يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در بیانیه پایانی دوازدهمین نشست شورای عالی مجمع بیداری اسلامی تصریح شد؛

مقاومت تنها راه بازگشت فلسطین به صاحبان اصلی آن است / لزوم توجه به خواسته‌های مردم عراق برای خنثی‌سازی توطئه‌ها

بیانیه پایانی دوازدهمین نشست شورای عالی مجمع بیداری اسلامی بر مقاومت به‌عنوان تنها راه بازگشت فلسطین به صاحبان اصلی آن و توجه به خواسته‌های مردم عراق برای خنثی‌سازی توطئه‌ها تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، بیانیه پایانی دوازدهمین نشست شورای عالی مجمع بیداری به این شرح صادر شد:

«الحمدالله رب‌العالمین و الصلاة والسلام علی سیدنا و نبینا محمد المصطفی و علی اهل بیته الطاهرین و اصحابه المنتجبین.

با استعانت از پیشگاه خداوند متعال و هم‌زمان با ایام نورانی ماه ربیع‌الاول و میلاد بزرگ منجی عالم بشریت، حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت، دوازدهمین نشست شورای عالی مجمع بیداری اسلامی با حضور بیش از 60 نفر از علما، فقها، اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام بنا به دعوت مجمع جهانی بیداری اسلامی، در روز شنبه 25 آبان ماه 1398 هجری شمسی و مصادف با 16 نوامبر 2019 میلادی و 18 ربیع‌الاول 1441 هجری قمری در هتل آزادی تهران برگزار شد.

اندیشمندان و فرهیختگان حاضر در این نشست ضمن ابراز خرسندی از توفیقات جبهه مقاومت منطقه‌ای با توجه به موقعیت زمانی و مسائل خطیر و سرنوشت‌ساز پیش‌روی جهان اسلام بر نکات ذیل تأکید نمودند:

1. ازجمله موضوعات مهم و دارای اولویت راهبردی در جهان اسلام؛ وحدت مسلمین است. دشمنان اسلام و در رأس آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تسلط بر جان، ناموس و اموال مسلمین و ایجاد امنیت پایدار برای رژیم نامشروع اسرائیل تلاش می‌کنند و با به یغما بردن ثروت‌های مادی و معنوی و به استهلاک کشاندن ظرفیت‌ها و منابع و مشغول نمودن کشورهای جهان اسلام به امور غیر اولویت‌دار درصدد نشاندن بذر تفرقه، توطئه و جدایی امت اسلامی هستند تا "انما المومنون اخوه" را تبدیل به اختلافات مذهبی، قومی و قبیله‌ای نمایند تا بتوانند اهداف خود را پیاده کنند. شرکت‌کنندگان در دوازدهمین نشست شورای‌عالی مجمع بیداری اسلامی" وحدت جهان اسلام" و حاکم کردن روح اخوت و برادری را تنها گزینه پیش‌رو برای موفقیت مسلمانان و شکست طرح‌ها، توطئه‌ها و نقشه‌های پلید و شوم استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌الملل می‌دانند و به همه مسلمانان تمسک و عمل به قرآن و توصیه به سنت پیامبر عظیم الشان نبی مکرم اسلام به‌عنوان بهترین راه‌حل، تأکید می‌ورزند.

2. همان‌گونه که بارها تأکید شده است مهم‌ترین و اولین مسئله جهان اسلام موضوع فلسطین است. متأسفانه مشاهده می‌شود آمریکای جهان خوار با هماهنگی و فشار صهیونیسم بین‌الملل و همکاری برخی شیوخ عرب به دنبال اجرای طرح خائنانه معامله قرن است. ترور فرماندهان جهادی، به رسمیت شناختن انتقال پایتخت از تل‌آویو به اورشلیم، پذیرش بلندی‌های جولان به‌عنوان بخشی از خاک رژیم صهیونیستی توسط آمریکا، برگزاری همایش‌های بین‌المللی در بحرین و اروپا و ده‌ها اقدام دیگر برای اجرای طرح معامله قرن است. دوازدهمین مجمع شورای عالی مجمع بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن طرح معامله قرن و ترور فرماندهان جهادی خصوصاً برادر بهاء ابوالعطاء، از تمامی مردم، گروه‌ها، احزاب و جریان‌ها و دولت‌های اسلامی می‌خواهد با حمایت‌های همه‌جانبه از آرمان فلسطین تا تحقق پیروزی کامل بر محو رژیم غاصب، ظالم، کودک‌کش صهیونیستی به کمک برادران ایمانی خود بشتابند.

