شنبه  05  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جاویدنیا:

روزانه 12 میلیون محتوای خلاف ارزش‌ها در اینستاگرام منتشر می‌شود

يكشنبه 30 تیر 1398 ساعت 14:19
سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: روزانه 12 میلیون محتوای خلاف ارزش‌ها در اینستاگرام منتشر می‌شود و وزارت ارتباطات باید این فضا را کنترل کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از قوه قضائیه، جواد جاویدنیا در بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با موضوع فضای مجازی حقوق کودک گفت: بسیاری از کشور‌ها که ارزش‌های ما را ندارند، خیلی دقیق‌تر به موضوعات مربوط در این زمینه می‌پردازند و ما ۲۵ میلیون کودک داریم و این کودکان از همان استانداردی استفاده می‌کنند که بزرگسالان برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر فیلترینگ بیشتر جنبه حاکمیتی یافته است تا اینکه جنبه مردمی و مطالبه عمومی به خودش بگیرد. در حالی که در بسیاری از کشور‌ها به این شکل است و خود مردم خواستار آن هستند و بزرگسالان در بسیاری از کشور‌ها در بحث اینستاگرام نسبت به مخاطراتی که این فضا برای کودکان دارد، عکس‌العمل نشان می‌دهند.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور ادامه داد: مدت‌هاست که بحث اینترنت طبقه‌بندی شده مطرح است، اما اقدام عملی و اجرایی در این زمینه نشده است و جدیدترین فیلترشکن‌ها در اختیار کودکان است. فردی می‌گفت وقتی برای استفاده از فیلترشکن به مشکلی بر می‌خوریم از کودکان درخواست کمک داریم که تأسف‌آور است.

جاویدنیا اظهار کرد: دسترسی آسان است و در نرم‌افزار‌های جستجوگر و گوگل پلی دسترسی آسان برای کودکان باز است که جای تأسف دارد و آمار بالایی از فیلترشکن‌ها در این نرم‌افزار‌ها منتشر می‌شود و نیز نرم افزار‌های غیراخلافی که وجود دارد نگران کننده است و باید وزارت ارتباطات غیر از بحث محتوا راجع به بحث سالم‌سازی و اینترنت کودکان توضیح دهد و به جد دنبال آن باشند که چه اقدامی انجام شده است.

وی افزود: متأسفانه در اینترنت کودکان مانعی وجود ندارد و هرچه سریعتر باید اقدام لازم انجام شود.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور تصریح کرد: ۲۵۰ میلیون محتوای روزانه در اینستاگرام منتشر می‌شود و ۳۰ درصد آن مسائل غیراخلاقی است و روزانه بیش از 12 میلیون محتوای خلاف ارزش‌ها منتشر می‌شود که باید ساماندهی شود.

جاویدنیا افزود: با تأکید بر وظیفه اصلی دستگاه‌های مرتبط و اینکه با حالت اجبار نخواهیم کودکان را به فضای سالم ببریم و با تأکید بر زیرساخت‌های فنی لازم برای تفکیک اینترنت کودکان باید اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی گفت: سواد فضای مجازی کودکان امر شایسته‌ای است و باید انجام شود، اما نباید کودکان را در این فضا رها کنیم و شما می‌بینید کشور‌ها در این زمینه چقدر حساسیت دارند.

انتهای پیام/4110/

http://ana.ir/i/405946
جاسوسی محترمانه به روش فیس‌اپ

جاسوسی محترمانه به روش فیس‌اپ

خداحافظی با لایک‌ها در بروزرسانی جدید اینستاگرام

خداحافظی با لایک‌ها در بروزرسانی جدید اینستاگرام

استوری‌های جذاب برای اینستاگرام

استوری‌های جذاب برای اینستاگرام

صفحه اینستاگرام جیسون رضاییان و همسرش پس از پخش گاندو +عکس

صفحه اینستاگرام جیسون رضاییان و همسرش پس از پخش گاندو +عکس

به اتهام تشویق مردم به فساد در دادسرا حضور یافتم

به اتهام تشویق مردم به فساد در دادسرا حضور یافتم

کدام اپلیکیشن بیشترین دانلود را در سال 2019 داشته است؟

کدام اپلیکیشن بیشترین دانلود را در سال 2019 داشته است؟