شنبه  10  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نتانیاهو:

اورشلیم همواره با ما بوده و با ما می‌ماند

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: اورشلیم (بیت‌المقدس) همواره با ما بوده و با ما می‌ماند چراکه این شهر برای اسرائیل مهم است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از آی 24 نیوز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد شهر بیت‌المقدس پایتخت این رژیم بوده و همچنان تحت کنترل آن باقی خواهد ماند.

نتانیاهو طی سخنرانی در پنجاه‌وسومین سالروز اشغال شهر بیت‌المقدس بعد از جنگ 6 روزه با کشورهای عربی، با ابراز خرسندی از تسهیل محدودیت‌های قرنطینه‌ای و حضور مجدد صهیونیست‌ها در اماکن مقدس این شهر در بحبوحه شیوه ویروس کرونا، گفت: «ما در حال بازگشت به تمام اماکن موروثی خود هستیم».

به نوشته وبگاه «آی ۲۴ نیوز»، وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها پیش از جنگ 6 روزه شدیداً نگران فروپاشی رژیم اسرائیل بودند، مدعی شد: «از زمانی هم که دونالد ترامپ [رئیس‌جمهور آمریکا] اورشلیم (قدس) را به پایتختی اسرائیل به رسمیت شناخت و سفارت‌خانه آمریکا را به اینجا منتقل کرد، این شهر بیش‌ازپیش درحال‌توسعه است».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره تداوم اشغالگری در قدس گفت: «اورشلیم (بیت‌المقدس) همواره با ما بوده و با ما می‌ماند. این [شهر] برای اسرائیل مهم است».

رژیم صهیونیستی بعد از شناسایی قدس به‌عنوان پایتخت این رژیم توسط آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، با حمایت‌های دولت ترامپ قصد دارد ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند.

مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند. تشکیلات خودگردان این هفته اعلام کرد که همکاری امنیتی و اطلاعاتی با تل‌آویو و واشنگتن را به حالت تعلیق درآورده است.

روز گذشته نیز روزنامه «جروزالم‌پست» با ادعای هک شدن چندین سایت صهیونیستی، گزارش داد که روی صفحه اول آن‌ها شمارش معکوس نابودی رژیم صهیونیستی قرارگرفته است.

انتهای پیام/4106/

 

http://ana.ir/i/491416
محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست

محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست

معامله قرن همچون بنزین روی آتش است

معامله قرن همچون بنزین روی آتش است

سفر وزیر امور خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی

سفر وزیر امور خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی

فرصتی که کرونا برای اشغالگری رژیم صهیونیستی ایجاد کرد/ رؤیای الحاق کرانه باختری به اسرائیل

فرصتی که کرونا برای اشغالگری رژیم صهیونیستی ایجاد کرد/ رؤیای الحاق کرانه باختری به اسرائیل