سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جلالی در گفتگو با آنا:

دستورالعمل حفظ کرامت مراجعان به مراکز قضائی در راستای توجه به حقوق مردم است

سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 10:15
یک وکیل دادگستری با اشاره به ابلاغ دستورالعمل حفظ کرامت در قوه قضائیه گفت: این دستورالعمل در راستای توجه به حقوق مردم است که اگر اجرایی شود اعتماد مردم به دستگاه قضائی را بیشتر می‌کند.

علی جلالی در گفتگو با خبرنگار حوزه قضائی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا درباره ابلاغ دستورالعمل حفظ کرامت از سوی رئیس قوه قضائیه که مربوط به حفظ شأن و منزلت مراجعان به مراکز قضائی است اظهار کرد: در گذشته ما شاهد این بودیم که برخی از کارکنان و حتی قضائ فعال در دستگاه قضائی در برخورد با مردم با تندی برخورد می‌کردند، لذا این دستورالعمل از این جها که احترام تمام افراد لحاظ خواهد شد امری مفید در راستای تقویت اعتماد مردم به دستگاه قضائی است که باید این دستورالعمل به مرحله اجرا برسد.

وی ادامه داد: ابلاغ این دستورالعمل امری شایسته در دستگاه قضائی بود که در راستای تحول در این قوه صورت گرفته است و مردم می‌توانند شکایات خود را نیز به مرکز اطلاع‌رسانی وجود در مراکز قضائی اعلام کنند.

این وکیل دادگستری اظهار کرد: البته این رفتار باید دوطرفه باشد و مردم نیز برای انجام امور خود در مراکز قضائی باید اخلاقف و رفتار را رعایت کنند. 

جلالی گفت: در دین اسلام نیز به رعایت حقوق و کرامت افراد در هر جایگاهی که هستند تأکید شده است و در این راستا شاهد بودیم که رئیس قوه قضائیه حتی بر حفظ حقوق زندانیان تأکید دارند و هر انسانی برای خودش منزلت و جایگاهی دارد که باید حفظ شود. لذا ابلاغ دستورالعمل حفظ کرامت افراد در قوه قضائیه، اقدامی شایسته است که در راستای حفظ حقوق افراد تعریف می‌شود.

انتهای پیام/4110/

http://ana.ir/i/410196
قضات بداخلاق برکنار می‌شوند/ بازپرس قلابی در گلستان بازداشت شد

قضات بداخلاق برکنار می‌شوند/ بازپرس قلابی در گلستان بازداشت شد

حفظ کرامت مراجعه‌کنندگان به محاکم قضائی امری ضروری است

حفظ کرامت مراجعه‌کنندگان به محاکم قضائی امری ضروری است

شأن و کرامت دانشجویان باید در محیط‌های علمی و دانشگاهی حفظ شود

شأن و کرامت دانشجویان باید در محیط‌های علمی و دانشگاهی حفظ شود