چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عضو هیئت امنای دانشگاه اقبال لاهوری پاکستان:

دانشگاه آزاد اسلامی راهبردهای فرهنگی متعالی را دنبال می‌کند

يكشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 11:23
عضو هیئت امنای دانشگاه اقبال لاهوری پاکستان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی راهبردهای فرهنگی متعالی را دنبال می‌کند و در صدد ایجاد بسترها و زیرساخت‌های تعاملات فرهنگی با کشورهای مسلمان منطقه است.

فاطمه حسن در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره اشتراکات میان فرهنگی دو کشور ایران و پاکستان و لزوم ایجاد ارتباط سازنده با دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه محلی برای تبیین و ترویج فرهنگ است و به‌خصوص زبان ملت‌ها نیز به‌تنهایی مظهر فرهنگ است.  اگر کشوری بتواند زبان خود را در قالب‌های ادبی ارائه بدهد، همانا فرهنگ اصیل خود را ارائه داده است.

وی افزود: «حافظ» شاعر بلند آوازه ایران از همان ابتدا به خوبی به جهان معرفی شده است و همچنین شناخت بسیار خوبی نیز «علی شریعتی» در ذهن اندیشمندان جهان ایجاد شده است. در سفری که به دانشگاه فردوسی مشهد داشتم نیز نوشته‌ها و نظریات وی تداعی می‌شد. دانشگاه‌های موفق دانشجویان زبده و خبره در حوزه ادبیات و زبان‌شناسی تربیت می‌کنند، زیرا که اشاعه فرهنگ یک کشور به دست دانش‌آموختگان دانشگاهی به‌ثمر می‌نشیند.

عضو هیئت امنای دانشگاه اقبال لاهوری پاکستان و مدیر انتشارات انجمن ترقی اردوی پاکستان اظهار کرد: بلاشک دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت و گستردگی مطلوبی که دارد در حوزه تبیین و ترویج فرهنگ موفق خواهد بود. فرصت آشنایی با استادان نخبه‌ای از دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه نشست «مجمع اساتید مسلمان دانشگاه‌ها» به‌وجود آمد که موجبات هم‌افزایی و هم‌فکری مطلوبی در زمینه فرهنگ با این دانشگاه شده است.

حسن با اشاره به راه‌اندازی انجمن ترقی اردو با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اهداف کلان و بلندمدتی را می‌توان با تأسیس انجمن در پیش گرفت که پیگیری این مقوله از مجرای روادید بین‌المللی و سفارت‌خانه‌های دو کشور به‌نظر منطقی می‌رسد. بهره‌مندی دانشگاه از گنجینه‌های کتابخانه‌ای، دوره‌های کوتاه مدت و برگزاری کنفرانس‌های ادبی از طریق این انجمن می‌تواند راهبرد ویژه‌ای با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی راهبردهای فرهنگی متعالی را دنبال می‌کند و در صدد ایجاد بسترها و زیرساخت‌های تعاملات فرهنگی با کشورهای مسلمان منطقه است.

انتهای پیام/4107/4116/

http://ana.ir/i/411030
عضو هیئت امنای دانشگاه اقبال لاهوری پاکستان باحجت‌الاسلام کلانتری دیدار کرد

عضو هیئت امنای دانشگاه اقبال لاهوری پاکستان باحجت‌الاسلام کلانتری دیدار کرد

برگزاری کنفراس یادگیری در دانشگاه اسلام‌آباد پاکستان

برگزاری کنفراس یادگیری در دانشگاه اسلام‌آباد پاکستان

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان با 2 کشور همسایه

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان با 2 کشور همسایه