3. در طی ۷۰ سال اشغال فلسطین، جنبش‌های فلسطینی با اتخاذ رویکردهای مذاکره و مقاومت برای احقاق حقوق حقه خویش و تعیین سرنوشت و استقلال فلسطین، تلاش‌های زیادی را به عمل‌آورده‌اند. در رویکرد مذاکرات طولانی به‌غیراز بدعهدی، امتیازگیری، فرصت‌سوزی و توسعه شهرک‌سازی و حمایت همه‌جانبه استکبار جهانی از رژیم اشغالگر قدس هیچ دستاوردی ملموسی نصیب ملت مظلوم فلسطین نشده است. اما در دهه‌های اخیر و در رویکرد مقاومت با تکیه‌بر احکام نورانی قرآن و با تمسک به آیه "فاستقم کما امرت و من تاب معک" تحولات عمیق را در صحنه سیاسی، امنیتی و نظامی به ارمغان آورد و ملت مظلوم فلسطین در مقابل ظلم و ستم، آوارگی، کوچ اجباری، تخریب منازل، ویرانی، کشتار و ... چاره‌ای جز مبارزه معقول و منطقی برایش باقی نمانده است. متأسفانه نظام حاکم بر روابط بین‌الملل، نظام زور و تزویر است و استکبار جهانی به رهبری آمریکا با حمایت بی‌چون‌وچرا و همه‌جانبه از رژیم صهیونیستی حق ملت سرفراز و بپا خاسته فلسطین را پایمال می‌کند. تنها راه‌حل برابر تجارب حاصله، مقاومت و پاسخگویی به قلدر مآبی‌های رژیم صهیونیستی است تا با تکیه‌بر استقامت، تحقق وعده الهی و امدادهای غیبی، فلسطین هرچه زودتر به صاحبان اصلی‌اش بازگشته و شاهد محو کامل رژیم ددمنش و ظالم اشغالگر قدس باشیم.

4. آمریکا پس از شکست‌های پی‌درپی در منطقه با تغییر رویکرد سخت و اتخاذ رویکرد نرم هر روز با توطئه‌ها و طرح‌های جدید دست به اقدامات مداخله‌جویانه در کشورهای منطقه میزند. پس از شکست راهبرد خاورمیانه جدید و سیاست جنگ نیابتی در منطقه و برخورد دوگانه در برابر گروه‌های تکفیری خصوصاً داعش و تخریب زیرساخت‌ها، ویرانی اماکن و منازل مردم، کشتار هزاران انسان بی‌گناه، آوارگی، شر، فساد، جنگ داخلی، ناامنی و برادرکشی ارمغان دیگری نداشته است. اخیراً با تظاهر به اقدامات مدنی حقوق بشر و دموکراسی نسبت به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه مانند عراق، لبنان و سوریه اقدام نموده است تا بتواند اهداف چپاولگرایانه خود را اجرا نماید و از همین رو نشست عالی مجمع بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن سیاست‌ها و اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا از همه ملت‌ها و دولت‌های اسلامی می‌خواهد که همچون سیاست‌های گذشته شیطان بزرگ آمریکا در نفاق‌افکنی، هوشیاری خود را حفظ نموده و استکبار جهانی را در دسترسی به اهداف و توطئه‌هایش ناکام گذارد.

