سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

بالون‌های آتش‌زای مقاومت دوباره اسرائیل را به هم‌ریخت! / مجمع جهانی هولوکاست زیر سایه وحشت

چهارشنبه 02 بهمن 1398 ساعت 13:05
ده‌ها بادکنک و بادبادک آتش‌زای فلسطینی‌ها که طی چند روز گذشته به سرزمین‌های اشغالی ارسال شده‌اند، باعث وحشت و نگرانی اسرائیل برای بر هم خوردن امنیت مجمع جهانی هولوکاست شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از «تایمز آو اسرائیل»، پس‌ازآنکه رژیم صهیونیستی به حماس هشدار داد در صورت ایجاد اخلال در مجمع جهانی هولوکاست با واکنش شدید اسرائیل روبه‌رو خواهد شد، یک بسته مشکوک انفجاری دیگر در حیاط‌خلوت یک خانه در منطقه «سدوت نقب» فرود آمد.

گروه حماس بدون توجه به تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر پاسخ شدید به این گروه در صورت اخلال در مجمع جهانی هولوکاست که با حضور برخی رهبران جهان در بیت‌المقدس برگزاری می‌شود، امروز بسته‌های انفجاری را به‌وسیله بادکنک به سرزمین‌های اشغالی فرستاد.

پلیس اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد در پی مشاهده چند مورد بادکنک آتش‌زا در اوایل این هفته، یک دسته دیگر از آن‌ها که یک بسته مشکوک را حمل می‌کردند، در منطقه «سدوت نقب» یافت شد.

در این بیانیه آمده است که مأموران و یک پلیس خنثی‌سازی بمب برای بررسی این بسته وارد صحنه شده‌اند.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که بادکنک‌های حامل بسته مشکوک در حیاط‌خلوت یک خانه به زمین نشسته است.

برداشت متوهمانه اسرائیل از پیامی که بادکنک‌های مقاومت ارسال کرد

کانال 13 این رژیم روز دوشنبه گزارش داد که مقامات اسرائیلی بر این باورند که گروه فلسطین حماس عامل ارسال بادبادک‌های حامل بمب و وسایل آتش‌زا در روزهای اخیر به اسرائیل است، زیرا به‌زعم مقامات فلسطینی این گروه به دنبال این است که اعلام کند از پیشرفت کُند مذاکرات برای دست‌یابی به آتش‌بس طولانی‌مدت با مقامات صهیونیست ناراضی است.

مقامات رژیم جعلی صهیونیستی ارزیابی کرده‌اند این گروه می‌تواند با ارسال بالون‌های آتش‌زا و انفجاری یا اجازه دادن به دیگر گروه‌های فلسطینی برای شلیک موشک به داخل اسرائیل، عامل تضعیف امنیتی پنجمین مجمع جهانی هولوکاست باشد که امروز و فردا در بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

در این گزارش آمده است که اسرائیل به حماس هشدار داده به هر تلاشی برای بر هم زدن اجلاس سران جهان پاسخ سخت خواهد داد و برای حمله به این گروه در نوار غزه بدون توجه به نگاه‌های بین‌المللی در پاسخ به چنین تنش‌هایی تردید نخواهد کرد.

تمهیدات امنیتی در بیت‌المقدس به‌شدت افزایش‌یافته است تا این شهر بتواند میزبان همه هیئت‌های خارجی شرکت‌کننده در این مجمع باشد. محدودیت‌های آمد و شد با هدف محافظت از رهبران جهان از امروز در مسیرهای اصلی، هتل‌ها و نیز محل برگزاری این مجمع در مونت هرتسل (یا کوه هرتسل، آرامگاه ملی اسرائیل) برقرار شده است.

بالون آتش زا

پنجمین مجمع جهانی هولوکاست برای یادبود هفتاد و پنجمین سالروز آزادسازی اردوگاه کار اجباری آشویتس چهارشنبه و پنجشنبه با حضور برخی رهبران جهان در سرزمین‌های اشغالی بناست برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

بالون‌ آتش‌زا سلاح جدید مقاومت/sky spotter صهیونیست‌ها ناکارآمدست

در روزهای اخیر، گروه‌های فلسطینی با ارسال بادکنک‌های هلیومی، چندین بمب و وسایل آتش‌زا به داخل خاک اسرائیل فرستاده‌اند که در بعضی مواقع، باعث حمله‌های تلافی‌جویانه ارتش این رژیم شده است.

عجز رژیم صهیونیستی در دفع حملات ارزان‌قیمت مقاومت!

تاکتیک پرتاب بالن‌های حامل وسایل انفجاری و آتش‌سوزی از غزه به اسرائیل در سال 2018 رونمایی شد که بخشی از اعتراضات فلسطینی‌ها در امتداد نوار مرزی در قالب «تظاهرات بازگشت» بود.

این روش ساده و ارزان فلسطینی کاملاً کارآمد بوده چراکه نیروهای امنیتی اسرائیل تلاش بسیاری برای دفع این بادکنک‌ها کرده‌اند اما این تلاش بیش از یک سال و نیم است که متوقف‌شده است.

یک مقام ارشد حماس دیروز اظهار کرد که ارسال تعداد فراوان بالون‌های آتش‌زا در روزهای گذشته، سیگنالی به اسرائیل برای تسریع در «تفاهمات» غیر رسمی به‌منظور کاهش حصر غزه است.

بالون آتش زا

این در حالی است که خلیل الحیه، یکی از مسئولان حماس در گفتگو با روزنامه‌نگاران اعلام کرد که این بالن‌ها توسط افراد ناراضی ارسال‌شده، نه حماس اما وی گفت که مقاومت فلسطین از این اقدام «راضی» است و «اگر اشغالگران پیغام این رویکرد» را دریافت نکنند، حماس آماده ارسال تعداد بیشتری از بادکنک‌هاست.

«نیکلای ملادنوف»، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در صلح خاورمیانه نیز دیروز در یک جلسه توجیهی برای شورای امنیت، پرتاب‌های جدید بالون را «نگران‌کننده و مایه تأسف» خواند و این «اقدامات را خطری برای جمعیت غیرنظامی» توصیف کرد.

انتهای پیام/4106/پ

http://ana.ir/i/467728
تحلیلگر سرشناس صهیونیست به ناتوانی اسرائیل در برابر مقاومت اذعان کرد

تحلیلگر سرشناس صهیونیست به ناتوانی اسرائیل در برابر مقاومت اذعان کرد

ارزیابی صهیونیست‌ها: تل‌آویو به تفاهماتش با غزه عمل نکند، احتمال حمله حماس وجود دارد

ارزیابی صهیونیست‌ها: تل‌آویو به تفاهماتش با غزه عمل نکند، احتمال حمله حماس وجود دارد

بیش از هزار مورد آتش‌سوزی در سرزمین‌های اشغالی گزارش شد

بیش از هزار مورد آتش‌سوزی در سرزمین‌های اشغالی گزارش شد

رژیم صهیونیستی محدوده ماهیگیری صیادان غزه را کاهش داد

رژیم صهیونیستی محدوده ماهیگیری صیادان غزه را کاهش داد

بادبادک‌هایی که کابوس نخست وزیر رژیم صهیونیستی شده‌اند

بادبادک‌هایی که کابوس نخست وزیر رژیم صهیونیستی شده‌اند