سه شنبه  30  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رمضانی در گفتگو با آنا:

مهارت‌های شغلی در پایگاه‌های تابستانی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود

سه شنبه 04 تیر 1398 ساعت 15:40
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: مهارت‌های شغلی در پایگاه‌های تابستانی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

علی رمضانی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: آموزش و پرورش برای تابستان دانش‌آموزان و اوقات فراغت آن‌ها برنامه‌هایی را ترتیب داده و امسال برنامه‌های متنوعی را در زمینه مهارت‌آموزی دانشی تدارک دیده است.

وی افزود: امسال پایگاه‌های تابستانی مدارس در کانون‌های فرهنگی تربیتی، مدارس، دارالقرآن‌ها و پایگاه‌های تشکل‌های دانش‌آموزی با هدف آماده‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال و رونق تولید برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امسال بسته‌های متنوعی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته‌شده است که دانش‌آموزان می‌توانند بر اساس علاقه این بسته‌ها را انتخاب و مهارت‌آموزی کنند.

رمضانی به فعالیت 30 هزار پایگاه تابستانی اشاره کرد. افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بیش از 4 میلیون نفر می‌توانند در این پایگاه‌ها شرکت کنند و از خدمات این پایگاه‌ها استفاده کنند.

وی به جشنواره فرهنگی و هنری سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت:‌ بیش از 10 میلیون نفر در این مسابقات شرکت کرده بودند که برگزیدگان آن مشخص شد و امسال اردوگاه شهید باهنر میزبان جشنواره پایانی این مسابقات است.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال بحث نشاط دانش‌آموزان نیز در این پایگاه‌ها دنبال می‌شود و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز برنامه‌های متنوعی را در حوزه مطالعه و کتاب و ایجاد نشاط دانش‌آموزان برگزار می‌کند.

رمضانی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان تا هفتم تیرماه زمان برای ثبت‌نام در پایگاه‌های تابستانی دارند عنوان کرد: پس از ثبت‌نام دانش‌آموزان می‌توانند به مدت هفت هفته در برنامه‌های متنوع پایگاه‌های تابستان شرکت کنند.

وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهدافی که این برنامه دنبال می‌کند این است که در مدت برگزاری این کلاس‌ها شورونشاط در دانش‌آموزان افزایش‌یافته و در کنار کسب مهارت با روحیه بالا سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: با انتخاب مهارت دانش‌آموزان وارد حوزه شغلی جدیدی می‌شوند و اگر سازمان فنی و حرفه‌ای در این زمینه به ما کمک کند و به دانش‌آموزان گواهینامه مهارتی دهد، دانش‌آموزان با اشتیاق بیشتری در این کلاس‌ها حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/4087/4076/پ

http://ana.ir/i/400649
مهارت‌آموزی دانش‌آموزان  مهمترین هدف برنامه‌های تابستان 98 در مدارس است

مهارت‌آموزی دانش‌آموزان مهمترین هدف برنامه‌های تابستان 98 در مدارس است

جشنواره ملی عناب در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

جشنواره ملی عناب در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

حمایت از لوازم‌التحریر ایرانی با جدیت دنبال می‌شود

حمایت از لوازم‌التحریر ایرانی با جدیت دنبال می‌شود

مازندران میزبان مرحله نهایی جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه عمومی

مازندران میزبان مرحله نهایی جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه عمومی