چهارشنبه  02  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

سناتور روس: جاه‌طلبی‌های آمریکا ماهیت اتحادیه اروپا را به خطر انداخته است

سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت 16:34
رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای روسیه گفت: واشنگتن با ارائه طرح‌های نادرست درباره تهدید از جانب روسیه، ایران و چین، اروپا را به سیاست مواجهه با این کشورها فرا می‌خواند و با این‌گونه اقدامات ماهیت اتحادیه اروپا را به خطر انداخته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از روسیاالیوم، «لئونید اسلوتسکی» به اظهارات اخیر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره لزوم مواجهه با تهدیدات کشورهایی همچون روسیه، ایران و چین واکنش نشان داد و گفت: واشنگتن با ارائه طرح‌های نادرست خود سیاست تقابل را در پیش گرفته است و از اتحادیه اروپا می‌خواهد تا این سیاست را ادامه دهد. در واقع جاه‌طلبی‌های آمریکا خطرناک‌ترین تهدید برای امنیت اروپاست.

وی افزود: پمپئو از سران اتحادیه اروپا خواسته است تا برای «مقابله با تهدیدات روسیه، ایران و چین» همکاری کنند. واشنگتن تلاش می‌کند تا مقامات بروکسل را به اجرای سیاست‌های مدنظر آمریکا مجبور کند، در حالی که واقعیت این است که قاره مشترک ما «اوراسیا» به‌خاطر خط مشی جدا کننده و سیاست تقابل تحمیل شده از آن سوی اقیانوس در معرض تهدید جدی قرار دارد.

رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای روسیه تصریح کرد: روسیه، ایران و چین تهدیدی برای اروپا نیستند. تهدید واقعی برای صلح و ثبات در جهان، جاه‌طلبی‌های سلطه جویانه ایالات متحده و نمونه بارز آن جنگ تحریم‌ها میان اتحادیه اروپا و روسیه است که از سوی آمریکا بر کشورهای اروپایی تحمیل شده و تاکنون آسیب‌های چندین میلیون دلاری برای شرکای اروپایی واشنگتن به دنبال داشته است.

این مقام پارلمانی روسیه گفت: من اطمینان دارم که اتحادیه اروپا مدت‌هاست که باید سیاست واقع‌بینانه و خاص خود را به اجرا بگذارد و مشارکت متقابلاً سودمند با همه نقش‌آفرینان بزرگ در جهان ازجمله روسیه، چین و ایران را تحقق بخشد، در غیر این صورت اتحادیه اروپا با این خطر جدی مواجه خواهد بود که همواره دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا باشد و نتواند از منافع واقعی خود دفاع کند.

به گزارش آنا، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته درباره آغاز به کار ترکیب جدید کمیسیون اروپایی به رهبری «اورزولا فن درلاین» گفت: آمریکا امیدوار است تا گروه رهبران جدید اروپایی برای دستیابی به اهداف مشترک همکاری کنند. ازجمله این اهداف تقویت روابط تجاری، پیشبرد استقلال انرژی اروپا و مقابله با چالش‌های مشترک در عرصه امنیت و ارزش‌های دموکراتیک ازجمله تهدیدات از جانب روسیه، چین و ایران است.

انتهای پیام/4106/4033/

http://ana.ir/i/448224
آمریکا ۲ قاضی ایران را تحریم کرد

آمریکا ۲ قاضی ایران را تحریم کرد

پمپئو شاید از دولت ترامپ جدا شود

پمپئو شاید از دولت ترامپ جدا شود

فارین‌پالیسی: پایگاه‌های آمریکا در جهان در معرض حملات ویرانگر روسیه و چین قرار دارند

فارین‌پالیسی: پایگاه‌های آمریکا در جهان در معرض حملات ویرانگر روسیه و چین قرار دارند

 آمریکا مسئول ناآرامی‌های اخیر در ایران است

آمریکا مسئول ناآرامی‌های اخیر در ایران است

چراغ سبز رئیس‌جمهور آمریکا به بلوک‌سازی در اروپای شرقی/ ترامپ دیگر به گاو شیرده نیاز ندارد

چراغ سبز رئیس‌جمهور آمریکا به بلوک‌سازی در اروپای شرقی/ ترامپ دیگر به گاو شیرده نیاز ندارد

معاهده «آسمان‌باز» را هرگز کنار نمی‌گذاریم

معاهده «آسمان‌باز» را هرگز کنار نمی‌گذاریم

کیمیا از شرایطش راضی است و قصد بازگشت به کشور را ندارد/ برای مهاجرت، از قبل تصمیم گرفته بود/ با مواضعش علیه جمهوری اسلامی کاری ندارم!
متأسفانه ارتباطی بین سیستم دفاعی کشور با جامعه دانشگاهی وجود ندارد/ قرار بود دانشگاه تهران نظرش را درباره تحقیقات ما اعلام کند؛ چه شد؟/ چرا نیروهای مسلح نگران پذیرش حمله سایبری هستند؟
مردم تحریم کنندگان فجر را مات کردند/ جاذبه ایستادگی ملت ایران علت عصبانیت آمریکاست/ گزینه ظریف خروج از NPT
سرمربیگری دایی را در تیم ملی تکذیب می‌کنم/ اعتبار لیگ قهرمانان به حضور تیم‌های ایرانی است
آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در سه‌شنبه 1 بهمن 98/ کاهش 16 هزارتومانی قیمت سکه
سرمای شدید، کشور را فرا می‌گیرد/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا
آخرین قیمت‌ جهانی طلا و نفت در سه‌شنبه 1 بهمن 98/ افزایش قیمت هر انس طلا در آمریکا
جدیدترین جزئیات نحوه دریافت رمز دوم پویا/ مرحله دوم حذف رمز دوم ایستا آغاز شد
لیست اولیه نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مشخص شد+ اسامی
یارانه هر نفر به 75 هزار تومان افزایش یابد