پنجشنبه  25  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وزیر آموزش و پرورش:

کمبود نیروی انسانی و اعتبارات مشکل جدی آموزش و پرورش است

جمعه 12 مهر 1398 ساعت 10:38
وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۲۵ سال است که سامان‌دهی نیروی انسانی دچار اشکال است و درحالی‌که من دو هفته است شروع به کارکرده‌ام، با کمبود ۱۰۸ هزار معلم رو به هستم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از آموزش و پرورش محسن حاجی میرزایی گفت: ما در وزارت آموزش و پرورش مصمم هستیم که وضعیت خوزستان و سایر استان‌هایی که شرایط آن‌ها از متوسط کشوری عقب‌تر است ارتقا پیدا کند و به شاخص‌های متعادل نزدیک شود.

وی گفت: به یکی از معاونان وزارتی مأموریت داده می‌شود تا به‌صورت ویژه تمامی کمبودهای موجود در آموزش و پرورش خوزستان را موردبررسی قرار دهند و از ظرفیت استان‌های معین، خیرین و وزارت آموزش و پرورش برای حل مشکلات این استان استفاده می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی و اعتبارات را از مشکلات جدی وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: با اعتبارات موجود در مجموعه وزارت آموزش و پرورش فقط قادر هستیم به ۶۰ درصد تعهدات خود عمل کنیم.

حاجی میرزایی گفت: در حال حاضر وضعیت سامان‌دهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش کشور نگران‌کننده است و این وضعیت موردپذیرش ما نیست اما صادقانه عرض می‌کنم که رویکردی که برای حل این مشکل باید اتخاذ کنیم با تکیه بر شناخت ریشه‌ای این مشکلات است.

وی خاطرنشان کرد: ما مسئله‌ای را می‌توانیم حل کنیم که به‌درستی آن را بفهمیم و ریشه‌های آن را درک کنیم و بشناسیم. من به نمایندگان استان خوزستان حق می‌دهم که در خصوص مشکلات مربوط به حوزه‌های انتخابیه خود نگران و مطالبه گر باشند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید بررسی شود که هرکدام از ما چه سهمی در شکل‌گیری این مشکلات داریم. باید از مشکلات رمزگشایی شود و به ریشه‌های ایجاد آن‌ها توجه کنیم.

وی بابیان اینکه بسیاری از مشکلات کنونی ۴۰ ساله است، افزود: در حال حاضر ۲۵ سال است که سامان‌دهی نیروی انسانی دچار اشکال است و درحالی‌که من دو هفته است شروع به کارکرده‌ام، با کمبود ۱۰۸ هزار معلم رو به هستم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه ۱۵ میلیون دانش‌آموز در کشور در حال تحصیل هستند و این تعداد دانش‌آموز نیاز به دریافت خدمات تعلیم و تربیت دارند، گفت: ما قادر به معجزه نیستیم و به کمک همه شما نیازمندیم و باید با مشارکت یکدیگر از تمامی توان و ظرفیت خود استفاده کنیم.

وی گفت: دولت باید حس کند که آموزش یک قابلیت ممتاز است که در سختی‌ها به یاری کشور می‌آید. البته خدمات آموزش و پرورش بسیار بزرگ بوده است و اگر انقلاب و کشور روی پای خود ایستاده به خاطر آموزش و پرورش است.

حاجی میرزایی گفت: وضعیت آموزشی در استان خوزستان تغییر خواهد کرد البته این تغییر زمانی رخ می‌دهد که رویکردها در این جمع تغییر پیدا کند.

وی با تأکید بر سامان‌دهی ظرفیت‌های محلی و بومی در استان خوزستان در راستای کمک به آموزش و پرورش گفت: ما داشته‌ها و نداشته هایی داریم و متأسفانه نداشته ها آنقدر ذهن ما را تسخیر کرده که داشته‌های خود را از یاد برده‌ایم.

حاجی میرزایی همچنین گفت: دولت تصمیم گرفته است ظرف دوماه آینده وضعیت نیروی انسانی را تعیین تکلیف کند و امسال نیاز ما به نیروی انسانی شدیدتر است.

وزیر آموزش و پرورش با اظهار اینکه این کمیته در قالب سه مأموریت به پیگیری مشکلات استان خوزستان می‌پردازد، گفت: گسترش فضاهای آموزشی، سامان‌دهی نیروی انسانی و افزایش سطح دسترسی به آموزش از اولویت برنامه‌های این کمیته است.

انتهای پیام/4087

http://ana.ir/i/428889
 ۲۵۴ فضای آموزشی در استان خوزستان به بهره برداری رسید

۲۵۴ فضای آموزشی در استان خوزستان به بهره برداری رسید

با حضور وزیر آموزش‌ و پرورش ۷۲ مدرسه در کرمانشاه افتتاح شد

با حضور وزیر آموزش‌ و پرورش ۷۲ مدرسه در کرمانشاه افتتاح شد

جامعه قدرتمند، اعتبار خود را از انسان‌های توانمند می‌گیرد

جامعه قدرتمند، اعتبار خود را از انسان‌های توانمند می‌گیرد