چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فهیم در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد:

تاثیرگذاری نشریه‌های دانشجویی در جذب دانشجو

يكشنبه 14 آبان 1396 ساعت 14:16
مجری برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران معتقد است که نشریه‌های دانشجویی می‌توانند با انعکاس امکانات و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجو تاثیرگذار باشند.

فرشید فهیم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد: برای من افتخار و سعادتی است که دو مقطع تحصیلی را در دانشگاه آزاد اسلامی سپری کردم و درس‌های زیادی را فرا گرفتم.

او ادامه داد: جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور فضای خوبی را ایجاد کرده تا اصحاب رسانه دورهم جمع بشوند و درباره مسائل مختلف در این حوزه بحث و تبادل نظر کنند. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ارائه صدها عنوان نشریه دانشجویی در غرفه معاونت فرهنگی و دانشجویی، در بزرگترین ضیافت رسانه‌ای کشور شرکت کرده که نشان دهنده اهمیت به فعالیت‌های رسانه‌ای و دانشجویی است.

مجری برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نشریه دانشجویی همواره جذابیت‌های خاص خود را برای قشر دانشجو داشته است، تصریح کرد: حتی در شرایط کنونی که فضای مجازی ذهن بسیاری از افراد جامعه را درگیر خود کرده است، نشریه‌های دانشجویی می‌توانند با انعکاس امکانات و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجو تاثیرگذار باشند.

فهیم با اشاره به اهمیت آموزش سواد رسانه‌ای در دانشگاه‌ها، افزود: فعالان نشریه‌های دانشجویی باید با حداقل‌های فنون نگارش، ویراستاری، طراحی جلد، طراحی پوستر، صفحه‌بندی آشنا و برای پیشرفت در این کار و ظهور خلاقیت، به نشریه‌های حرفه‌ای خارج از کشور هم نگاه آموزشی داشته باشند.

http://ana.ir/i/228635