5. امروز استکبار جهانی به رهبری آمریکا و صهیونیزم بین‌الملل برای تسلط بر سرنوشت مسلمانان و شریان‌های اصلی و منابع حیاتی و اقتصادی، راهبردهای زیادی را طراحی و به مرحله اجرا گذارده‌اند. از مهم‌ترین طرح‌های سلطه‌گران می‌توان به ترویج اسلام آمریکایی به‌منظور معرفی چهره زشت و خشن از اسلام اشاره نمود. راه‌اندازی جنگ‌های فرقه‌ای، مذهبی، قومی و قبیله‌ای، آتش‌افروزی جنگ‌های داخلی، برادرکشی، تخریب زیرساخت‌های جهان اسلام و تضعیف هرچه بیشتر دنیای اسلام برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی ازجمله موارد آن است. همچنین نشان دادن چراغ سبز و کمک به دیکتاتورهای مستبد برای تخریب و بمباران مردم بی‌گناه یمن، غزه، سوریه و فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی به دولت‌های وابسته و خروج اقتصاد آمریکا و اروپا از بن‌بست، ازجمله راهبردهای دیگر نظام سلطه است. ایمان قلبی به معنای واقعی، تمرکز بر منافع حیاتی جهان اسلام، شناخت بصیرت به عمق اهداف دشمنان اسلام، تقریب عملی بین مذاهب اسلامی، اتحاد واقعی در مقابل دشمنان، مشارکت، توسعه همکاری، هم‌افزایی در ابعاد همه‌جانبه از دیگر راهبردهای دیگر برون‌رفت جهان اسلام و خنثی کردن توطئه‌های جهان‌خواران از وضع کنونی و مسیر تعالی به سیر تمدن نوین اسلامی است.

6. با شکست طرح جنگ نیابتی استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب و نابودی داعش در منطقه، آمریکا راهبرد جدید خود را که ناسیونالیسم افراطی و قرار دادن مردم برابر حکومت و دولت‌های قانونی و رسمی کشورهای منطقه است به‌صورت آشکار و پنهان با بهره‌گیری از امپراتوری رسانه‌ای و سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی خود با تحریک و تشویش اذهان عمومی مردم مسلمان عراق دنبال می‌نماید، تا کام تازه شیرین شده مردم مسلمان عراق را که از جنگ و مبارزه خون‌بار فارغ گردیده‌اند تلخ سازد. اینک بر مردم هوشیار و مسلمان عراق واجب است تا با آگاهی و بصیرت پیرو خط مرجعیت از این محیط متلاطم و پرآشوب گذر نمایند و با پیگیری حقوق خود از مسیر قانونی، همچون آزمون مبارزه با داعش و تکفیر سربلند و سرافراز بیرون آیند و همچنین دولت مردمی عراق نیز با توجه به خواسته‌های مردم رنج‌کشیده با تدبیر و عزم نسبت به حل مشکلات و مسائل اقتصادی و معیشتی کشور خود اقدام ورزند و بار دیگر دشمنان عراق را ناکام گذارند.

7. لبنان که خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی و سرآغاز شکست نقشه‌های دشمنان در منطقه طی دهه‌های اخیر است، طی چند ماه گذشته دستخوش ناآرامی داخلی در اثر سوء تدبیر در اداره کشور از طرف برخی از مسئولین گردیده است، دشمن در انتظار آشوب و هرج‌ومرج در این جغرافیای مهم و تأثیرگذار در منطقه است تا زخم شکست چندین‌باره خود را در خروج از جنوب این کشور، جنگ 33 روزه و شکست‌های پیاپی اخیر را التیام بخشد. لذا دولت و مسئولین و رهبران گروه‌های سیاسی فعال در لبنان باید با پذیرش مسئولیت سنگین خود در قبال مسائل و مشکلات مردم هر چه سریع‌تر با اتحاد، دولتی را بر سرکار آورند که در مقابل دخالت‌های خارج و زیاده‌خواهی‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی و ارتجاع عرب و پشتیبانی از خط مقاومت و حل مشکلات مردم گام‌های اساسی و استواری را بردارد.

