پنجشنبه  14  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون وزیر آموزش‌وپرورش:

70 هزار دانشجو معلم عیدی می‌گیرند

شنبه 19 بهمن 1398 ساعت 17:01
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت : 70 هزار دانشجو معلم مشمول دریافت عیدی هستند که از این تعداد 45 هزار نفر از آنها تمام‌وقت بوده و عیدی کامل دریافت خواهند کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن با اشاره به چگونگی پرداخت عیدی به دانشجو معلمان اظهار کرد: آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک دستگاه اجرایی در مقام تفسیر قانون نیست و ما ملزم به اجرای قوانینی هستیم که به تصویب مراجع ذی‌ربط ازجمله دولت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش‌وپرورش رسیده است.

وی افزود: پرداخت عیدی به دانشجو معلمان بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران است که هرساله ابلاغ می‌شود و میزان پرداخت در آن به‌طور شفاف توضیح داده می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در این مصوبه شرط پرداخت عیدی به کارکنان دولت، اشتغال به خدمت تمام‌وقت است و دانشجو معلمان در وزارت آموزش‌وپرورش اشتغال به تحصیل‌ دارند و اشتغال به کار محسوب نمی‌شود و بر اساس این مصوبه و بدون مجوز قانونی ما نمی‌توانستیم عیدی پرداخت کنیم و بخشنامه‌ای که قبلاً به استان‌ها ارسال کردیم بر اساس بند 1 همین مصوبه بوده است.

وی با بیان این‌که در مصاحبه‌های قبلی به جامعه دانشجو معلمان گفته بودم که اگر مجوز قانونی را داشته باشیم آمادگی پرداخت را داریم، گفت: این موضوع مطرح و پیگیری شد تا این‌که در نامه‌ای که به وزارت آموزش‌وپرورش داده شد دانشجو معلمان را مشمول و مصداق بند 1 مصوبه هیئت‌وزیران دانست و پرداخت عیدی به آنان را جایز دانست که برای ما حجت است و در حال حاضر همکاران نحوه انجام کار را برنامه‌ریزی می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با اشاره به این‌که به دانشجو معلمان مانند سایر کارکنان و به نسبت اشتغال به تحصیلی که دارند، عیدی پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: 70 هزار دانشجو معلم مشمول دریافت عیدی هستند که 45 هزار نفر از آنان تمام‌وقت می‌باشند و عیدی کامل دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: 25 هزار نفر از دانشجو معلمان نیمه‌وقت هستند که از اشتغال به تحصیل تمام‌وقت فاصله گرفته‌اند و متناسب با همان و بر اساس مجوزهای موجود پرداخت عیدی به آنان نیز صورت خواهد گرفت.

الهیار ترکمن در پایان با اشاره به مفهوم دانشجو معلم تمام‌وقت و نیمه‌وقت، گفت: دانشجو معلم تمام‌وقت دانشجویی است که به‌طور کامل در دانشگاه فرهنگیان اشتغال به تحصیل دارد و دانشجو معلم نیمه‌وقت دانشجویی است که دوران تحصیل وی تمام‌شده و بخش از واحدهای درسی‌اش باقی‌مانده است.

انتهای پیام/4145

http://ana.ir/i/470736
اختلاف بر سر عیدی دانشجومعلمان در وزارت آموزش‌وپرورش/ معاون وزیر: عیدی نمی‌دهیم؛ وزیر: می‌دهیم!

اختلاف بر سر عیدی دانشجومعلمان در وزارت آموزش‌وپرورش/ معاون وزیر: عیدی نمی‌دهیم؛ وزیر: می‌دهیم!

به دانشجو معلمان هم «عیدی» پرداخت می‌شود

به دانشجو معلمان هم «عیدی» پرداخت می‌شود

لجبازی با قشر دانشجو معلمان سابقه‌ای طولانی‌ دارد

لجبازی با قشر دانشجو معلمان سابقه‌ای طولانی‌ دارد

دانشجومعلمان طبق قانون عیدی ندارند/ پرداخت حق‌التدریس معلمان تا 29 اسفند

دانشجومعلمان طبق قانون عیدی ندارند/ پرداخت حق‌التدریس معلمان تا 29 اسفند