سه شنبه  28  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

ماجرای هدیه رهبر انقلاب به یک نخبه علمی

پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 10:09
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعداد‌های برتر علمی، انگشتر خود را به دانشجوی نخبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه هدیه کردند.

بهرام مرادی در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به دیدار جمعی از نخبگان علمی و ورزشی با رهبر انقلاب اسلامی اظهار کرد: چند روز پیش از سوی باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شدم که می‌توانم در این دیدار حضور داشته باشم؛ ساعت هفت روز گذشته در حسینیه امام خمینی (ره) حاضر شدم و کارت ورود به جلسه دیدار را از نماینده دانشگاه آزاد اسلامی گرفتم.

وی افزود: ساعت 9 به محضر آقا رسیدیم و پس از تلاوت قرآن چند دانشجو به نمایندگی دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی به سخنرانی پرداختند. نزدیک ساعت 11 حضرت آقا در خصوص وضعیت نخبه‌ها، گام دوم انقلاب و معضلات و مشکلات دانشجوها سخن گفتند و به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کردند که مسائل و مشکلات دانشجویان را برطرف سازند. هم‌چنین فرمودند: «نسبت به دانشجو بدخلقی نکنید بلکه باید دانشجویان را کمک کنید که رشد کنند. بعضی از مسئولان با دانشجویان بدخلقی می‌کنند؛ همین باعث می‌شود که دانشجو از مسیری که دارد منحرف بشود.»

این دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه عنوان کرد: نماز ظهر و عصر را به اقامه حضرت امام خامنه‌ای خواندیم و ناهار را نیز در کنار رهبری بودیم. این زمان بود که دیگر دلم طاقت نیاورد و می‌خواستم رهبر عزیزمان را از نزدیک ببینم. 

وی ادامه داد: از آقایانی که آنجا بودند درخواست کردم حضرت آقا را ببینم و خواسته شخصی نیز ندارم؛ بلکه به نمایندگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی من را مورد لطف قرار بدهند. با درخواستم موافقت شد.

مردای گفت: از سوی رهبر انقلاب اسلامی یک انگشتر به من هدیه داده شد که اکنون این انگشتر برای دانشگاه آزاد اسلامی برند است.

مرادی با بیان اینکه حضرت امام خامنه‌ای جوانان را به تحصیل، تهذیب و ورزش توصیه کرده‌اند، افزود: من این توصیه را الگوی زندگی خود قرار داده‌ام و در این سه بعد پیشرو هستم. 50 کتاب، 200 مقاله و 30 اختراع دارم. تمامی دانشجویان اعم از دانشگاه‌های دولتی یا دانشگاه آزاد اسلامی موردتوجه حضرت آقا هستند.

وی با بیان اینکه اولین باری بود که به‌عنوان یک نخبه رهبر انقلاب اسلامی را زیارت کردم، اذعان کرد: در این دیدار رهبر انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان گفتند: «اگر شما به یکی از مشکلات خود اشاره‌ای نکنید، من آن مشکل را نیز می‌دانم، همه مسائل بزرگ و کوچک در دانشگاه‌ها مطلع هستم. آقا فرمودند من نمی‌توانم برای مشکلات دانشجویان دستور بدهم اما توصیه می‌کنم این مشکلات را پیگیری و برطرف سازند.»

این دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه خوبی است ادامه داد: این دانشگاه پرنشاط است و مسئولان دلسوزی دارد.

انتهای پیام/4084/پ

http://ana.ir/i/429987
فرهنگ تاب‌آوری جامعه نخبگانی

فرهنگ تاب‌آوری جامعه نخبگانی

تأکید مجدد آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای بر ممنوعیت برهنه شدن در عزاداری

تأکید مجدد آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای بر ممنوعیت برهنه شدن در عزاداری

فارغ‌التحصیلی برای دانشجو و طلبه معنا ندارد/ علم‌ تعطیل‌بردار نیست

فارغ‌التحصیلی برای دانشجو و طلبه معنا ندارد/ علم‌ تعطیل‌بردار نیست

حاشیه‌های بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان +عکس

حاشیه‌های بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان +عکس

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

جریانی در کشور نخبگان را از ماندن در ایران دلسرد می‌کند

جریانی در کشور نخبگان را از ماندن در ایران دلسرد می‌کند