چهارشنبه  30  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

سفارت پاکستان در کابل صدور ویزا برای اتباع افغانستان را متوقف کرد

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 17:14
سفارت پاکستان در کابل اعلام کرده که از امروز خدمات کنسولی خود را به دلایل امنیتی در پایتخت افغانستان متوقف کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزای آنا از سی‌ان‌ان، سفارت پاکستان در کابل اعلام کرده که از امروز خدمات کنسولی خود را به دلایل امنیتی در پایتخت افغانستان متوقف کرده است.

این سفارت جزئیات بیشتر درباره نداده است ولی وزارت خارجه پاکستان با نشر خبرنامه‌ای گفته که کاردار سفارت افغانستان در اسلام‌آباد را احضار و از آزار و اذیت کارمندانش در افغانستان به او خبرداده و گفته که درباره امنیت دیپلمات‌هایش در کابل و سایر نمایندگی‌های پاکستان در این کشور نگرانی دارد.

این نهاد افزوده که کارمندان و دیپلمات‌های پاکستانی در کابل در دو روز گذشته مورد آزار و اذیت قرار گرفته شده و خودرو آنان زمانی که به سمت سفارت می‌رفته، توسط یک موتورسوار صدمه دیده است.

وزارت خارجه پاکستان افزوده که بر اساس کنوانسیون ۱۹۶۱ وین تأمین امنیت و آزادی گشت‌وگذار کارمندان سفارت پاکستان وظیفه دولت افغانستان است.

در خبرنامه وزارت خارجه پاکستان از کابل خواسته شده تا در این باره تحقیق کرده و نتیجه آن را به دولت پاکستان شریک سازد و علاوه بر آن اطمینان دهد که این موارد در آینده تکرار نخواهد شد.

گران هیواد، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان نیز در واکنش به این تصمیم پاکستان گفته که کابل آماده است تا به تمام نگرانی پاکستان بپردازد ولی توقع داشت که این کار از مجرای دیپلماتیک بررسی می‌شد. او افزوده که وزارت خارجه در حال بررسی و حل این مشکل است تا شهروندان افغان با مشکل مواجه نشوند.

سفارت پاکستان مرداد امسال نیز صدور ویزا برای شهروندان افغانستان را محدود و اعلام کرده بود که تنها برای سالمندان، بیماران، زنان و بازرگانان ویزا صادر خواهد کرد.

در آن زمان، این سفارت از دولت افغانستان خواسته بود که "علیه باندبازی و اخاذی‌هایی که در بیرون از کنسولگری از متقاضیان ویزا صورت می‌گیرد، اقدام کند".

به دلیل وجود مراجعان زیاد، گرفتن ویزای پاکستان برای شهروندان افغانستان همواره با دردسرهایی همراه بوده است.

چندی قبل وزارت کشور افغانستان یک سرباز پلیس را بازداشت کرد که عامل ضرب و شتم چند نفر از متقاضیان ویزا در جلوی سفارت پاکستان بود.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/443483
پاکستان در محکومیت توهین به قرآن سفیر نروژ را احضار کرد

پاکستان در محکومیت توهین به قرآن سفیر نروژ را احضار کرد

افغانستان کنسولگری خود در پیشاور را بست

افغانستان کنسولگری خود در پیشاور را بست

پاکستان کاردار سفارت هند را احضار کرد

پاکستان کاردار سفارت هند را احضار کرد

30 تن از مهاجرین مقیم ایران در لویه جرگه مشورتی صلح شرکت می‌کنند

30 تن از مهاجرین مقیم ایران در لویه جرگه مشورتی صلح شرکت می‌کنند