دوشنبه  05  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای تأکید کرد؛

استقرار صلح در منطقه فقط با ادامه مقاومت میسر است

سه شنبه 12 فروردین 1399 ساعت 09:40
وزارت خارجه در بیانیه‌ای به مناسبت روز سرزمین فلسطین اعلام کرد: استقرار صلح پایدار و عادلانه در منطقه تنها با ادامه مقاومت تا رفع کامل اشغال فلسطین میسر خواهد بود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای که به مناسبت روز سرزمین فلسطین منتشر کرده اعلام کرد: ۳۰ مارس مصادف است با سالگرد روز زمین در فلسطین. یوم الارض در تاریخ و فرهنگ مبارزاتی مردم فلسطین، یادآور اعتراض و فریاد مردم تحت اشغال فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست است که پس از اشغال سرزمین فلسطین، اقدام به غصب و مصادره زمین‌های ساکنان اصلی سرزمین فلسطین و اسکان صهیونیست‌های مهاجر به جای آنان نمودند.

این روز نقطه عطفی در روند مبارزه و مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود و در نتیجه، یوم الارض همچنان بخش لاینفکی از زندگی سیاسی و مبارزاتی مردم مظلوم فلسطین است که در اعتراض به خشونت، تبعیض نژادی، مصادره زمین، ویران سازی روستاها و آواره شدن فلسطینی‌ها شکل گرفته و تداوم یافته است.

جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره مبارزات مردم فلسطین و تجلیل از مقاومت صبورانه مردم این سرزمین، ضمن محکومیت اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و طرح جانبدارنه و خلاف اصول و حقوق بین الملل آمریکا موسوم به معامله قرن، اعلام می‌دارد که استقرار صلح پایدار و عادلانه در منطقه تنها با ادامه مقاومت تا رفع کامل اشغال فلسطین، بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین خویش، تعیین نظام آینده فلسطین براساس همه پرسی با حضور کلیه ساکنین اصلی آن و نهایتاً تشکیل دولت یکپارچه فلسطین به پایتختی بیت المقدس، میسر خواهد بود.

وزارت امور خارجه در این بیانیه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در فلسطین، آزادی فوری اسرای فلسطینی در بند اسرائیل و پایان محاصره غزه و ضرورت ارسال کمک‌های انسانی و بهداشتی به مردم تحت اشغال فلسطین را مورد تاکید قرار داده و از سازمان‌ها و مجامع بین المللی خواسته است تا به وظیفه انسانی و قانونی خود در قبال مردم فلسطین عمل نموده و مانع تداوم جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس و سیاست‌های نژاد پرستانه این رژیم در فلسطین اشغالی شوند.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/480368
«روز زمین» نماد ایستادگی ملت فلسطین است

«روز زمین» نماد ایستادگی ملت فلسطین است

تأکید رئیس‌جمهور تونس بر حل مشکلات فلسطین در تماس با رهبر حماس

تأکید رئیس‌جمهور تونس بر حل مشکلات فلسطین در تماس با رهبر حماس

سردار سلیمانی بر عملیات پیچیده تأسیس کارخانه ساخت موشک در غزه نظارت داشت

سردار سلیمانی بر عملیات پیچیده تأسیس کارخانه ساخت موشک در غزه نظارت داشت

 توصیف سفیر فلسطین در تهران از سردار سلیمانی + ویدئو

توصیف سفیر فلسطین در تهران از سردار سلیمانی + ویدئو