شنبه  28  دی  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

احداث 31 مرکز اقامتی اطراف حرم امام رضا(ع) برای فرهنگیان کشور

يكشنبه 16 تیر 1398 ساعت 09:27
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: به زودی و با روش سهام پروژه، 31 مرکز اقامتی پیرامون حرم امام رضا(ع) برای فرهنگیان کشور احداث می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از آموزش و پرورش، سید جواد حسینی با اشاره به جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: برای مهرماه باید ١۴٢ میلیون کتاب درسی با هزار عنوان چاپ شود و برای این تعداد کتاب، ۴۵هزار تن کاغذ نیاز داریم.

وی افزود: مقرر شد در جلسه ای با حضور بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه تأمین اعتبار کاغذ مورد نیاز مورد بررسی قرار بگیرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پیشنهادی که در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح کرد، گفت: در شهر مشهد مقدس ٢٩ باب مدرسه در اطراف آستان قدس رضوی داریم که به علت تغییر بافت جمعیتی آن محدوده شهر، فاقد دانش‌آموز است و می‌توان با استفاده از زمین این مدارس، ٣١ مرکز اقامتی برای فرهنگیان ٣١ استان به روش سهام پروژه احداث کرد.

وی در ادامه افزود: در پروژه احداث مراکز اقامتی، فرهنگیان می‌توانند شرکت کنند و به میزان سهمی که می‌گیرند، زمین در پروژه دریافت کنند.

حسینی تصریح کرد: با بانک‌ها صحبت خواهد شد تا برای این منظور، وام تخصیص دهند و همچنین در آن جلسه مصوب شد تا در وزارت راه و شهرسازی و بازآفرینی شهری این موضوع پیگیری و بررسی شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و معاونت حقوقی و امور مجلس، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بررسی و مطالعه کنند و مواردی که به آموزش و پرورش مربوط است، مشخص و احصا شود تا در  برنامه‌ها گنجانده شود.

حسینی با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم احکامی مربوط به آموزش و پرورش وجود دارد، اظهار کرد: این احکام  به آموزش و پرورش ظرفیت‌هایی می‌دهد لذا معاونت‌ها ظرفیت‌ها را  احصا و مشخص کنند تا چه میزان از این ظرفیت‌ها استفاده شده است و چه میزان باقی مانده است.

وی با بیان اینکه بخش‌هایی از تغییر ساختار اداری وزارت آموزش و پرورش مبهم است و باید بیشتر بررسی شود، گفت: ضرورت دارد تا روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش احیا شود همچنین در مورد ساختار مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش باید بررسی مجدد صورت گیرد لذا معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع با برگزاری نشست با مسئولان ذی‌ربط و پیگیری، این موضوع را تا حصول نتیجه برعهده داشته باشد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: با بررسی‌هایی که سازمان نوسازی و تجهیز مدارس انجام داده است در مهرماه مدرسه خشتی و گلی و بخاری‌های غیر استاندارد  نخواهیم داشت؛ البته در استان سیستان و بلوچستان تا اول مهرماه قادر نخواهیم بود که این مورد را عملیاتی کنیم اما پیگیری‌ها را  انجام خواهیم داد تا در این استان هم مدارس خشتی و بخاری‌های غیراستاندارد نداشته باشیم.

حسینی گفت: تنها برنامه وزارت آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است و همه طرح‌ها باید در راستای سند تحول باشد لذا  تخصیص بودجه بر اساس برنامه های اجرایی سند تحول به معاونت‌ها داده خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: تا پایان  تیرماه مناطق برنامه‌های اجرایی سند تحول خود را تولید کنند تا برنامه‌ها به مدارس ابلاغ شود. البته در ابلاغ برنامه‌ها از منطقه به مدرسه بر اساس اهداف دوره های تحصیلی ادغام و تلفیق صورت بگیرد و برنامه‌ها را در دو شکل  الزامی و اختیاری در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه ایده خوب به برنامه خوب و برنامه خوب به اقدامات خوب و نتایج خوب منجر می شود، تأکید کرد: فعالیت‌های معاونت‌ها با در نظر گرفتن برنامه درسی لحاظ شود و همه برنامه‌ها و فعالیت‌ها با برنامه درسی هماهنگ شود.

انتهای پیام/4076/

http://ana.ir/i/402764
برگزاری جشن پایان استفاده از بخاری‌های نفتی در مدارس در مهرماه

برگزاری جشن پایان استفاده از بخاری‌های نفتی در مدارس در مهرماه

آموزش و پرورش باید از حافظه‌محوری دور شود

آموزش و پرورش باید از حافظه‌محوری دور شود

انتقادهای معلمان در تقابل با نظام آموزشی نیست

انتقادهای معلمان در تقابل با نظام آموزشی نیست

دانشگاه فرهنگیان نقش مهمی در پژوهش‌محور شدن تعلیم و تربیت دارد

دانشگاه فرهنگیان نقش مهمی در پژوهش‌محور شدن تعلیم و تربیت دارد

ورزش دانش‌آموزی تجلی استعدادها در بخش قهرمانی است

ورزش دانش‌آموزی تجلی استعدادها در بخش قهرمانی است

 آموزش و پرورش بهترین محل برای سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات است

آموزش و پرورش بهترین محل برای سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات است

مهم‌ترین شاخص‌های آموزش و پرورش احساس تعلق به مدرسه است

مهم‌ترین شاخص‌های آموزش و پرورش احساس تعلق به مدرسه است

هدف مرحوم حافظی شوقستان‌سازی بود

هدف مرحوم حافظی شوقستان‌سازی بود