سه شنبه  06  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با ابلاغ بخشنامه تبدیل وضعیت؛

تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی آزمایشی آموزش و پرورش انجام می‌شود

چهارشنبه 18 دی 1398 ساعت 14:09
بخشنامه تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی آزمایشی را به همه ادارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا؛ علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با ابلاغ این بخشنامه اعلام کرد: طبق بخشنامه ابلاغی تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی آزمایشی که استخدام آن‌ها از طریق قبولی در آزمون‌های عمومی استخدامی که به‌صورت عمومی برگزار شده یا می‌شود صورت پذیرفته باشد در صورت اشتغال به کار پس از ارائه درخواست کارمند و موافقت هسته گزینش با رعایت مواردی بلامانع است. براساس آنچه در این بخشنامه آمده است برای تبدیل وضعیت باید حداقل پنج سال از استخدام پیمانی کارمند سپری شده باشد، اگر کارمند پیمانی از دستگاه اجرایی دیگری به وزارت آموزش و پرورش منتقل شده باشد باید حداقل یک سال از زمان انتقال آن کارمند به واحدهای تابعه وزارت آموزش و پرورش گذشته باشد.

در این بخشنامه آمده است که باید متوسط امتیازات ارزشیابی سالانه سه سال آخر کارمند در دوره پیمانی از ۸۰ درصد امتیازات ارزشیابی کمتر نباشد، که اگر کمتر از حدنصاب باشد بررسی مجدد ارزیابی فرد به سال تحصیلی آینده موکول خواهد شد.

البته عدم محکومیت کارمند به هر یک از مجازات‌های بندهای «ه»، «و» و «ز» ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری در طول دوره پیمانی از جمله تاکیدات این بخشنامه و تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی آزمایشی است.

افرادی که مطابق این بخشنامه به رسمی آزمایشی تبدیل وضعیت می‌شوند پس از یک دوره سه ساله در صورت موافقت هسته گزینش و سایر مقررات به رسمی قطعی تبدیل وضعیت می‌شوند.

طبق بخشنامه ایلاغی اما تبدیل وضعیت نیروهای طرح مهرآفرین از پیمانی به رسمی آزمایشی در حال حاضر مجوزی ندارد و به شرکت در امتحانات استخدامی عمومی (که از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور برنامه‌ریزی می‌شود) و کسب حد نصاب نمره آزمون براساس دستورالعمل امتحانات در دوره پیمانی، وابسته است.

آنطور که این بخشنامه تاکید کرده است تبدیل وضع استخدامی کارمندان پیمانی به رسمی آزمایشی در دوره ماموریت در دستگاه اجرایی مقصد امکان‌پذیر نیست و استخدام رسمی آزمایشی آن‌ها در دستگاه مبدا نیز مشروط به این است که حداقل یک سال منتهی به تبدیل وضع در دستگاه اجرایی مبدا اشتغال داشته باشد.

همچنین صدور حکم رسمی آزمایشی کارمندان پیمانی که در انتقال موقت به سر می‌برند با ادارات آموزش و پرورش مبدا است.

براساس آنچه که معاون وزیر آموزش و پرورش در بخشنامه ابلاغی تاکید کرده است پرسنل غیر رسمی دولت به محض تغییر وضع استخدامی از پیمانی به رسمی (آزمایشی/ قطعی) می‌توانند با ارائه درخواست کتبی خود نسبت به ادامه شمول قانون تامین اجتماعی و استمرار بیمه‌پردازی نزد این سازمان مبنی بر ابقا و حفظ صندوق به شعب ذی‌ربط یا دستگاه محل خدمت اقدام کنند. در چنین مواردی باید موضوع به شعبه تامین اجتماعی مربوط برای دریافت پذیرش و تایید سازمان تامین اجتماعی کتبا اعلام شود.

انتهای پیام/4076

http://ana.ir/i/465167
اعلام آمادگی دانشجویان برای تهیه سرفصل کتب درسی درباره «حاج قاسم سلیمانی»

اعلام آمادگی دانشجویان برای تهیه سرفصل کتب درسی درباره «حاج قاسم سلیمانی»

آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای برای اجرای سند 2030 ندارد

آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای برای اجرای سند 2030 ندارد

زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وارد کتب درسی می‌شود

زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وارد کتب درسی می‌شود

برنامه‌های پرورشی مدارس باید به آسیب‌های اجتماعی توجه داشته باشد

برنامه‌های پرورشی مدارس باید به آسیب‌های اجتماعی توجه داشته باشد

22/11/1398 01:45:19 ب.ظ
با سلام من نیروی خدماتی خدمتگزار دربهمن ماه سال1377آزمون سراسری استخدامی برای خدمتگزاری دادم ودحال حاضر 6سال سابقه پیمانی دارم آیا تبدیل وضعیت از پیمانی بع رسمی شاملم میشه؟لطفا جواب دهید