جمعه  09  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مشاور خانواده خطاب به خانم‌ها:

اهمیت شناخت بنیان‌های جسمی و روانی زن و مرد

دوشنبه 30 دی 1398 ساعت 14:05
مشاور خانواده بر لزوم شناخت بنیان‌های جسمی و روانی زن و مرد تاکید و ابراز کرد: بنیان روانی مرد از شغل و معیشت، برنامه ریزی و مدیریت تشکیل شده که این بنیان بر ستونی به نام اقتدار استوار است و در هر شرایطی باید از سوی همسرش حفظ شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی، علیرضا مهرجردی مدرس و مشاور خانواده در جمع دانشجویان هفتمین کاروان همسفرتابهشت در مجتمع سپید، با اشاره به سخن پیامبر (ص) مبنی بر اینکه هیچ بنایی نزد خداوند گرامی‌تر از بنای ازدواج نیست»، گفت: بنای زوجیت با دو نفر ساخته می‌شود و در ساخت این بنا هر یک از طرفین نقش خاص خود را دارد که نباید این نقش را با هم عوض کنند.

وی با بیان اینکه حفظ جایگاه زن و مرد باعث آرامش واقعی در زندگی مشترک می‌شود، افزود: در مهندسی بنای زندگی، زن و مرد باید تصمیم گیری کنند چراکه واردکردن دیگران برای تصمیم گیری در امور زناشویی مشکل ساز است.

این مشاور خانواده تصریح کرد: تا حدامکان اگر بحثی بین زوجین رخ می‌دهد باید بین خودشان حل شود و در این زمینه خصوصاً از کسانی که خودشان در زندگی مشکل داشته و حتی جدا شده‌اند، راهکار نخواهند.

وی با اشاره به تحقیقات انجام شده در زمینه ازدواج اظهار کرد: طلاق‌های ثبت شده در 70 درصد پرونده‌ها در زمان عقد زوجین بوده و نشان می‌دهد 50 درصد طلاق‌ها به دلیل دخالت‌های دیگران بوده است.

مهرجردی با تاکید براینکه همسران باید به بهترین نحو چیستی ازدواج را بدانند، یادآور شد: این آگاهی سبب بهره وری بیشتر در زندگی مشترک شده و لطمه به رابطه مشترک را کاهش می‌دهد.

اهمیت شناخت بنیان‌های جسمی و روانی زن و مرد

وی بر لزوم شناخت بنیان‌های جسمی و روانی زن و مرد تاکید و ابراز کرد: بنیان روانی مرد از شغل و معیشت، برنامه ریزی و مدیریت تشکیل شده که این بنیان بر ستونی به نام اقتدار استوار است و در هر شرایطی باید از سوی همسرش حفظ شود.

مدرس مباحث خانواده افزود: در مقابل، بنیان روانی زن نیز بر ناز کردن استوار است و اقتدار مرد زمانی جواب می‌دهد که ناز زن نیز حفظ شده باشد.

مهرجردی به بانوان خاطرنشان کرد: بدانید مرد مظهر اقتدا و نیاز و زن مظهر ناز الهی است، زوجیت زمانی محقق می‌شود که این رابطه درست باشد و طرفین راه‌های نفوذ به قلب دیگری را بدانند. پذیرش مرد و گفتگو با او سبب حفظ اقتدار او می‌شود که ثمره آن مهرورزی و محبت بی دریغ به شما است.

فرمان زندگی نباید از مرد گرفته شود

وی با تأکید بر اینکه فرمان زندگی نباید از مردان گرفته شود، به رفتارهای اقتدارشکنانه زنان اشاره کرد و گفت: سرزنش و مواخذه، صحبت از ضعف و اشتباهات، سرکوفت زدن و مقایسه کردن از جمله رفتارهای اقتدارشکنانه اند که باید از رابطه مشترک حذف شوند.

مهرجردی خطاب به مردان نیز با بیان اینکه اگر طراوت زن را می‌خواهید باید لطافتش را حفظ کنید، خاطرنشان کرد: به همسرتان توجه کنید و حساسیت‌های جنس او را درک کنید تا از زیبایی‌ها و لطافت‌های وجودی‌اش بهره مند شوید.

این مشاور خانواده تصریح کرد: خانم‌ها فقط نیاز به دیده شدن و شنیده شدن دارند، پس در بحث‌هایی که در زندگی‌تان به وجود می‌آید نباید به خانم خود راهکار ارائه دهید بلکه می‌بایست تنها شنونده فعال باشید.

مردها اهل حاشیه نیستند

وی با بیان اینکه مردها تک بعدی بوده اهل حاشیه نیستند، ابراز داشت: خانم‌ها اگر به همسرتان ثابت کنید که وجودت به وجودش بسته شده، مرد تمام هستی را به پای تو خواهد ریخت. برای رسیدن به آرامش در زندگی باید برای مرد خود طنازی کنید و از همسرتان برای کوچکترین کارهایش تشکر کنید اما دو لفظ «کاری نکرده» و «وظیفشه» را از زندگی‌تان حذف کنید.

مهرجردی به آقایان نیز یادآور شد: شما تمام تلاشتان باید این باشد که با همسرتان صمیمی شوید به این معنا که در کنار هسرتان حضور قلب داشته باشید و ذهن خود را به زمان حال متمرکز کنید.

وی در ادامه از خانم‌ها خواست همسرشان را همینگونه که هست بپذیرند و اگر می‌خواهند تغییری در آنها ایجاد کنند ابتدا خودشان آن تغییر را در خود ایجاد کنند.

این مشاور خانواده در پایان با اشاره به اینکه مردان اهل سرعت هستند و زنان دقیق و کارهای با آرامش را می‌طلبند، خطاب به مردان تصریح کرد: در رابطه زناشویی سرعت را حذف کنید تا هر دو لذت ببرید؛ نباید تنها به فکر خود باشید و از فیلم‌های پورن و تصاویر فکاهی و غیرواقعی به‌شدت دوری‌کنید تا رابطه سالمی داشته باشید.

انتهای پیام/4084/

http://ana.ir/i/467254
فیلم/ سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود

فیلم/ سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود

مهلت نام نویسی در بزرگترین جشن ازدواج کشور تمدید شد

مهلت نام نویسی در بزرگترین جشن ازدواج کشور تمدید شد

آغاز ثبت‌نام خادمان اعتکاف دانشگاه امیرکبیر

آغاز ثبت‌نام خادمان اعتکاف دانشگاه امیرکبیر

کارگاه آموزشی «مبانی فکری و تاریخی جمهوری اسلامی ایران» برگزار شد

کارگاه آموزشی «مبانی فکری و تاریخی جمهوری اسلامی ایران» برگزار شد

ارسال محموله‌ کمک‌های اهدایی دانشگاه آزاد به مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان

ارسال محموله‌ کمک‌های اهدایی دانشگاه آزاد به مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان