يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جهانگیری:

بودجه آموزش و پرورش 3 برابر شده است/ اگر برجامی نباشد ما هم تعهدی نداریم

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 10:22
معاون اول رئیس جمهور گفت: بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال قبل سه برابر شده است و هیچ نهادی تا به این اندازه افزایش بودجه نداشته است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز در نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر گفت: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد اجتماعی کشور به حساب می‌آید و دانش‌آموزان نقطه اتصال نظام با خانواده‌ها هستند.

وی افزود: بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال قبل سه برابر شده است و هیچ نهادی تا به این اندازه افزایش بودجه نداشته است.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه سال ۹۸ سال صرفه‌جویی است و همه دستگاه‌ها باید به این موضوع اذعان داشته باشند، افزود: کارکرد دیگر آموزش و پرورش بحث مهارت‌آموزی است که باید به آن توجه داشت و دانش‌آموز پس از خروج از مدرسه باید مهارتی داشته باشد تا بتواند آن را در زندگی به کار گیرد و پرسش مهر امسال بر اساس این راهکار مهم است.

جهانگیری تصریح کرد: در مقاطعی با مشکلات مختلف و تنگناهای متفاوتی مواجه هستیم و اگر به دنبال رفع آنها باشیم، راهی جز توجه به آموزش و پرورش و مدرسه نداریم و تنها راه توسعه و رهایی از آن، توجه به این نهاد است.

وی اضافه کرد: تأکید بر نقش سرمایه‌های انسانی بسیار اهمیت دارد و توجه به این موضوع می‌تواند سایر سرمایه‌ها را نیز به حرکت درآورد.

معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: آموزش و پرورش امروزه یکی از اصلی‌ترین قطب‌های توسعه سرمایه است و باید بگوییم مسیر توسعه از آن می‌گذرد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش نباید نادیده شود و سرمایه‌گذاری در این زمینه ده‌ها برابر نتیجه دارد، اضافه کرد: در حال حاضر در دورانی هستیم که علم به‌سرعت پیشرفت می‌کند و فناوری‌های جدید، شرایط جدیدی را برای تغییرات ایجاد می‌کند. در نتیجه تغییرات ساده در آموزش و پرورش پاسخگوی نیازها نیست.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورشی که انسان‌های نقاد و پرسشگر تحویل جامعه دهد، می‌تواند امید به حل تنگناها داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور با توضیح اینکه باید دغدغه مالی معلمان برطرف شود، گفت: با وجود گذشت 6 سال از روی کار آمدن دولت، باید بگوییم چهار سال آن را در تحریم بوده‌ایم اما به دنیا نشان دادیم که با قدرت‌های بزرگ نشسته و با آنها تعامل کرده‌ایم.

جهانگیری گریزی نیز به بحث برجام زده و افزود: برجام در شرایطی بود که 6 قطعنامه شورای امنیت تصویب شده بود و هنر دیپلماسی ایران نشان داد که می‌تواند به توافقاتی برسد اما آمریکا کار غیراخلاقی نشان داد و برخلاف حقوق بین‌الملل رفتار کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر قرار باشد برجامی نباشد، تعهدات ما نیز تغییر می‌کند. مثلاً 300 کیلو اورانیوم را نگه‌ داشته و درصد غنی‌سازی را افزایش دادیم.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: بازگشت برجام ساده است اما این در حالی رخ می‌دهد که اروپایی‌ها، آمریکا را قانع کنند که از تحریم‌های ظالمانه‌اش دست بردارد.

انتهای پیام/4087/پ

http://ana.ir/i/404861
یک میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح نماد قرار دارد

یک میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح نماد قرار دارد

اجازه برداشت 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با موافقت رهبری

اجازه برداشت 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با موافقت رهبری

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت دلار در تیرماه سال 96 چقدر بود + جدول

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت دلار در تیرماه سال 96 چقدر بود + جدول

همایش فرمانداران سراسر کشور آغاز شد

همایش فرمانداران سراسر کشور آغاز شد

ضرورت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام کشور تا پایان دولت دوازدهم

ضرورت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام کشور تا پایان دولت دوازدهم

جهانگیری به استان فارس سفر می‌کند

جهانگیری به استان فارس سفر می‌کند