8. دولتی که خود را خادم حرم امن الهی می‌داند نزدیک به 5 سال است که سخت‌ترین و خون‌بارترین جنایات و نسل‌کشی را در کشور همسایه، برادر و مسلمان خود، یمن مقاوم مرتکب می‌گردد، حال که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی، جنایات زیادی را در جغرافیای وسیع یمن مرتکب شده است، انصار الله و مقاومت یمن نیز ضربات سهمگین و معجزه گونه‌ای را بر دشمن وابسته به آمریکا وارد ساخته‌اند، بر همه مسلمانان علی‌الخصوص رهبران، اندیشمندان و آزادی‌خواهان جهان است که با تمامی ابزار سیاسی، اجتماعی و مادی خود به کمک مردم مظلوم و مصیبت‌زده یمن بشتابند و رژیم سعودی را که بدیهی‌ترین اصول انسانی را در کشتار مردم بی‌دفاع و کودکان و زنان یمنی پایمال می‌سازد مجبور به عقب‌نشینی و پایان جنگ ظالمانه نمایند تا ان‌شاءالله بخشی از آلام و زخم‌های این ملت مقاوم تسکین یابد.

9. حال که کشورهای غرب آسیا سخت‌ترین جنگ‌ها و خون‌بارترین روزهای تاریخ خود را سپری نموده‌اند، منطقه در مرحله جدیدی قرارگرفته است که نیازمند آن است که آحاد مسلمان و مردم و مسئولین با اتحاد، همدلی، آگاهی و دشمن‌شناسی طرح‌های دشمن شکست‌خورده را ناکام سازند و با تلاش برای برقراری صلح و آرامش و حفظ کرامت انسانی آینده‌ای روشن و آباد و آزاد را برای خود و نسل آینده به وجود آورند.

شرکت‌کنندگان در اجلاس از میزبانی صمیمانه و پذیرایی گرم جمهوری اسلامی ایران سپاسگزاری نموده و با تجلیل از اندیشه‌های والا، ژرف و حمایت‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در وحدت مسلمانان و استمرار خط استکبارستیزی و پشتیبانی از مستضعفین جهان، از تلاش‌های دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی، مراجع، نخبگان، اندیشمندان و فرهیختگان بیداری اسلامی تقدیر و تشکر می‌کند.

 والسلام علی من اتبع الهدی

25 آبان ماه 1398 هجری شمسی - تهران»

انتهای پیام/4106/

http://ana.ir/i/445214
حضور باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

حضور باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

ضرورت برگزاری همایش‌هایی با محوریت مقاومت افزایش‌یافته است/ دخالت نظام سلطه در عراق و لبنان با هدف توقف بیداری اسلامی

ضرورت برگزاری همایش‌هایی با محوریت مقاومت افزایش‌یافته است/ دخالت نظام سلطه در عراق و لبنان با هدف توقف بیداری اسلامی

عضو جنبش امل لبنان بر جنبه اجرایی بودن طرح‌های بیداری اسلامی تأکید کرد

عضو جنبش امل لبنان بر جنبه اجرایی بودن طرح‌های بیداری اسلامی تأکید کرد

اسرائیل چگونه محو می‌شود؟

اسرائیل چگونه محو می‌شود؟

محور عبری-عربی-غربی وحدت مسلمانان را نشانه رفته است

محور عبری-عربی-غربی وحدت مسلمانان را نشانه رفته است

چه کسی نخستین‌بار ایده شکل‌گیری هفته وحدت را مطرح کرد؟

چه کسی نخستین‌بار ایده شکل‌گیری هفته وحدت را مطرح کرد؟

مصیبت‌های دنیای اسلام بخاطر رعایت نکردن وحدت است/  محو اسرائیل یعنی محو حکومت و رژیم تحمیلی

مصیبت‌های دنیای اسلام بخاطر رعایت نکردن وحدت است/ محو اسرائیل یعنی محو حکومت و رژیم تحمیلی

برای مقابله با محور عبری-غربی از اختلافات پرهیز شود/فلسطین؛ موضوع وحدت آفرین میان جوامع عربی و اسلامی

برای مقابله با محور عبری-غربی از اختلافات پرهیز شود/فلسطین؛ موضوع وحدت آفرین میان جوامع عربی و اسلامی