يكشنبه  24  شهریور  1398
جمعه , 25 مرداد 1398 ساعت 20:00

سازمان ملل متحد کشورهای جهان را به یاری مسلمانان میانمار فراخواند

صندوق کودکان سازمان ملل متحد با تأکید بر اینکه دولت میانمار باید هرچه سریع‌تر شرایط بازگشت مسلمان به سرزمینشان را فراهم کند از کشورهای جهان درخواست کمک کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از آناتولی، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با گزارشی درباره شرایط کودکان مسلمان روهینگیایی در اردوگاه‌های بنگلادش اعلام کرد: حدود 900 هزار مسلمان نزدیک دو سال است که در اردوگاه مهاجران بنگلادش به سر می‌برند و دولت میانمار باید هرچه سریع‌تر شرایط بازگشت این افراد به کشورشان را فراهم کند.

در این گزارش آمده است: راه‌حل نهایی حل این بحران این است که مسلمانان میانمار داوطلبانه با روشی مطمئن و افتخارآمیز به سرزمین خود در کشورشان بازگردند و با آرامش و هماهنگی با همسایگان خود به‌عنوان اعضای جامعه زندگی کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: باید در مورد سرنوشت مسلمانان به آن‌ها بحث و مشورت شود. بنگلادش طی این دو سال کمک‌های بشردوستانه زیادی به مسلمانان میانمار انجام داده است و کشورهای دیگر نیز باید در این زمینه کمک‌رسانی کنند.

بیشترین گروه در معرض خطر در اردوگاه‌های پناهندگان، دختران و کودکان دارای معلولیت هستند.

برای برطرف کردن نیازهای کودکان در اردوگاه‌های بنگلادش به 152 میلیون دلار بودجه نیازمندیم که در حال حاضر حدود 67 میلیون دلار کسری بودجه داریم. هزینه آموزش کودکان حدود 22 میلیون دلار است.

به گزارش آنا، ارتش میانمار در سال 2017 حملات خود را به منطقه آراکان  آغاز کرد که در آن هزاران غیرنظامی آراکانی جان‌باخته و حدود 350 روستا توسط ارتش میانمار و بودائیان افراطی به آتش کشیده شد.

طبق آخرین گزارش سازمان ملل متحد، شمار مسلمانانی که از 25 آگوست 2017 به این‌سو از خشونت‌های ارتش میانمار و بودائیان افراطی گریخته و به اردوگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقت در حومه کاکس بازار بنگلادش پناه برده‌اند به 725 هزار نفر که 60 درصد آن‌ها را کودکان تشکیل می‌دهند، رسیده است.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/410737
درخواست سازمان ملل برای توقف ارتباط مالی با ارتش میانمار

درخواست سازمان ملل برای توقف ارتباط مالی با ارتش میانمار

جان مهاجران مسلمان روهینگیایی در خطر است

جان مهاجران مسلمان روهینگیایی در خطر است

بازگشت سریع و ایمن آوارگان مسلمان میانمار به کشورشان اهمیت دارد

بازگشت سریع و ایمن آوارگان مسلمان میانمار به کشورشان اهمیت دارد