دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل شاهد و امورایثارگران:

شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد اعلام شد

يكشنبه 30 اردیبهشت 1397 ساعت 16:01
مدیرکل شاهد و امورایثارگران ضمن تشریح شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد، بیان کرد: ثبت نام در مدارس شاهد تنها از طریق سامانه سجا صورت می گیرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محمدرضا رزاقی در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع ثبت نام در مدارس شاهد برگزار شد، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد ماه از طریق سامانه الکترونیکی سجا آغاز و تا 15 خرداد ماه ادامه دارد.

وی افزود: از 17 تا 19 خرداد ماه، پیامکی به اولیا ارسال تا آنها از پذیرش فرزندانشان در مدارس شاهد با خبر شوند و از 20 تا 27 خرداد به ارائه مدارک بپردازند؛ بنابراین مدیران مدارس شاهد پس از بررسی مدارک، نتیجه قطعی ثبت نام را از 27 خرداد تا سوم تیرماه به اطلاع اولیا می‌رساند.

رزاقی اول تا چهاردهم تیرماه را فرصت ثبت نام پایه هفتم در مدارس شاهد عنوان و اعلام کرد: اولیا مدارک را از 17 تا 27 تیرماه به مدرسه ارائه می‌دهند تا نتیجه قطعی ثبت نام از 28 تیرتا سوم مرداد ارائه شود.

وی ادامه داد: درخصوص پایه دهم، اولیا می‌توانند ثبت نام اولیه را از دهم تا 24 تیرماه انجام دهند و پس از ارائه مدارک از 26 تیرماه،‌ از مورخ سوم تا 17 مرداد ماه نتایج قطعی ثبت نام از طریق پیامک به اطلاع خانواده می‌رسد.

رزاقی ثبت نام را تنها از طریق سامانه سجا امکان پذیر دانست و تصریح کرد: ثبت نام دانش‌آموزان میان پایه در هر سه دوره تحصیلی از اول تا دهم مردادماه انجام می‌شود.

وی از فعالیت 1350 مدرسه شاهد در سطح کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: امکان افزایش تعداد مدارس وجود ندارد و ظرفیت‌ها تغییر نمی‌کند، اما اگر در منطقه‌ای متقاضی کم باشد، مدرسه جا به جا و به منطقه‌ای که متقاضی بیشتری دارد منتقل می‌شود.

مدیرکل شاهد و امورایثارگران گفت: 370 هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در مدارس شاهد به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد بیش از 60 درصد فرزندان شاهد و ایثارگران هستند.

وی ادامه داد: چیزی به نام شهریه در مدارس شاهد نداریم، اما با بابت کلاس‌های فوق برنامه و مکمل که در برنامه رسمی مدارس شاهد وجود دارد، براساس مصوبه، بین 380 تا 640 هزار تومان در دوره ابتدایی، 440 تا 730 در دوره متوسطه اول و بین 530 تا 950 هزار تومان برای دوره متوسطه دوم تعیین شده است.

رراقی افزود: براساس شرایط هر منطقه شهریه بابت کلاس‌های فوق برنامه و مکمل می‌تواند متغیر باشد و فرزندان فرهنگیان نیز می‌توانند از 40 تا100 درصد تخفیف برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش معلمان مدارس شاهد در 23 استان به پایان رسیده و آموزش معلمان سایر استان‌ها نیز بعداز ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

مدیرکل شاهد و امورایثارگران اظهار کرد: هیچ آزمونی برای ورود به مدارس شاهد برگزار نمی‌شود و پذیرش تنها براساس اولویت و ارائه مدارک شاهد و ایثارگران در درجه اول و دانش آموزان برتر علمی، فرزندان فرهنگیان، خیرین و شاغلان در بنیاد شهید در درجه دوم صورت می‌گیرد.

وی از اجرای طرح افزودن یک کلاس کاردانش و مهارت آموزی به مدارس شاهد در سال تحصیلی 98-97 خبر داد و افزود: استان ‌ایی که آمادگی دارند، می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

رزاقی خاطرنشان کرد: 25 هزار و 64 نفر جانباز، 4 هزار و 600 نفر آزاده و 52 هزار و 306 نفر رزمنده در بین فرهنگیان شاغل و بازنشسته وجود دارد.

http://ana.ir/i/281782
کابوس ثبت‌نام در مدارس برای والدین

کابوس ثبت‌نام در مدارس برای والدین