دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سفیر ارمنستان در تهران:

قطع موقت روابط کنسولی با هماهنگی تهران انجام شده است/ سطح بالای درمان کرونا در ایران

پنجشنبه 08 اسفند 1398 ساعت 10:12
سفیر ارمنستان در تهران با بیان اینکه نظام بهداشتی ایران در زمینه تخصص و امکانات فنی مقابله با کرونا از سطح بالایی برخوردار است، گفت: تصمیم دولت ارمنستان در زمینه قطع موقت روابط کنسولی با هدف جلوگیری از خطر شیوع این ویروس و با هماهنگی ایران انجام شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از سفارت ارمنستان در تهران،  «آرتاشس تومانیان» درباره شروع ویروس کرونا در کشورهای منطقه ازجمله ایران و اقدامات سفارت ارمنستان در تهران در این زمینه گفت: شیوع ویروس کرونا در ارمنستان موجب نگرانی و فضای ایجاد شده در کشور دوست، ایران باعث ناراحتی است.

وی با ابراز امیدواری درباره اینکه هر چه زودتر شروع ویروس کرونا در منطقه خاتمه یابد، افزود:  در روزهای اخیر با وزارتخانه های امور خارجه و بهداشت دو کشور ایران و ارمنستان و سایر نهادهای مربوطه در ارتباط هستیم و در صورت لزوم میان این نهادها ارتباط مستقیم برقرار می شود. در سفارتخانه نیز تمهیداتی با هدف ایجاد ارتباط مستمر با شهروندان ارمنی اندیشیده و یک پایگاه اطلاع رسانی دایر شده است.

سفیر ارمنستان در تهران تأکید کرد: ما آمادگی داریم که به شهروندان ایرانی نیز خدمات و همکاری لازم ارائه دهیم به گونه ای که تمام امور را ثبت و به فراخور اوضاع راه حل هایی ارائه می کنیم.

تومانیان درباره تصمیم دولت ارمنستان درباره ایجاد محدودیت موقت در روابط با ایران تصریح کرد: این تصمیم با هدف جلوگیری از خطر شیوع کرونا و در راستای همکاری و هماهنگی با ایران اتخاذ شده است و محدودیت‌های موقت در مواصلات مرزی دو کشور به مدت دو هفته اعمال می‌شود. طبق این تصمیم، اتباع ارمنی مقیم ایران و همچنین اتباع ایرانی مقیم ارمنستان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به کشورهای خودشان برگردند.

وی با بیان اینکه برای انتقال اتباع ارمنی از ایران به ارمنستان دو پرواز هفتگی انجام خواهد شد و در کنار این، اتباع هر دو کشور بدون هیچ محدودیتی می‌توانند از مرز زمینی به کشور خود برگردند، تأکید کرد:  طبق تصمیم دولت ارمنستان، حمل و نقل وسایل نقلیه حامل بار با رعایت اصول بهداشتی در جریان است. همچنین در زمینه سفر هیئت‌های رسمی، دیپلمات‌های دو کشور و خانواده‌های آنان محدودیت تردد اعمال نشده است.

سفیر ارمنستان در تهران گفت: از همان ابتدای شیوع بیماری در چین کمیته ویژه‌ای در دولت ارمنستان برای بررسی این موضوع تشکیل شده که با موفقیت مشغول فعالیت است. در ایران نیز اقدامات پیشگیرانه و درمانی در حجم بالایی انجام می شود و نظام بهداشتی این کشور که در زمینه تخصص،  برنامه ریزی و امکانات فنی از سطح بالایی برخوردار است. همچنین اظهارات اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در رابطه با گزارش مثبت وزارت بهداشت در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا امیدبخش است.

انتهای پیام/4033/

http://ana.ir/i/474607
تلفات آنفلوآنزای آمریکایی بیشتر از کرونای چینی است

تلفات آنفلوآنزای آمریکایی بیشتر از کرونای چینی است

کم و کاستی‌های تدابیر و راهکارهای مقابله‌ای با کرونا/ فضای آشفته کنترل ویروس چینی

کم و کاستی‌های تدابیر و راهکارهای مقابله‌ای با کرونا/ فضای آشفته کنترل ویروس چینی

مسکو برنامه‌ای برای تعطیلی سفارت خود در ایران به دلیل شیوع کرونا‌ ندارد

مسکو برنامه‌ای برای تعطیلی سفارت خود در ایران به دلیل شیوع کرونا‌ ندارد

ارمنستان خواستار کاهش تنش در منطقه شد

ارمنستان خواستار کاهش تنش در منطقه شد

تفاهم‌نامه همکاری بین وزرات کار ایران و ارمنستان امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری بین وزرات کار ایران و ارمنستان امضا شد