جمعه  09  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

اجرایی شدن طرح تعالی دانش خانواده از مهرماه در واحدهای سراسر کشور دانشگاه آزاد

چهارشنبه 23 بهمن 1398 ساعت 18:21
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی از اجرایی درآمدن طرح تعالی دانش خانواده از مهرماه در سراسر کشور خبر داد و گفت: رفع نگرانی روحی و روانی دانشجویان در این طرح مدنظر است.

حجت‌الاسلام محمد شریفانی در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در خصوص طرح تعالی دانش خانواده با بیان اینکه این طرح در استان تهران در حال اجرا است، اظهار کرد: در این طرح، دانشجویان در ترم‌های نخست ورود به دانشگاه، درسی با عنوان دانش خانواده  با نگاه ارتقای نگاه جنسی، آشنایی با سبک زندگی درست، پیشگیری از یک‌سری از آسیب‌ها را می‌گذرانند. استاد این درس به‌عنوان یک مشاوره با نگاهی دلسوزانه و پدرانه تا پایان دوره دانشجو را حمایت، نظارت و کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح تعالی دانش خانواده به اهداف مدنظر خود رسیده است و از آن استقبال شده است، افزود: آسیب‌های کاهش ازدواج، مشکلات روحی و روانی، زمینه‌سازی برای زندگی خوب و.. در این طرح لحاظ شده  است که پیش بینی می‌شود که طرح تعالی دانش خانواده موفق خواهد بود. 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: در گام دو طرح تعالی دانش خانواده به صورت یکسان دیده می‌شود؛ اول مهرماه  این طرح در واحدهای سراسر کشور اجرایی خواهد شد و تابستان نشست‌های زیادی در این خصوص برگزار خواهیم کرد. 

شریفانی با اشاره به اینکه 2 هزار نفر استاد در کشور داریم، بیان کرد: یک‌سوم از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در طرح دانش تعالی خانواده حضور دارند.کارگاه‌های تقویتی در راستای توانمندسازی اساتید در حوزه مشاوره برگزار خواهیم کرد. هم‌چنین نشست‌هایی با اساتید این حوزه داشته‌ایم.

وی میزان افزایش ازدواج دانشجویی را با وجود طرح تعالی دانش خانواده دانشگاه آزاد اسلامی را غیر‌قابل پیش‌بینی دانست و گفت: کاهش سلسله آسیب‌های نسل جوان و رفع نگرانی روحی و روانی دانشجویان در این طرح مدنظر است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص عدم تمایل دانشجویان به ازدواج تصریح کرد: در این خصوص عوامل مختلفی اعم از مشکلات اقتصادی، عدم اشتغال، ناامیدی حاکم بر نسل حاضر، تبلیغات منفی و ارائه راهکارهای نادرست در حوزه ازدواج، تبیین نشدن معنای زندگی و سبک زندگی امروزه که مردم به آن دارند مبتلا می‌شوند و فضای ابتذالی که در جهان وجود دارد و... نقش دارد.

انتهای پیام/4084/

http://ana.ir/i/471606
نمایشگاه «سرو بلند انقلاب اسلامی» توسط دانشگاه فرشچیان برگزار می‌شود

نمایشگاه «سرو بلند انقلاب اسلامی» توسط دانشگاه فرشچیان برگزار می‌شود

جشن ازدواج سیزدهمین کاروان ازدواج دانشجویی برگزار شد

جشن ازدواج سیزدهمین کاروان ازدواج دانشجویی برگزار شد

تا زمانی که به مهارت زوجیت نرسیم طعم آرامش را نمی‌چشیم

تا زمانی که به مهارت زوجیت نرسیم طعم آرامش را نمی‌چشیم

دستورالعمل وظایف مراکز مشاوره در هدایت و پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

دستورالعمل وظایف مراکز مشاوره در هدایت و پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی