سه شنبه  30  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام رستمی:

خدمت‌گزاری در کشور در شرایط کنونی بیش‌ازپیش ارزشمند است

پنجشنبه 20 تیر 1398 ساعت 10:26
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: خدمت‌گزاری، تلاش، اخلاص و کار بی‌وقفه در کشور در این زمان بیش‌از‌بیش نیاز بوده و بسیار ارزشمند است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در بیست و یکمین نشست مدیران و رؤسای دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: فضیلت‌های مقام معلم از سخنان معصومین و بزرگان بارها نقل شده و در روایات است که تمام عالم و حتی جانداران دریا دعاگوی معلمان هستند.

وی افزود: هر فردی که مسئولیتی بر عهده دارد، دیر یا زود پایان می‌یابد و محاسبه و ارزیابی آن هرگز فراموش نخواهد شد و مسئولیت آن هرگز پایان نخواهد یافت.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تشریح وضعیت کنونی کشور و جهان، اظهار داشت: امروزه شاهد تقابل یک ملت با تمام داشته‌ها با دشمن هستیم.

وی ادامه داد: ملت ما ملتی است آزاده که به خدا توکل کرده و پرچم عدالت‌خواهی و معنویت را در جهان گسترانیده و اهمیت خدمت‌گزاری، تلاش، اخلاص و کار بی‌وقفه در کشور در این زمان بیش‌ازپیش و بسیار ارزشمند است.

حجت‌الاسلام رستمی با بیان اینکه هماهنگی، هم‌پیمانی و دشمنی آشکار دشمنان در این زمان در تاریخ کم‌نظیر است، افزود: در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مورد هجمه‌های شدید قرار داریم.

وی ادامه داد: تمام داشته‌ها، آرمان‌ها، اهداف، امید و اعتماد کشور مورد هجمه و حمله قرار گرفته و علت آن قوت باور و عظمت کاری است که شروع شده و خطری است که ایران برای نظام سلطه ایجاد کرده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه مهم‌ترین گروه که مورد خطر و حمله قرار گرفته نسل چهارم، جوان و نوجوانان کشور است، تصریح کرد: این نسل بسیاری از سختی‌ها و تهدیدات کشور را ندیده و با آن مواجه نبوده و مورد حمله شدید دشمنان قرار دارد.

حجت‌الاسلام رستمی ادامه داد: دفاع از آینده و کیان نسلی که انقلاب را تحویل خواهند گرفت، باید توسط مربیان این نسل باشد.

وی افزود: مهم‌ترین دانشگاه کشور طبق بیانات رهبر معظم انقلاب و صاحب‌نظران، دانشگاه فرهنگیان است که محصول آن بسیار مهم و حساس است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی به دنبال ارتقای وضعیت سلامت کشور، دانشگاه‌های صنعت به دنبال صنعت بهتر هستند و هر دانشگاهی کارویژه خود را دارد، تصریح کرد: مأموریت و مسئولیت مهم دانشگاه فرهنگیان تربیت نسل آینده است و دولت، مجلس و تمام ارکان نظام باید این دانشگاه مهم را حمایت کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان تنها مرجع رسمی ورود نیرو به آموزش‌وپرورش است، به نحوه جذب دانشجومعلم در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: موضوع ماده ۲۸ در زمان اضطرار و برای رفع نیازهای آموزش‌وپرورش ایجاد شده و نباید روش اصلی باشد و نیازمند تضمین‌های لازم است.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و فعالیت‌های این دانشگاه، مورد توجه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به حضور رتبه‌های برتر کنکور در دانشگاه فرهنگیان، افزود: اینکه جوانان نخبه و بااستعداد، اولین انتخابشان دانشگاه فرهنگیان بوده، دارای اهمیت است؛ بحث تضمین شغلی یکی از انگیزه‌ها است که اگر این مسئله مدیریت نشود باعث آفت خواهد شد.

وی ادامه داد: زمانی در تربیت‌معلم، افراد با انگیزه‌های عالی، الهی، بدون مسائل مالی و اقتصادی وارد می‌شدند و اگر در شرایط کنونی انگیزه‌های دیگر دخیل شود، رسالت مسئولان برای مدیریت صحیح آن سنگین‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/4107/پ

http://ana.ir/i/403810
سپاه اسلام در مقابل سپاه دشمن ایستاده است

سپاه اسلام در مقابل سپاه دشمن ایستاده است

ثمره معنوی اوج نتیجه زیارت کربلای معلی است

ثمره معنوی اوج نتیجه زیارت کربلای معلی است

مدیر سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد

مدیر سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد

مدیریت در شرایط سخت خود را نشان می‌دهد

مدیریت در شرایط سخت خود را نشان می‌دهد

کارویژه‌هایی برای حل مسائل کشور در دانشگاه‌ها تعریف شود

کارویژه‌هایی برای حل مسائل کشور در دانشگاه‌ها تعریف شود

راهبردهای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها باید عملیاتی شود

راهبردهای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها باید عملیاتی شود

تسلیم نشدن مقابل نظام‌های دنیا پیشرفت را به دنبال خواهد داشت

تسلیم نشدن مقابل نظام‌های دنیا پیشرفت را به دنبال خواهد داشت