دوشنبه  29  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پیام تبریک اوباما به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان/ دوست دارم امسال هم افطاری بدهم

پنجشنبه 28 خرداد 1394 ساعت 12:05
کاخ سفید آمریکا با صدور بیانیه‌ای حلول ماه مبارک رمضان را به مسلمانان تبریک گفت.

به‌گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به نقل از واحد مرکزی خبر، پایگاه اینترنتی کاخ سفید پیام تبریک «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا را به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان منتشر کرد که متن آن بدین شرح است:

با آغاز ماه جدید قمری و ماه مبارک رمضان، من و «میشل» همسرم، گرم‌ترین تبریک‌ها را به همه آن‌هایی که در این ماه در آمریکا و سراسر جهان روزه می‌گیرند، عرض می‌کنم.

مسلمانان هر روز ماه رمضان را به‌عنوان روز تقویت صبر خود با روزه‌داری قدر می‌دانند و هر شب این ماه را به عنوان شب شکرگزاری، نماز می‌خوانند و عبادت می‌کنند. ماه رمضان زمانی برای تقویت ایمان، شفقت، بخشش، گذشت، ایستادگی و صبر به‌وسیله تحمل سختی است

رمضان زمانی است که در آن خانواده‌ها و اقلیت‌ها برای افطار، عبادت و نماز دور هم جمع می‌شوند که این نشان دهنده سنت‌های غنی و متنوع جوامع مسلمان و فرهنگ‌های اسلامی است. ماه رمضان همچنین زمانی روحانی برای اندیشیدن، نو شدن و بازسازی با هدف افزایش قدرشناسی و شناخت هر چه بیشتر رحمت خداست.

مسلمانان هر روز ماه رمضان را به‌عنوان روز تقویت صبر خود با روزه‌داری قدر می‌دانند و هر شب این ماه را به عنوان شب شکرگزاری، نماز می‌خوانند و عبادت می‌کنند. ماه رمضان زمانی برای تقویت ایمان، شفقت، بخشش، گذشت، ایستادگی و صبر به‌وسیله تحمل سختی است. در این ماه بخشش، مسلمانان در سراسر جهان دنبال کمک به کسانی می‌روند که تحت تاثیر جنگ، گرسنگی، فقر و بیماری قرار گرفته‌اند.

در آمریکا،‌ مسلمانان این کشور به همراه دیگر هموطنان خود به خدمت‌رسانی به افراد مستمند و ضعیف می‌پردازند و فعالیت‌های میان ادیان و مذاهب برگزار می‌کنند که باعث تفاهم بیشتر میان یکدیگر می‌شود و به ما یادآوری می‌کنند که به‌عنوان خانواده بزرگ آمریکا همگی با یکدیگر متحد باشیم.

گوناگونی و میهن‌پرستی اقلیت‌های مذهبی و دینی به همه ما قوت و قدرت می‌دهد و آزادی ما در عبادت ارزش‌های مشترکی را که داریم خاطرنشان می‌کند. من بار دیگر دوست دارم مسلمانان آمریکا را به کاخ سفید برای مراسم سالیانه افطار ماه رمضان دعوت کنم و از خدمات مسلمانان آمریکا در سراسر کشور قدردانی کنم. از طرف خانواده‌ام به شما رمضان کریم را تبریک می‌گویم.

http://ana.ir/i/23940
مراسم افطاری در قلب اروپا برگزار می‌شود

مراسم افطاری در قلب اروپا برگزار می‌شود