يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پاسخ وزارت امور خارجه به سوءبرداشت آسوشیتدپرس از اظهارات ظریف

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 11:21
نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل به تفسیر اشتباه سخنان وزیر امور خارجه کشورمان توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، وزارت امور خارجه به برداشت نادرست خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در خصوص اظهارات محمدجواد ظریف واکنش نشان داد.

در اطلاعیه‌ای که از سوی این وزارتخانه منتشر شد، آمده است: «تفسیری که آسوشیتدپرس از مصاحبه دکتر ظریف با ان بی سی نیوز درباره آمادگی مذاکره درباره برنامه شکی ایران کرده به‌طور کامل اشتباه است. این جمله که اگر ایالات‌متحده می‌خواهد درباره موشک صحبت کند، باید فروش انواع سلاح به کشورهای منطقه شامل فروش موشک را متوقف کند، به‌هیچ‌عنوان به این معنی نیست که ایران مایل است درباره برخی جنبه‌های توان موشکی خود مذاکره کند. توان موشکی ایران به‌طور مطلق و تحت هر شرایطی قابل‌مذاکره با هیچ شخص یا کشوری نیست.»

وزارت امور خارجه با بیان اینکه مطمئن است که خبرنگاران آسوشیتدپرس به‌اندازه کافی با زبان محاوره‌ای انگلیسی در این مصاحبه آشنا هستند و می‌دانند که چگونه منظور گوینده را در یک مصاحبه چالشی به‌طور صحیح از متن استخراج کنند افزود: «استخراج یک تفسیر نادرست از یک متن و قرار دادن آن در یک سرخط خبری یقیناً موضوع است که از ارزش و اعتماد یک رسانه معتبر نزد افکار عمومی می‌کاهد.»

انتهای پیام/4106/

http://ana.ir/i/405161
چرا ایران برای دفاع از خود به موشک نیاز دارد + فیلم

چرا ایران برای دفاع از خود به موشک نیاز دارد + فیلم

ادعاهای "پنس" علیه ایران مضحک است

ادعاهای "پنس" علیه ایران مضحک است

سخنان پمپئو رجزخوانی است

سخنان پمپئو رجزخوانی است

خطر سیاست‌های یک‌جانبه آمریکا برای جهانیان ملموس است+ویدئو

خطر سیاست‌های یک‌جانبه آمریکا برای جهانیان ملموس است+ویدئو