جمعه  09  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جانشین سازمان بسیج مستضعفین:

هدف دشمن ترویج یاس، ناامیدی و از بین بردن روحیه مقاومت است

سه شنبه 26 تیر 1397 ساعت 18:03
جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: هدف اصلی جنگ ترکیبی که استکبار آن را ترتیب داده، ترویج یاس و ناامید کردن مردم و همچنین از بین بردن روحیه مقاومت و ایستادگی است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سردار سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین و رئیس قرارگاه دانشجویی علم‌الهدی در نشست ستاد اربعین دانشجویی اظهار کرد: آثار فرهنگی راهیان نور و اربعین دانشجویی مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: کیفیت این اردو و مهم‌تر از آن آثار فرهنگی٬ تربیتی و انتقال این فرهنگ ارزشمند است. در حال حاضر به فرهنگ ایستادگی و مقاومت نیاز داریم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: قطعا خطرات و نگرانی‌هایی که داریم در مقایسه با جنگ وضع منابع، ذخایر و ارز ما بسیار بهتر است اما هدف اصلی جنگ ترکیبی که استکبار آن را ترتیب داده، ترویج یاس و ناامید کردن مردم و همچنین از بین بردن روحیه مقاومت و ایستادگی است.

سردار سپهر گفت: ترویج نشاط٬ ایستادگی و مقاومت بهترین اقدامی است که می‌توان در بین دانشجویان به ویژه در اردوهای دانشجویی انجام دهیم، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: لازم است در کنار کمیت به کیفیت کارها هم توجه داشت. تسهیلات بیشتر به دانشجویان موجب می‌شود آنها علاقه بیشتری به سفرهای راهیان نور و اربعین دانشجویی پیدا کنند و در این سفرها حضور بیشتری پرشورتری داشته باشند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در پایان اظهار کرد: می‌توان اقدامات متنوعی با جلب حمایت دستگاه‌های دیگر انجام داد و که به دانشجویان خدمت‌رسانی بهتر و با کیفیت‌تری انجام شود.

محمد زارع، در نشست ستاد ملی اربعین دانشجویی با ابراز امیدواری نسبت به برطرف شدن امسال نقص‌های اعزام دانشجویان به راهپیمایی اربعین، گفت: با توجه به وضعیت افزایش ارز٬ به تبع هزینه‌های سفر اربعین امسال افزایش پیدا خواهد کرد و احتمالا ارز دولتی به کاروان‌های اربعین اختصاص داده نمی‌شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود هزینه کاروان‌های معمولی به سه و نیم میلیون تومان افزایش کند، حتی هزینه ویزا هم اضافه خواهد شد و هزینه ها که افزایش یابد تبعا تعداد زائران کم می‌شود.

معاون اجرایی عتبات دانشجویی عنوان کرد: یکی از شروط دانشگاه‌های پولی برای مجوز خروج دانشجویان تسویه حساب است که این کار به سختی صورت می‌گیرد. سازمان وظیفه عمومی نیز به دلیل ثبت نشدن خروج سه هزار دانشجو صدور مجوز را برای زمان‌های دیگر متوقف کرده است.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/296171
هدف جنگ هیبریدی علیه ایران ایجاد شکاف اجتماعی است

هدف جنگ هیبریدی علیه ایران ایجاد شکاف اجتماعی است