۸۰ هزار خانواری که فرد معلول سرپرست خانواده بود به اندازه یک نفر مستمری می‌گرفت اما با پیگیری‌هایی که انجام شد، از این به بعد تبعیضی صورت نخواهد گرفت و این افراد به اندازه تعداد اعضای خانواده  خود مستمری خواهد گرفت که بار مالی آن ۴۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به افزایش بودجه سازمان بهزیستی در سال 98 گفت: در نیمه سال گذشته افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ۵۰۰ خانوار بود که امسال ۵۵۰ خانوار دیگر اضافه و در نوبت قرار گرفتند. کل مبلغی که سال گذشته به این سازمان اختصاص داشت حدود یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود و این مقدار در سال جاری به حدود دو میلیارد و 760 میلیارد تومان رسیده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: با بودجه قبلی 200 هزار خانوار باید از لیست مستمری‌بگیران حذف می‌شدند اما با تأمین اعتبارات لازم همه افراد تحت پوشش بهزیستی مستمری می‌گیرند و جای هیچ نگرانی وجود ندارد؛ شعار اول بهزیستی شفاف‌سازی است که سامانه شفافیت نیز در سازمان بهزیستی رونمایی شده است.

قبادی دانا با بیان اینکه معلولان مورد حمایت ویژه سازمان بهزیستی قرار دارند ادامه داد: هر سه ماه یک‌بار مبلغی حدود 300 هزار تا 500 هزار تومان به کارت این افراد واریز می‌شود. از طرفی در راستای مناسب‌سازی نیز اقداماتی صورت گرفته و در این راستا حدود 500 خودروی جدید برای استفاده معلولان نخاعی به کشور اضافه شده است.

وی درباره کمک به افراد کم‌بضاعت برای خرید وسایل منزل گفت: ۵ هزار خانوار که در مناطق مختلف هستند، کمک 2 میلیون و 500 هزار تومانی برای خرید وسایل خنک‌کننده و سایر وسایل اختصاص یافت که به‌طور کلی حدود 12 میلیارد تومان به این حوزه اختصاص دادیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور درمورد اشتغال افراد معلول نیز اظهار کرد: سال ۹۷ آزمون فراگیر استخدامی بین معلولان برگزار شد که یک‌هزار و 200 نفر در این آزمون شرکت کردند و ۱۱۵ نفر انتخاب شدند.

قبادی دانا در پایان درباره نظارت افرادی که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند بیان کرد: سامانه دیده‌بان تا سه ماه آینده راه‌اندازی می‌شود تا از این طریق افراد تحت پوشش مورد نظارت دائمی همکاران ما قرار بگیرند.

انتهای پیام/4046/4110/

http://ana.ir/i/404093
 مانور بزرگ اورژانس اجتماعی در سطح کلانشهر کرج برگزار شد

 مانور بزرگ اورژانس اجتماعی در سطح کلانشهر کرج برگزار شد

پارک «دوستدار معلول» در تهران ایجاد می‌شود

پارک «دوستدار معلول» در تهران ایجاد می‌شود

643 هزار کودک تحت حمایت بهزیستی، مورد غربالگری قرار گرفتند

643 هزار کودک تحت حمایت بهزیستی، مورد غربالگری قرار گرفتند

4 هزار و 500 معتاد زن در کمپ‌های بهزیستی درمان می‌شوند

4 هزار و 500 معتاد زن در کمپ‌های بهزیستی درمان می‌شوند

3 هزار و 500 کودک مبتلا به اوتیسم شناسایی شدند

3 هزار و 500 کودک مبتلا به اوتیسم شناسایی شدند

15 درصد از معلولان استان همدان مشکل گفتاری و شنوایی دارند

15 درصد از معلولان استان همدان مشکل گفتاری و شنوایی دارند

وضعیت اعتباری‌ معلولان متناسب با نیازهای جامعه هدف نیست

وضعیت اعتباری‌ معلولان متناسب با نیازهای جامعه هدف نیست