دوشنبه  05  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نخست‌وزیر هند:

امام حسین (ع) شهید صلح و عدالت است

يكشنبه 25 شهریور 1397 ساعت 04:18
نخست‌وزیر هند به‌عنوان اولین مقام سیاسی در این رده در مسجد مسلمانان این کشور حضور یافت و در مراسم عزاداری سالار شهیدان اظهار داشت: امام حسین (ع) شهید صلح و عدالت است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به نقل از هندوستان بیزنس لاین، مودی در این مراسم بر ضرورت صلح و عدالت تأکید کرد و افزود: «جامعه مسلمانان هند در حال انتقال پیام صلح و عدالت و همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان از طریق عزاداری محرم هستند.»

مودی تأکید کرد: «امام حسین (ع) جان خود را درراه آزادی‌خواهی فدا و صدای خود را در مقابل بی‌عدالتی و ظلم بلند کرد.»

نخست‌وزیر هند در ادامه گفت: «اهمیت آموزه‌های امام حسین (ع)، امروز بیش از گذشته احساس می‌شود.» وی همچنین در خصوص خدمات دولتش به جامعه مسلمانان گزارشی ارائه و از همراهی مسلمانان با برنامه‌های دولت تقدیر کرد.

گفتنی است که مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) در هند، یکی از باشکوه‌ترین آیین‌های عزاداری در سراسر جهان به شمار می‌آید. با توجه به اینکه کشور پهناور هند با بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت از تنوع قومی و فرهنگی بسیار گسترده‌ای برخوردار است و اقوام و مذاهب گوناگون در کنار هم، همزیستی مسالمت‌آمیز دارند، جای تعجب نیست که غیرمسلمانان و نیز اهل تسنن در کنار شیعیان در ایام محرم به عزاداری بپردازند. در این کشور، شیعیان، اهل سنت و هندوها همگی در مراسم محرم شرکت فعال دارند.

انتهای پیام/4077

http://ana.ir/i/311370
جهان به احترام حسین(ع) به سوگ نشست+ تصاویر

جهان به احترام حسین(ع) به سوگ نشست+ تصاویر

حمله نظامیان نیجریه به عزاداران حسینی

حمله نظامیان نیجریه به عزاداران حسینی

تجمع اعتراضی راهبان هندو

تجمع اعتراضی راهبان هندو