يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فعال سیاسی یمن در گفتگو با آنا:

شکست عربستان در یمن به سرنگونی آل سعود منجر می‌شود/ حضور امارات در جزیره «سقطری»

یک فعال سیاسی یمن با بیان اینکه خروج امارات از یمن کامل نیست و بخشی از نیروهایشان همچنان در جزیره «سقطری» حضور دارند، گفت: شکست عربستان در یمن به سرنگونی آل سعود منجر می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، خبر خروج نظامیان امارات از یمن بازتاب وسیعی در رسانه‌های عربی داشته است. این خبر ابتدا از سوی خبرگزاری رسمی امارات (وام) منتشر شد و سپس فرستنده‌های تلویزیونی امارات تصاویری از ورود سربازان این کشور به شهرک نظامی «زاید» در ابوظبی پخش کردند.

تصمیم امارات در زمینه خروج نیروهای نظامی خود از جنگ یمن برای نخستین‌بار تیرماه سال جاری منتشر شده بود. در آن زمان یکی از مسئولان نظامی این کشور که خواست نامش فاش نشود، گفته بود که امارات قصد دارد نیروهای خود را از یمن خارج کند.

بیشتر بخوانید:

خروج امارات از یمن قدرت انصارالله را اثبات کرد

بیماران یمنی پس از ۳ سال برای درمان به خارج اعزام می‌شوند

«سلیم المنتصر»، فعال سیاسی یمن در گفتگو با خبرنگار حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا گفت: امارات از نظر سیاسی، نظامی، مردمی و اقتصادی در یمن شکست خورده است و بازتاب این شکست را در عقب‌نشینی ذلیلانه و خفت‌بار آنها از کشور مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: کشتار وحشیانه و قتل عام مردم بی‌گناه از سوی امارات و پیامدهای بین‌المللی آن باعث شده است تا آنها به خروج از یمن مجبور شوند و خود را هرچه سریع‌تر از تبعات تجاوزگری‌هایشان در حق مردم یمن خلاص کنند و همه چیز را به گردن عربستان بیندازند. با وجود این، خروج آنها کامل نیست و همچنان بخشی از نیروهای اماراتی بر جزیره «سقطری» یمن تسلط دارند تا بیش از 200 هزار مزدورشان را در یمن آموزش دهند. آنها گروهکی تروریستی را تشکیل می‌دهند که به صورت غیرمستقیم از سوی امارات تغذیه می‌شوند و ابوظبی به‌وسیله آنها می‌خواهد اوضاع را از راه دور در کنترل خود داشته باشد.

سقطری

جزیره السقطری یمن

این فعال سیاسی یمن تصریح کرد: هدف امارات از تغذیه گروهک‌های تروریستی در  جزیره سقطری این است که از بی‌ثبات ماندن اوضاع و ادامه تنش و بحران در یمن مطمئن شود تا به این وسیله بتواند سوءاستفاده‌های خود را از پایگاه‌های راهبردی به‌ویژه بندر عدن انجام دهد؛ زیرا در صورت فعال شدن بندر عدن بنادر امارات از کار می‌افتند و این به دلیل اهمیت فوق‌العاده بندر جنوبی یمن در ناوبری دریایی است که بیش از دو برابر بنادر امارات ارزش و اهمیت دارد.

المنتصر درباره سرنوشت ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن و اینکه «آیا عربستان زیر فشار دولت آمریکا به پایان دادن به جنگ یمن مجبور می‌شود»، تصریح کرد: سعودی‌ها (نیز همچون امارات) در یمن شکست فضاحت‌باری متحمل شدند و این شکست می‌تواند به سرنگونی پادشاهی آل سعود بینجامد. 

ادامه جنگ و اقدام برای شکست دادن انصارالله یمن هدف مشترک آمریکا و دشمن صهیونیستی است. قدرت‌های استکبار جهانی به این وسیله تلاش می‌کنند نیروها، نقشه‌ها و پروژه‌های استعماری خود را در منطقه خاورمیانه توسعه دهند.

به‌گفته این فعال سیاسی یمن، نباید شکست‌های سنگین و خسارت‌های مادی و معنوی سعودی‌ها را که در یمن متحمل شدند، فراموش کرد و اگر جنگ به همین شکل ادامه یابد، پادشاهی آل سعود به‌طور کامل سرنگون می‌شود و آنها به دولتی شکست‌خورده و تجزیه‌شده در اثر اختلافات داخلی تبدیل می‌شوند.

سلیم المنتصر تصریح کرد: فشارهای آمریکا تنها در راستای ادامه جنگ در یمن است و نه برعکس آن. ریاض صدها میلیارد دلار سلاح از ایالات متحده آمریکا خریداری کرده است و واشنگتن نمی‌خواهد جریانی که اقتصاد و صنعت اسلحه‌سازی آمریکا را به پویایی می‌رساند متوقف شود. 

انتهای پیام/4106/4033/

 

http://ana.ir/i/471789
یمن از حمله پهپادی و موشکی به اهداف حساس سعودی خبر داد

یمن از حمله پهپادی و موشکی به اهداف حساس سعودی خبر داد

خروج امارات از یمن قدرت انصارالله را اثبات کرد/ فرار ابوظبی از زیر بار مسئولیت حقوقی قتل‌عام مردم

خروج امارات از یمن قدرت انصارالله را اثبات کرد/ فرار ابوظبی از زیر بار مسئولیت حقوقی قتل‌عام مردم

سرنگونی پهپاد سعودی‌ها در مرز صعده

سرنگونی پهپاد سعودی‌ها در مرز صعده

ثمره مقاومت در برابر سعودی‌ها/بیماران یمنی پس از 3 سال برای درمان به خارج اعزام می‌شوند

ثمره مقاومت در برابر سعودی‌ها/بیماران یمنی پس از 3 سال برای درمان به خارج اعزام می‌شوند

انتقاد رئیس هیئت صنعا به رئیس ناظران سازمان ملل متحد درباره عربستان

انتقاد رئیس هیئت صنعا به رئیس ناظران سازمان ملل متحد درباره عربستان