سه شنبه  28  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

رئیس دفتر سیاسی حماس: اجازه پیشبرد طرح‌های دشمن در قدس را نمی‌دهیم

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد که طرح‌های دشمن صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و مسجدالاقصی هرگز راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه در گفتگو با شبکه ماهواره‌ای الاقصی تصریح کرد که قاطعانه می‌گویم که طرح‌های دشمن صهیونیستی برای تقسیم مسجدالاقصی بی‌نتیجه خواهد بود و ما با جان و دل از این مسجد دفاع کرده و اجازه پیشبرد طرح‌های دشمن و تغییر آثار و نشانه‌های قدس را نمی‌دهیم و هیچ طرحی و تصمیمی نخواهد توانست واقعیت‌های موجود را تغییر دهد.

هنیه بر ضرورت مقابله با طرح‌های دشمن صهیونیستی با رویکردی قاطع و طرحی حکیمانه و شجاعانه تأکید کرد و گفت حوادث جاری در منطقه به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند مسئله فلسطین را تحت‌الشعاع خود قرار داده و موجب فراموشی آن شود، زیرا قدس همچنان قبله‌گاه مسلمانان و مرکز نبرد و نزاع با دشمن صهیونیستی خواهد بود.

وی اظهار کرد که ما در نبردی واحد قرار داریم و به‌رغم تمامی چالش‌ها و تهدیدات موجود، به سمت پیروزی و آزادسازی سرزمین فلسطین و بازگشت آوارگان به شهر و دیار خود گام برمی‌داریم.

رهبر حماس خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی از حوادث و جنگ‌های داخلی در برخی کشورهای منطقه برای پیشبرد و اجرای خطرناک‌ترین طرح‌ها علیه مسجدالاقصی بهره می‌گیرید اما ساکنان قدس لحظه‌ای از دفاع از قدس و مسجدالاقصی و دیگر مقدسات اسلامی دریغ نمی‌کنند.

اسماعیل هنیه عنوان کرد که ملت فلسطین به دفاع از قدس و مقدسات امت اسلامی ادامه می‌دهد.

هنیه خواستار تحرک در سه جبهه فلسطینی، عربی و بین‌المللی برای مقابله با طرح یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی شد.

وی ساکنان قدس و سرزمین‌های اشغالی 1948 را به دفاع از قدس و مقدسات این شهر در برابر توطئه‌های دشمن فراخواند و گفت آن‌ها تنها نیستند و این نبرد همه ماست و همه با هم با دشمن مقابله می‌کنیم.

هنیه همچنین امت اسلامی و عربی را به دفاع از قدس و ساکنان آن فراخواند.

وی از تمامی کشورها و آزادگان جهان نیز دعوت کرد رژیم صهیونیستی را تحریم کرده و در انزوا قرار دهند تا از طرح‌های شوم خود علیه مسجدالاقصی عقب‌نشینی کند.

انتهای پیام/4106/

 

http://ana.ir/i/441396
جبهه عربی و اسلامی در حمایت از فلسطینی ها تشکیل شود

جبهه عربی و اسلامی در حمایت از فلسطینی ها تشکیل شود

 قانون روابط با رژیم صهیونیستی، قانون مقاومت و ایستادگی است

قانون روابط با رژیم صهیونیستی، قانون مقاومت و ایستادگی است

 هدف نامه «هنیه» یکی‌کردن تلاش‌ها برای مقابله با صهیونیسم است

هدف نامه «هنیه» یکی‌کردن تلاش‌ها برای مقابله با صهیونیسم است