سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

شیوع کرونا با منشاء داخلی در چین به صفر رسید

چهارشنبه 06 فروردین 1399 ساعت 11:27
در ادامه روند کاهش ابتلا به کووید ۱۹ در چین، امروز مقامات بهداشت این کشور تعداد مبتلایان جدید به این ویروس را با منشأ داخلی صفر اعلام کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از رویترز، چین امروز از کاهش تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا که از خارج وارد این کشور شده بودند، خبر داد و تعداد ابتلای جدید با منشاء داخلی به ویژه در استان هوبئی را صفر اعلام کرد.

بنا بر اعلام کمیسیون بهداشت ملی چین، روز گذشته تعداد مبتلایان جدید به کرونا در این کشور ۴۷ مورد بوده است که همگی آن‌ها به خارج از کشور سفر کرده بودند و هیچ مورد ابتلا با منشاء داخلی دیده نشده است. این آمار پایین‌تر از ۷۸ مورد ابتلا در روز پیش از آن است و این مسئله نشانگر روند کاهشی شیوع کووید ۱۹ در چین می‌باشد. هر چند روز گذشته چهار نفر در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و به این ترتیب تعداد کل قربانیان در چین به ۳۲۸۱ نفر رسید. آمار کل مبتلایان به کرونا در چین ۸۱۲۱۸ نفر است که ۴۷۴ نفر از آن‌ها از مسافران خارجی هستند.

ویروس جدید کرونا با نام کووید ۱۹ نخستین بار در شهر ووهان چین از استان هوبئی شیوع یافت. چین توانست با اقدامات سریع و به موقع جلوی شیوع گسترده آن را در کشور خود بگیرد. هرچند این ویروس توانست راه خود را به کشور‌های دیگر جهان باز کند و امروز در بیش از ۱۹۰ کشور جهان افراد را مبتلا کرده است.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/479741
فیلم/ رئیس جمهور روسیه در خط مقدم مبارزه با کرونا

فیلم/ رئیس جمهور روسیه در خط مقدم مبارزه با کرونا

پمپئو وارد افغانستان شد

پمپئو وارد افغانستان شد

گفتگوی مستقیم کابل - طالبان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

گفتگوی مستقیم کابل - طالبان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد