يكشنبه  24  شهریور  1398
شنبه , 02 شهریور 1398 ساعت 13:14

تحلیلگر صهیونیست مطرح کرد؛

قسام از یک شاخه نظامی در حال تبدیل‌شدن به یک ارتش است/ پیام سردار سلیمانی به رهبر حماس

یک تحلیلگر سرشناس صهیونیست تأکید کرد که گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس همچنان در تلاش برای ارتقای توان نظامی خود و در حال تبدیل‌شدن از یک شاخه نظامی به یک ارتش بزرگ هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «یونی بن مناحیم» در گزارشی تأکید کرد که حماس در حال تشکیل یک ارتش نظامی بزرگ برای جنگ با «اسرائیل» از طریق دست‌یابی به ابزارهای مختلف جنگی تحت حمایت مستقیم ایران است.

ارتش بزرگ حماس برای جنگ با صهیونیست‌ها و بیرون راندن آن‌ها از اراضی اشغالی

بن مناحیم تصریح کرد که طبق معلوماتی که پس از سفر اخیر هیئت حماس (به ریاست صالح عاروری) به تهران به‌دست‌آمده است، حماس و ایران بر سر تقویت گردان‌های قسام و تبدیل آن به یک ارتش نظامی بزرگ به توافق رسیده‌اند. وی گفت که اسماعیل هنیه رهبر حماس در جریان دیدار با خانواده‌های فلسطینی در باریکه غزه به این مسئله اشاره و تأکید کرد که حماس ارتشی بزرگ برای جنگ با «اسرائیل» و بیرون راندن آن از سرزمین فلسطین تدارک دیده است.

وی اظهار داشت که هنیه در این دیدار عنوان کرده که پیامی از سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر ادامه حمایت از مقاومت فلسطین برای بیرون راندن اشغالگران دریافت کرده است.

وعده شگفت‌انگیز ایران به حماس

این تحلیلگر اسرائیلی مدعی شد که طبق اطلاعاتی که رژیم صهیونیستی به دست آورده است، مسئولان ایرانی به صالح عاروری وعده داده‌اند که موشک‌های نقطه‌زن، کورنت، دوش‌پرتاب و پهپادهای انتحاری در اختیار گردان‌های قسام قرار خواهند داد و کمک‌های مالی به این جنبش را نیز افزایش خواهند داد.

یونی بن مناحیم تأکید کرد که از زمان توقف جنگ 51 روزه در غزه در تابستان 2014 حماس به شیوه‌ای کاملاً محسوس در حال تقویت توان نظامی خود است و خود را برای تشکیل یک ارتش بزرگ با نیروهای بی‌شمار آماده می‌کند.

بن مناحیم افزود که حتی محمد ضیف فرمانده کل گردان‌های قسام نیز از مدت‌ها پیش از اصطلاح فرماندهی عالی نظامی و ستاد مشترک ارتش حماس استفاده می‌کند و از همکاری با شاخه‌های نظامی دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین به‌منظور هماهنگی هرگونه اقدامی علیه رژیم صهیونیستی سخن می‌گوید.

آمار نیروهای گردان‌های قسام

وی اشاره کرد که طبق برآوردهای محافل صهیونیستی در رابطه با قدرت نظامی حماس، گردان‌های قسام هم‌اکنون 40 هزار نیروی نظامی دارد که به 6 تیپ در منطقه مختلف نوار غزه تقسیم شده‌اند و هر تیپ خود دارای چهار تا پنج گردان است و هر گردان 5 هزار مبارز دارد.

بن مناحیم تصریح کرد که شاخه نظامی حماس اکنون دارای نیروهای ذخیره، نیروهای ویژه و کماندوی دریایی است و مأموریت اصلی این نیروها اجرای عملیات‌های مسلحانه از طریق تونل‌های هجومی به‌منظور نفوذ به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی و حمله به گشتی‌های نظامی اسرائیلی و کشتن نظامیان اسرائیلی و بازگشت به نوار غزه از طریق این تونل‌ها پس از اسارت نظامیان صهیونیست است. وی همچنین گفت که طبق برآوردهای ارتش رژیم صهیونیستی، حماس 20 هزار راکت و موشک دارد و کارگاه‌هایی برای تولید موشک‌های جدید جهت آماده شدن برای جنگ آتی با این رژیم احداث کرده است.

یونی بن مناحیم تأکید کرد که حماس اکنون صنایع نظامی برای ارتقای موشک‌ها و راکت‌های خود و مجهز کردن آن به کلاهک‌های انفجاری دارد و پهپادهایی ساخته است که قادر به حمل مواد منفجره و موشک و انجام حملات هوایی است.

بن مناحیم افزود که علاوه بر این، حماس شبکه‌ای از تونل‌های دفاعی را حفر کرده که هدف از آن انتقال مبارزان از نوار غزه به دیگر مناطق در صورت حمله ارتش رژیم صهیونیستی است و تونل‌هایی نیز دارد که به داخل اراضی اشغالی امتدادیافته و در جنگ اخیر نیز از آن استفاده شد و از طرفی هم، یگانی برای جنگ سایبری با ارتش رژیم صهیونیستی دارد.

وی در پایان تأکید کرد که هدف از تبدیل قسام از یک شاخه مسلح به یک ارتش نظامی در راستای تقویت توان نظامی حماس تحت حمایت مستقیم ایران صورت می‌گیرد و این یعنی اینکه ارتش رژیم صهیونیستی با یک چالش نظامی جدید و جدی مواجه است، زیرا هدف حماس از این تحولات، انتقال از مرحله دفاعی به مرحله هجومی است.

انتهای پیام/4106/پ

http://ana.ir/i/411948
دیدار فرماندهان گردان‌های قسام و گروهان‌های قدس

دیدار فرماندهان گردان‌های قسام و گروهان‌های قدس

مهلت یک‌هفته‌ای حماس به رژیم صهیونیستی برای عملی کردن مفاد تفاهمات

مهلت یک‌هفته‌ای حماس به رژیم صهیونیستی برای عملی کردن مفاد تفاهمات

برکناری فرمانده ارشد صهیونیستی نتیجه عملیات «لبه شمشیر» بود

برکناری فرمانده ارشد صهیونیستی نتیجه عملیات «لبه شمشیر» بود

دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مضحکه جهانیان شد

دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مضحکه جهانیان شد

صهیونیست‌ها با لباس زنانه به حماس حمله کردند !

صهیونیست‌ها با لباس زنانه به حماس حمله کردند !

 حمایت‌های ایران برای تداوم مقاومت فلسطین ضروری بوده است

حمایت‌های ایران برای تداوم مقاومت فلسطین ضروری بوده است

پیام سفر هیات حماس به ترامپ و متحدان منطقه‌ای آمریکا/ تهران ابزارهای زیادی برای بر هم‌زدن امنیت اسرائیل دارد

پیام سفر هیات حماس به ترامپ و متحدان منطقه‌ای آمریکا/ تهران ابزارهای زیادی برای بر هم‌زدن امنیت اسرائیل دارد

تاکید حماس بر روابط مستحکم با ایران

تاکید حماس بر روابط مستحکم با ایران